Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z dysku SSD /

Odzyskiwanie danych z dysku SSD

Zajmujemy się odzyskiwaniem utraconych danych z dysków SSD. Mamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, profesjonalnie wyposażone laboratorium, zaawansowane narzędzia przygotowane do najtrudniejszych sytuacji oraz stale pogłębianą wiedzę i zaangażowanie. Staramy się działam możliwie jak najszybciej, przy jednoczesnym zachowaniu należytej ostrożności. Poradzimy sobie z uszkodzeniem logicznym i fizycznym, jak również mechanicznym i elektronicznym. Przyjdź do nas, jeśli przez przypadek usunąłeś cenne informacje lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostały one same skasowane.

Odzyskiwanie utraconych danych z dysku SSD

Odzyskiwanie utraconych danych z nośnika SSD jest znacznie bardziej skomplikowane niż z dysków HDD.  Wynika to z specyfiku zapisu, rozmieszczającego porcje danych w różnych miejscach pamięci Flash. Jednak nawet to nie stanowi wyzwania dla naszego zespołu. Jeśli straciłeś – niezależnie czy w wyniku własnej nierozwagi czy awarii – dane z dysku SSD,  koniecznie skontaktuj się z ElektroSzpitalem. Na początku każdej usługi wykonujemy dokładną i zupełnie bezpłatną diagnozę, podczas której zapoznajemy się z urządzeniem, z przyczyną zniknięcia danych i szacujemy szanse na ich odzyskanie oraz kwotę za całkowitą usługę przywracania danych. Co ważne, jeśli pojawił się kłopot z odczytaniem danych, najlepiej od razu zgłosić się do zaufanych informatyków. Jeśli będziemy sami, na własną rękę, próbować czegokolwiek w dysku, możemy zniweczyć jedyną szansę na odzyskanie informacji.

Oferujemy także usługę kasowania danych, dzięki której nawet tak doświadczeni specjaliści jak my, nie będą w stanie poradzić sobie z odczytaniem informacji. Nam możesz zaufać - jesteśmy przede wszystkim dyskretni. Po każdym wykonanym zleceniu pozbywamy się odzyskanych informacji, z kolei w razie konieczności, możemy podpisać także odpowiednie dokumenty o poufności.

Przyczyny utraty danych na dyskach SSD

Dyski SSD, do niedawna informatyczna ciekawostka dla ekscentryków, coraz częściej stają się standardem, zarówno w laptopach jak i komputerach stacjonarnych. Trudno się temu dziwić. Zastąpienie typowych dla dysków HDD talerzy i głowic elektromagnetycznych, pamięcią Flash, umożliwiło zapis i odczyt danych z prędkością, o której do tej pory można było jedynie pomarzyć. Jednak szybkość to nie jest jedyna zaleta dysków SSD. Dzięki daleko posuniętej eliminacji awaryjnych elementów mechanicznych, są one wytrzymalsze na urazy mechaniczne, a pracując wydzielają mniej ciepła. Jednak nawet dyskom SSD zdarzają się różnego rodzaju usterki, grożącą utratą danych. 

Jedną z przyczyn utraty danych na dyskach SSD jest zużycie się nośnika. Temat okresu używalności dysków SSD obrósł wieloma mitami. Często spotykany się z przekonaniem, że są one cyfrowym odpowiednikiem jętki jednodniówki, padającym z dnia na dzień, po nawet kilku miesiącach pracy.  Wynika to z faktu, że technologia flash, zastosowana w dyskach SSD, oferuje tylko ograniczoną liczbę cyklów zapisu i kasowania danych. Jednak w praktyce,  jest ona tak wysoka, że przy racjonalnym użytkowaniu, dysk będzie służył nam latami. Dla przykładu: karty Flash wykorzystujące technologię MLC,  oferują 3-10 tysięcy cykli zapisu-kasowania. Oznacza to, że nawet zapisując 2 terabajty danych rocznie, nośnik będzie nadawał się do użytku długiego lata. Paradoksalnie, komponentem dysku SSD, który najszybciej się zużywa, nie jest sama pamięć Flash, lecz jej kontroler.

Nośniki SSD, choć – jak widzimy - relatywnie długowieczne, kiedyś się zepsują.  Na przyśpieszenie tego procesu niebagatelny wpływ mają czynniki środowiskowe. Praca w wilgotnym otoczeniu, może szybko doprowadzić do uszkodzenia dysku na drodze oksydacji jego metalowych części. Podobnie zabójcze bywają wysokie temperatury. Dysk SSD może ulec awarii też w wyniku spięcia, bądź nagłego wyłączenia się laptopa (np. z powodu wyczerpania baterii) podczas partycjonowania. Last, but not least, sami możemy przez przypadek wykasować potrzebne nam pliki. 

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z dysku SSD
Pozostałe usługi