Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog / Najczęstsze awarie telewizorów. /

Zepsuty telewizor

Istnieje kilka powodów, dla których telewizor może działać nieprawidłowo. Problemy, które możesz napotkać, mogą być wielorakie. Zamiast kupować nowy telewizor, zalecamy, aby najpierw sprawdzić z naszymi ekspertami, czy Twój może być naprawiony, ponieważ naprawa będzie kosztować mniej niż zakup nowego odbiornika. Oto lista najczęstszych awarii, którym może ulec Twój telewizor.

Zasilacz.

Jeśli telewizor przestaje się włączać lub nagle wyłącza się, problemem może być zasilanie. Może to być związane z kablami zasilającymi lub kartą sieciową. W celu ponownego uruchomienia telewizora może być konieczna wymiana kabli lub karty.

Podświetlenie (LED).

Jeśli telewizor nie wyświetla prawidłowo obrazów, jeśli pojawiają się plamy lub ekran pozostaje czarny, może to być problem z podświetleniem. Aby rozwiązać ten problem, prawdopodobnie będziesz musiał wymienić niektóre diody LED w telewizorze. Ponieważ jest to dość skomplikowana operacja, skontaktuj się z nami, aby naprawić swój telewizor przez naszych ekspertów.

Uszkodzone gniazdo HDMI.

Uszkodzone gniazdo HDMI może uniemożliwić telewizorowi rozpoznanie urządzenia zewnętrznego lub po prostu uniemożliwić podłączenie do niego kabla, np. z konsoli do gier lub laptopa. W takim przypadku obrazy na ekranie telewizora mogą nie być widoczne.

Kody błędów lub migające światła.

Migające diody lub pojawienie się kodu błędu na ekranie oznacza, że w telewizorze wystąpił problem. Może być jednak trudno dokładnie określić, na czym polega problem. Jeśli zauważysz migające światła lub kod błędu, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli szybko rozwiązać problem.

Linie pojawiające się na ekranie.

Jeśli na ekranie pojawiają się linie, oznacza to, że ekran działa nieprawidłowo. Możesz spróbować rozwiązać ten problem, uruchamiając ponownie telewizor. Aby to zrobić, należy wyłączyć urządzenie i odłączyć wszystkie kable zasilające. Odczekaj co najmniej 2 minuty, ponownie podłącz kable i włącz telewizor. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z naszym zespołem.

Problemy ekranu plazmowego.

Telewizor plazmowy ma ekran o przekątnej co najmniej 32 cali i zawiera mieszaninę gazów umieszczoną pomiędzy dwoma kawałkami szkła. Gazy te są następnie przekształcane w mieszaninę plazmy, która emituje światło. Chociaż telewizor LCD może wyglądać jak ekran plazmowy, wykorzystują one zupełnie inną technologię. Jedną z wad telewizorów plazmowych jest to, że plazma jest bardzo wrażliwa; jeśli szkło chroniące plazmę pęknie, prawdopodobnie będziesz musiał kupić nowy telewizor. Jeśli doświadczasz problemów z ekranem innych niż odłamki szkła, takich jak wypalony ekran lub piksele, możesz naprawić uszkodzony ekran telewizora plazmowego w domu.

Żywotność ekranów LCD.

Istnieje wiele marek telewizorów LCD (liquid crystal display television). Niestety technologia, w powszechnej opinii, ta cechuje się znaczną awaryjnością. Niektóre modele są lepsze od innych, ponieważ są one wykonane z bardziej wytrzymałych komponentów. Żywotność ekranu LCD zależy od jakości elementów podświetlenia wnętrza. Średnia długość życia telewizorów wynosiła kiedyś około 10 lat, ale w zależności od codziennego użytkowania i ustawień monitora, mogą one działać nawet do 50 lat. Istnieje kilka typowych problemów, które występują w telewizorach LCD. Niektóre z nich można skorygować za pomocą prostego rozwiązywania problemów, podczas gdy inne mogą wymagać profesjonalnej pomocy.

Profesjonalny serwis.

Możesz napotkać inne problemy, które nie zostały wymienione w tym artykule. Jeśli Twój telewizor nie działa tak, jak powinien, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów. Będziemy w stanie szybko naprawić Twój telewizor, abyś nie musiał płacić za nowy.

Wiesław

Leave a Comment