Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog / Jakie wybrać słuchawki? /

słuchawki nauszne, sportowe DJ

Dzięki słuchawkom możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w domu lub w podróży. Miejsce noszenia i komfort są istotnymi kryteriami przy dokonywaniu wyboru. Przedstawiamy listę najbardziej popularnych rodzajów słuchawek oraz praktyczne porady, które mogą Ci pomoc przy zakupie odpowiednich słuchawek dla Ciebie.

Słuchawki nauszne duże.

Muszle słuchawek nausznych otaczają uszy, redukując hałas z otoczenia. Duże, miękkie nauszniki nie uciskają uszu, pozwalając na komfortowe słuchanie muzyki przez wiele godzin. Duże nauszniki wygodnie przylegają do uszu. Ze względu na swoje znaczne rozmiary, słuchawki nauszne nadają się szczególnie do użytku domowego. W podróży są mniej praktyczne, ponieważ zajmują więcej miejsca a „upchane” w plecaku mogą być narażone na przypadkowe uszkodzenie.

Słuchawki nauszne małe.

Zestaw słuchawkowy nauszny ma małe wkładki, które spoczywają na uszach. W ten sposób oprócz muzyki zawsze słychać dźwięki otoczenia. Jeśli jednak poziom głośności jest wysoki, osoby znajdujące się w pobliżu będą również słyszeć Twoją muzykę. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar, słuchawki te są bardzo wygodne w podróży. Należy jednak pamiętać, że słuchawki te nie izolują Cię od otoczenia. W miejscach, gdzie jest większe natężenie hałasu będziesz chciał pogłośnić dźwięk co może mieć negatywne skutki dla Twojego zdrowia.

Słuchawki z redukcją hałasu.

Jeśli chcesz słuchać muzyki w autobusie, pociągu lub samolocie, nie słysząc hałasu z otoczenia, rozwiązaniem są słuchawki z redukcją szumów. Słuchawki z redukcją szumów zmniejszają poziom hałasu ruchu ulicznego. Nie zalecamy używania tych słuchawek podczas prowadzenia samochodu.

Słuchawki sportowe.

Sportowcy potrzebują innego zestawu słuchawkowego niż zwykli użytkownicy. Polecamy model pewnie trzyma się na uszach podczas ruchu. W ten sposób możesz bez obaw biegać lub wykonywać wszystkie ćwiczenia fitness słuchając swojej ulubionej muzyki. Słuchawki są również odporne na pot. Należy pamiętać, że podczas intensywnego ruchu przewód słuchawkowy może trochę przeszkadzać.

Słuchawki dla DJ-ów.

Dla DJ-ów polecamy wytrzymałe i elastyczne słuchawki. Możesz obracać i przechylać nauszniki, aby ustawić słuchawki w najlepszej pozycji na głowie lub szyi. Przydatny jest również przewód w formie spirali. Daje to wystarczającą swobodę poruszania się za stołami mikserskimi.

Słuchawki dla dzieci.

Zestaw słuchawkowy dla dzieci to rozwiązanie dla wielu rodziców. Dzieci słuchają muzyki na kanapie lub oglądają kreskówki, nie przeszkadzając Ci. Ważne jest, aby słuchawki nie powodowały utraty słuchu. Dlatego też słuchawki dla dzieci mają ograniczoną głośność.

Chcesz prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym i sterować muzyką?

Wiele zestawów słuchawkowych posiada uniwersalny pilot do zdalnego sterowania i mikrofon na przewodzie. Pozwala to na sterowanie muzyką i prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Uniwersalny - brzmi świetnie, ale producent nie może zagwarantować, że funkcje sterowania będą działać na wszystkich smartfonach. Chcesz się upewnić, że pilot działa? Wybierz zestaw słuchawkowy z funkcją sterowania telefonem iPhone lub systemem Android.

Wiesław

Leave a Comment