Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog / Jak wybrać odpowiednią ładowarkę do telefonu? /

ładowarka do telefonu powerbank

Chcesz naładować swój telefon, ale nie wiesz jaką ładowarkę powinieneś mieć? Przeczytaj tutaj, jak wybrać ładowarkę, której potrzebujesz. W każdym przypadku należy wybrać ładowarkę z odpowiednim złączem i odpowiednią mocą. Szybkie ładowarki i ładowarki bezprzewodowe to odpowiednie urządzenia na każdą okoliczność.

Jakie złącze jest potrzebne?

Szukając ładowarki, najważniejszą rzeczą jest wybór kabla z odpowiednim złączem. W przypadku iPhone'a potrzebny jest kabel Lightning. Większość nowych telefonów z systemem Android ma złącze USB-C. Starsze lub tańsze urządzenia z systemem Android nadal posiadają złącze Micro USB. Złącze Micro USB jest ustawione pod kątem i pasuje do urządzenia tylko w jeden sposób. Złącze USB-C jest symetryczne, więc już nigdy nie włożysz kabla do urządzenia nieprawidłowo.

Jakiej mocy potrzebujesz?

Generalnie, ładowarki posiadają wskaźnik mocy (w watach) i prądu (w amperach). Wartości te wskazują szybkość ładowania baterii telefonu. Najtańsze ładowarki mają 5 watów/1 amper, więc potrzebują kilku godzin na naładowanie urządzenia. Dzięki ładowarce o mocy od 10 do 12 W (2,1 lub 2,4 A) Twoje urządzenie jest ładowane dwa razy szybciej. Można również ładować urządzenia z dużą baterią (np. tablety). Aby ładować jeszcze szybciej, potrzebujesz szybkiej ładowarki przeznaczonej specjalnie dla Twojego smartfona.

Jaki rodzaj ładowarki jest Ci potrzebny?

Istnieją różne sposoby ładowania urządzeń mobilnych. Chcesz szybko naładować swój telefon? Wybierz szybką ładowarkę. W zależności od wybranej ładowarki, bateria telefonu może być ładowana nawet czterokrotnie szybciej. Wolisz coś łatwego w użyciu? Wybierz ładowarkę bezprzewodową, a już nigdy więcej nie będziesz musiał szukać kabla, aby naładować telefon. Czy często jesteś w drodze? Istnieją również szybkie ładowarki i ładowarki wieloportowe dla samochodów.

Porady dotyczące ładowania bezprzewodowego.

Ładowanie smartfona bezprzewodowo oszczędza wiele kłopotów. Nigdy więcej kabli do ładowania, które gubisz lub plączą się. Dzięki ładowaniu bezprzewodowemu to już przeszłość. Ale jak to dokładnie działa? A o co chodzi? Wyjaśniamy wszystko na temat technologii Qi.

Co to jest Qi?

Qi to standard bezprzewodowego ładowania smartfona. Technologia ta jest wykorzystywana przez takich producentów smartfonów jak Samsung, LG czy Motorola. Umieść swoje urządzenie na stacji ładującej, a smartfon sam się naładuje. Stacja ładująca Qi zawiera cewkę, która emituje pole elektromagnetyczne. Twój smartfon ma taką samą cewkę, która odbiera promieniowanie. Umieść je jedna na drugiej i niech stanie się magia: bateria Twojego urządzenia zostanie naładowana.

Co to jest szybkie ładowanie?

Ładowarki bezprzewodowe są uważane za powolne. Istnieje jednak wiele ładowarek bezprzewodowych, które bardzo szybko naładują Twój smartfon. Różni się to znacznie w zależności od marki. Każda marka ma swój własny profil ładowania dla szybkiego ładowania bezprzewodowego. Nie można więc szybko naładować smartfona za pomocą każdej ładowarki bezprzewodowej.

Szybkie ładowanie pozwala na znacznie szybsze naładowanie telefonu. Jest to przydatne, gdy wychodzisz i zauważasz, że Twój telefon jest prawie pusty; po krótkim naładowaniu, Twoje urządzenie znów wytrzyma kilka godzin. Wyjaśnimy, czym dokładnie jest szybkie ładowanie i czego potrzebujesz.

Jak działa szybkie ładowanie?

Podczas szybkiego ładowania ładowarka przesyła przez kabel większe natężenie prądu. Załóżmy, że telefon pobiera prąd o natężeniu 1 A przy normalnym użytkowaniu, a przy szybkim ładowaniu pobiera prąd o natężeniu 2 A; bateria zostanie szybciej napełniona. Jest to szczególnie ważne, gdy bateria jest prawie wyczerpana. Im pełniejsza jest bateria, tym szybsze będzie jej ładowanie; w przeciwnym razie bateria nie wytrzyma. Szybkie ładowanie jest więc szczególnie przydatne, gdy chcesz szybko naładować baterię i zapewnić sobie kilka dodatkowych godzin pracy.

Czego potrzebuję, aby szybko naładować telefon?

Nie wszystkie ładowarki są szybkimi ładowarkami i nie wszystkie telefony mogą być ładowane za pomocą szybkiej ładowarki. Aby móc korzystać z szybkiej ładowarki, potrzebny jest zarówno telefon, jak i ładowarka z funkcją szybkiego ładowania. Jeśli ładowarka nie jest wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, telefon nie może być ładowany szybciej. Masz szybką ładowarkę, ale nie masz telefonu z funkcją szybkiego ładowania? Następnie będziesz ładować swój smartfon z normalną prędkością. Czy często ładujesz swój smartfon za pomocą powerbanku? Istnieją również powerbanki z funkcją szybkiego ładowania, dzięki czemu możesz działać jeszcze szybciej.

Czy szybkie ładowanie szkodzi mojej baterii?

Szybkie ładowanie nie uszkodzi telefonu bardziej niż standardowe ładowanie. Telefon nie będzie otrzymywał więcej energii niż jest w stanie wchłonąć. Podłączenie szybkiej ładowarki do telefonu bez funkcji szybkiego ładowania lub użycie zwykłej ładowarki do telefonu z funkcją szybkiego ładowania również nie będzie stanowiło problemu. Telefon będzie się po prostu ładował z normalną prędkością.

Wiesław

Leave a Comment