Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog /
08paź

iRobot Roomba - typowe usterki

  • irobot roomba usterki

Roboty sprzątające Roomba, amerykańskiej firmy iRobot, to jedne z najpopularniejszych odkurzaczy na rynku. Ogromny sukces to wynik innowacji tych urządzeń – były to pierwsze odkurzacze samojezdne; produkowane są od 2002 roku. Od tego czasu również inni producenci zdecydowali się na produkcję tego typu urządzeń. Odkurzacze Roomba dostępne są dziś w wielu różnych konfiguracjach, powstało wiele linii i modeli – najnowsze łączą się z siecią Wi-Fi, kompatybilne są z asystentami głosowymi oraz technologią Imprint Link.

06paź

Gramofon – jakie są najczęstsze usterki?

  • gramofon

Gramofony po latach zapomnienia wracają do łask. Jeszcze kilka lat temu zdawało się, że taki sprzęt nie ma racji bytu – uznawano go za przestarzały relikt przeszłości. Dzisiaj jednak śmiało możemy stwierdzić, że przeżywają one swoją drugą młodość, a zainteresowanie gramofonami rośnie z roku na rok. Stąd też pojawia się wiele pytań odnośnie usterek, na jakie narażone są te urządzenia, a w serwisach coraz częściej zjawiają się ich właściciele. Dlatego też przygotowaliśmy listę awarii, które nagminnie przydarzają się gramofonom.

20sie

Konsola PlayStation i Xbox – najczęstsze usterki

  • playstation xbox usterki

Konsole już dawno temu zawładnęły światem gier, a z roku na rok pojawią się coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, które pogłębiają doznania swoim użytkownikom. Choć konsole PlayStation i Xbox produkowane są przez światowych gigantów jak Sony i Microsoft, to z czasem każda z nich zaczyna się psuć. Dziś omówimy najczęściej występujące awarie różnych modeli PlayStation i Xbox, jak również podpowiemy, jakie mogą być ich przyczyny i do kogo udać się po pomoc.

13sie

Wzmacniacz tranzystorowy – typowe usterki

  • wzmacniacz tranzystorowy

Wzmacniacze tranzystorowe z reguły charakteryzuje duża wytrzymałość – pod tym względem wypadają lepiej niż ich lampowi bracia. Niższa cena tych urządzeń, mniejszy pobór prądu, duża dostępność i łatwa obsługa sprawiły, że wzmacniacze tranzystorowe są bardzo popularne i znajdują szerokie grono odbiorców. Do usterek tych wzmacniaczy może dojść zarówno wskutek pewnych niedopatrzeń użytkownika, jak i wad produkcyjnych. W naszym artykule przedstawiamy najczęstsze problemy, z którymi borykają się posiadacze wzmacniaczy tranzystorowych.

10sie

Wzmacniacze lampowe – z czego wynikają typowe usterki?

  • wzmacniacz lampowy najczęstsze usterki

Wzmacniacze lampowe cechuje niezwykle ciekawe, ciepłe brzmienie, które od lat przyciąga dużą liczbę miłośników. Wśród audiofilów jest to popularny sprzęt, a w ostatnich czasach możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania wzmacniaczami lampowymi – które oprócz organicznego dźwięku, oferują również elegancki design, przywodzący na myśl minione dekady. Warto jednak pamiętać, że taki wzmacniacz wymaga odpowiedniej pielęgnacji i przestrzegania kilku ważnych zasad, w przeciwnym razie może dojść do awarii. Sprawdź, z czego wynikają typowe usterki.

09sie

Najczęstsze przyczyny usterek głośników

  • Najczęstsze przyczyny usterek głośników

Głośniki to dla każdego audiofila niemal świętość, a każda ich usterka to nie lada zmartwienie. Konstrukcje głośnikowe mogą posłużyć przez długie lata, ale to nie świadczy, że nie są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i awarie. Masz problem ze swoimi głośnikami? Sprawdź, gdzie może leżeć problem – przedstawiamy najczęstsze przyczyny usterek głośników.

06sie

Zużycie lampy we wzmacniaczu – objawy

  • wzmacniacz lampowy, kiedy wymienić lampy

Audiofile dzielą się na fanów brzmienia chłodnego, krystalicznie czystego i analitycznego, oraz na miłośników dźwięku ciepłego, obfitszego w basy i tony średnie. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się wzmacniacz tranzystorowy. Jednak dla wielu magia brzmienia lampowego jest nie do zastąpienia i tylko takie rozwiązanie w pełni spełnia ich dźwiękowe oczekiwania. Pewną wadą takich wzmacniaczy jest konieczność wymiany lamp, ponieważ z czasem ulegają one zużyciu. Jak rozpoznać, że lampy nadają się już do wymiany? Jak często musimy to robić?

28mar

Thermomix – czy warto go mieć w swojej kuchni?

  • thermomix vorwerk

Thermomix od lat cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem użytkowników z całego świata. Czym właściwie jest Thermomix? Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie najważniejsze funkcje kuchennych sprzętów AGD. Dzięki temu możemy w prosty sposób przygotować różnego rodzaju dania bez potrzeby korzystania z kilku urządzeń.

Z tekstu dowiesz się o:

09mar

Fakty i mity dotyczące ładowania telefonu.

  • Ładowanie telefonu

Bateria jest jednym z najważniejszych elementów smartfona. Chcesz utrzymać go w doskonałym stanie przez jak najdłuższy czas. Chcesz wiedzieć, jak najlepiej naładować swoje urządzenie? Co należy robić, a czego nie należy robić podczas ładowania baterii smartfona? Oto krótki przegląd faktów i mitów o ładowaniu telefonu. Zapraszamy do lektury.

09mar

Jak dbać o komputer?

  • jak dbać o komputer

Komputer - czy to przenośny, czy stacjonarny - wymaga z naszej strony pewnych zabiegów, które pomogą funkcjonować mu w dobrej kondycji, zarówno programowej jak również sprzętowej. Zadbajmy o nasz sprzęt, zapewnimy mu w ten sposób dłuższą żywotność, sobie mniej stresu i więcej przyjemności z użytkowania.