Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Kasowanie danych /

Kasowanie danych

Oferujemy usługę kasowania danych ze wszystkich możliwych nośników. Działamy szybko, sprawnie i bardzo skutecznie. Po usunięciu danych z nośnika przez naszych specjalistów, nie będzie już nigdy możliwości, aby je przywrócić bądź odczytać. Decyzja jest zatem nieodwracalna, a tym samym niesamowicie skuteczna. Po wykonaniu przez nas usługi kasowania danych, żaden ze specjalistów nawet naszego pokroju nie będzie w stanie ich odtworzyć. Posiadamy ogromne doświadczenie zarówno w kasowaniu jak i odzyskiwaniu danych, dzięki czemu doskonale wiemy, jak przebiega proces zapisywania informacji w pamięci różnego rodzaju nośników. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Rodzaje kasowania danych

W przypadku usługi kasowania danych, zazwyczaj mamy do wyboru dwa rodzaje tego procesu. Wybór zależy przede wszystkim od tego, jakie mamy plany względem nośnika – czy będzie nam jeszcze potrzebny w przyszłości, czy raczej możemy się go pozbyć. Tutaj decyzja również jest bardzo ważna, gdyż po jej podjęciu nie ma możliwości wprowadzenia zmian. Wyróżniamy:

  • kasowanie sprzętowe,
  • kasowanie programowe.

Kasowanie sprzętowe

W przypadku sprzętowego kasowania danych chodzi zazwyczaj o fizyczne zniszczenie nośnika w taki sposób, aby skorzystanie z niego bądź odtworzenie zapisanych na nim informacji nie było już nigdy możliwe. Ten rodzaj sprawdza się zatem tylko w tych sytuacjach, kiedy nośnik nie będzie nam już wcale potrzebny i możemy się jego pozbyć. Ważne jest, aby tego rodzaju decyzję klient podjął po wielu przemyśleniach, w przeciwnym wypadku utraci potrzebne mu urządzenie. Jeśli chodzi o metody wykorzystywane do sprzętowego kasowania danych, wyróżniamy:

  • niszczenie mechaniczne, którego celem jest uszkodzenie nośnika, rozbicie i rozdrobnienie go oraz zdarcie powłoki magnetycznej poprzez mielenie, cięcie, prasownie,
  • niszczenie termiczne, podczas którego doprowadza się nośnik do stanu topnienia jego elementów bądź stanu utraty właściwości magnetycznych przez ferromagnetyk – zazwyczaj jest to ponad 1000 stopni C,
  • niszczenie chemiczne wykorzystuje silne substancje, których celem jest uszkodzenie nośnika w taki sposób, aby dane nie były możliwe do odczytania np. całkowite rozpuszczenie nośnika,
  • niszczenie magnetyczne polega na tym, że należy poddać nośnik niezwykle silnym impulsom magnetycznym, dzięki czemu warstwa z zapisanymi danymi zostaje rozmagnesowana, a tym samym dane znikają,
  • niszczenie radioaktywne i pirotechniczne wykorzystuje działanie promieniowania jonizującego lub właściwości ładunków wybuchowych.

Jak wiadomo, metoda metodzie nierówna, dlatego warto porozumieć się w tej kwestii z prawdziwym specjalistą, który pomoże nam w doborze sposobu dożywotniego skasowania danych z naszego nośnika.

Kasowanie programowe

Kasowanie programowe jest idealnym wyborem dla tych, którzy po usunięciu danych zamierzają nadal korzystać z nośnika. Podczas tej procedury nośnik nie zostaje w żaden sposób uszkodzony fizycznie, a podczas naszej pracy znikają jedynie zapisane na nim informacje. Proces kasowania programowego polega na tym, że wykorzystując specjalistyczne oprogramowanie oraz niezbędną wiedzę, usuwamy informacje poprzez wielokrotne nadpisywanie danych za pomocą odpowiednio dobranych algorytmów.

Nadpisanie danych polega na tym, że na miejsce poprzednich danych, tych, których Klient pragnie się pozbyć, zapisywane są nowe informacje. Prace prowadzone są na przestrzeni całego dysku i zawsze są wielokrotnie powtarzane dla uzyskania 100-procentowej pewności. Z doświadczenia jednak wiemy, że już po jednokrotnym nadpisaniu danych znika jakakolwiek możliwość do odczytania treści, które niegdyś znajdowały się na nośniku.

Jesteśmy profesjonalistami w swoim fachu, co oznacza, że powierzone nam zadanie wykonamy najlepiej jak to tylko możliwe. Nam możesz zaufać! Wiemy, że dane przeznaczone do skasowania nie powinny dostać się w niepowołane ręce, dlatego działamy bardzo szybko i sprawnie, a w razie konieczności, jesteśmy gotowi podpisać stosowne dokumenty o zachowaniu poufności. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Subskrybuj Kasowanie danych
Pozostałe usługi