Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z karty pamięci /

Odzyskiwanie danych z karty pamięci

Dane na karcie pamięci mogą ulec uszkodzeniu bądź utracie z różnych przyczyn. Należą do nich przypadkowe usunięcie lub sformatowanie, mechaniczne uszkodzenie (np. zalanie, wysoka temperatura), bądź postępująca z czasem degeneracja nośnika. Niezależnie od tego, co spowodowało utratę zgromadzonych na karcie pamięci danych, nasi technicy z sporą szansą sukcesu stawią temu czoła. Dzięki szerokiej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu, odzyskujemy dane nie tylko z najpopularniejszych typów kart pamięci, ale tych też rzadszych, dla których często brak wytycznych. Nasz team z pewnością nie zawiedzie waszego zaufania.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy firmą, w której pracują najlepsi specjaliści. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje, a dzięki naszemu doświadczeniu mamy ogromne szanse na przywrócenie Twoich danych. Podczas procesu odzyskiwania danych nieoceniona jest również rola profesjonalnego sprzętu, w które wyposażone jest nasze laboratorium. Pomagamy naszym Klientom niezależnie od tego, czy doszło do uszkodzeń logicznych, elektronicznych, mechanicznych, fizycznych czy też do przypadkowego usunięcia danych. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, zapewniamy dyskrecję i zawsze staramy się, aby odzyskanie danych mogło przebiec jak najsprawniej. Oferujemy darmową diagnozę urządzeń; podejmujemy się najtrudniejszych zadań – nam możesz zaufać.

Utrata danych z karty pamięci – możliwe przyczyny

  • Utrata danych z karty pamięci może nieść za sobą dotkliwe dla użytkownika skutki – szczególnie jeżeli mowa o bardzo ważnych, cennych plikach.
  • Warto mieć na uwadze, że utrata danych może nastąpić w wyniku różnych sytuacji. Bardzo często jest to efektem uszkodzeń karty, a te powstają np. w wyniku dłuższej eksploatacji.
  • Jeżeli Twój sprzęt nie zawsze widzi kartę, zauważyłeś jakieś pojedyncze błędy – może oznaczać to konieczność wymiany karty na nową.
  • Uszkodzenia mogą wynikać również z przyczyn fizycznych/mechanicznych, czemu sprzyja niewielki rozmiar kart pamięci, a także częste podłączanie ich do naszych urządzeń. Tutaj szanse na pełne odzyskanie danych mogą być mniejsze, jednak wszystko będzie zależało od stopnia i rodzaju uszkodzeń. Naszym informatykom niejednokrotnie udawało się odzyskać dane nawet w najbardziej skrajnych przypadkach.
  • Jeżeli doszło do przypadkowego usunięcia plików – nie używaj karty, aby nie doszło do nadpisania. Jeżeli zaraz po usunięciu danych skorzystasz z fachowej pomocy – masz ogromne szanse na przywrócenie plików w całości.
  • Ważne! Specjaliści odradzają samodzielne odzyskiwanie danych. Każda taka próba może spowodować, że dojdzie do nadpisania danych – a wtedy nawet profesjonalista nie będzie mógł przywrócić utraconych plików.

Karta pamięci - jak powstała?

Karty pamięci (ang. mobile card) są doskonale znane każdemu fotografowi jako nośnik pamięci używany w aparatach cyfrowych. Jednak ich funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do świata fotografii. Spotkamy je bowiem także w wielu innych urządzeniach. Wystarczy tu wspomnieć o odtwarzaczach MP3/MP3/MTV, smartfonach, tabletach, czytnikach e-booków, czy komputerach i konsolach. Ponieważ kartę pamięci można umieścić niemal wszędzie, odzyskiwanie danych z nich jest niemalże codziennością w naszym serwisie.

Czynnikiem, który zaowocował narodzinami kart pamięci było wynalezienie w 1989 przez Fujio Masuokę, jednego z inżynierów Toshiby technologii Flash. Pierwszym typem karty pamięci, który trafił do produkcji masowej i osiągnął znaczący sukces komercyjny były karty PC Card. Produkowane od 1990 nie imponowały początkowo objętością. Były też bardzo drogie. Jeszcze w 2001, cena jednego megabajta ich pojemności objętości oscylowała koło 3 dolarów. Dopiero stopniowy spadek cen i wzrost pojemności, umożliwił kartom pamięci ekspansję. Jednym z najważniejszych jej obszarów był rynek aparatów, gdzie karty pamięci niemal całkowicie wyeliminowały błony („klisze”) fotograficzne. Dziś karty pamięci dostępne są w kilkudziesięciu rodzajach, różniących się rozmiarami, pojemnością oraz rodzajem DRM.

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z karty pamięci
Pozostałe usługi