Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z karty pamięci /

Odzyskiwanie danych z karty pamięci

Karty pamięci (ang. mobile card) są doskonale znane każdemu fotografowi jako nośnik pamięci używany w aparatach cyfrowych. Jednak ich funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do świata fotografii. Spotkamy je bowiem także w wielu innych urządzeniach. Wystarczy tu wspomnieć o odtwarzaczach MP3/MP3/MTV, smartfonach, tabletach, czytnikach e-booków, czy komputerach i konsolach. Z powodu wszędobylskości kart pamięci, odzyskiwanie danych z nich jest niemalże codziennością w naszym serwisie.

Miniaturowa rewolucja

Czynnikiem, który zaowocował narodzinami kart pamięci było wynalezienie w 1989 przez Fujio Masuokę, jednego z inżynierów Toshiby technologii Flash. Pierwszym typem karty pamięci, który trafił do produkcji masowej i osiągnął znaczący sukces komercyjny były karty PC Card. Produkowane od 1990 nie imponowały początkowo objętością. Były też bardzo drogie. Jeszcze w 2001, cena jednego megabajta ich pojemności objętości oscylowała koło 3 dolarów. Dopiero stopniowy spadek cen i wzrost pojemności, umożliwił kartom pamięci ekspansję. Jednym z najważniejszych jej obszarów był rynek aparatów, gdzie karty pamięci niemal całkowicie wyeliminowały błony („klisze”) fotograficzne. Dziś karty pamięci dostępne są w kilkudziesięciu rodzajach, różniących się rozmiarami, pojemnością oraz rodzajem DRM.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci

Dane na karcie pamięci mogą ulec uszkodzeniu, bądź utracie z różnych przyczyn. Należą do nich przypadkowe usunięcie lub sformatowanie, mechaniczne uszkodzenie (np. zalanie, wysoka temperatura), bądź postępująca z czasem degeneracja nośnika. Niezależnie od tego, co spowodowało utratę zgromadzonych na karcie pamięci danych, nasi technicy z sporą szansą sukcesu stawią temu czoła. Dzięki szerokiej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu, odzyskujemy dane nie tylko z najpopularniejszych typów kart pamięci, ale tych też rzadszych, dla których często brak wytycznych. Nasz team z pewnością nie zawiedzie waszego zaufania.

Dawid

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z karty pamięci
Pozostałe usługi