Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z pendriva /

Odzyskiwanie danych z pendriva

Pendrive należy do elektronicznych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie życie. Zadebiutowawszy w 2000, pendrive’y w krótkim czasie zdołały niemalże zmonopolizować rynek przenośnych nośników pamięci. Swój triumf nad konkurencją w postaci dyskietek oraz płyt CD/DVD zawdzięczały mniejszym rozmiarom przy większej pojemności i prędkości zapisu danych. Nic więc dziwnego, że wielu z nas, swoje ważne pliki – np. pisaną pracą magisterską, plan architektoniczny mieszkania klienta czy zdjęcia z wakacji – powierza właśnie pendrive’owi. Co jeśli jednak, w wyniku nieszczęśliwych okoliczności je stracimy?

Utrata danych z pendrive'a

Utrata danych zgromadzonym na pendrive może wynikać z różnych przyczyn. Najbardziej prozaiczną jest chyba przypadkowe usunięcie. Ileż to razy, pracując z komputer, zdarzało się nam przez roztargnienie, skasować plik, którego później potrzebowaliśmy? A potem co gorsza wyczyścić kosz? W takim przypadku nasza sytuacja nie jest jeszcze tak zła, jak mogło by się wydawać. Skasowane pliki z pendrive’a można z powodzeniem odzyskać za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania jak np. Disc Genius, Recuva, R-Studio czy Stellar Data Recovery. Sprawa zaczyna się komplikować dopiero wtedy, gdy przyczyną utraty danych jest awaria pendrive’a. Przenośne pamięci USB, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, są łatwe do przeoczenia. Często np. przebierając się, zapomnimy o wyjęciu pendrive’a z kieszeni spodni czy koszuli, by po jakimś czasie, wyjmując pranie z pralki, z zgrozą stwierdzić, że wypraliśmy pendrive’a. A to dopiero początek niebezpieczeństw, na które możemy być narażony nasz nieszczęsny finger disk. Jakiś czas temu, nasi eksperci zmagali się z pendrivem ….. podgrzanym w kuchence mikrofalowej (nie chcemy nawet wnikać w jakich okolicznościach mogło do tego dojść). Wreszcie, nawet jeśli nasz pendrive szczęśliwie uniknie różnych wypadków losowych, nie da on rady uciec mechanicznemu zużyciu. Czas używalności pendrive’a zależy od wielu czynników, w tym rodzaju zastosowanej karty pamięci (SLC/MTC/TLC), rozmiaru chipa, intensywności eksploatacji oraz polityki producenta (pamiętajmy o produkcyjnym postarzaniu produktów!). Teoretycznie niektóre wysokiej jakości modele mogą pozostawać funkcjonalne nawet przez wiek, jednak w praktyce większość pendrive’ów pozwala na 10 do 100 tysięcy cykli zapisywania/usuwania. Może więc zdarzyć się, że nasz pendrive pewnego niepięknego dnia, po prostu sam z siebie odmówi posłuszeństwa. Niestety, w takich sytuacjach, domowe techniki odzyskiwania danych, niewiele zdziałają. Musimy więc zdać się na pomoc profesjonalistów.

Elektroszpital oferuje pomoc w odzyskiwaniu danych z pendrive’ów. Nie jest nam straszna żadna usterka ani rodzaj urządzenia – przywracamy pliki równie sprawne z pendrive’ów z kośćmi pamięci, jak i tych stworzonych w technologii monolitycznej. Posiadany przez nas sprzęt pozwala bezpiecznie otwierać nawet najbardziej nietypowe obudowy pendrive’ów. Z pewnością nie pożałujesz skorzystania z naszych usług.

Dawid

 

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z pendriva
Pozostałe usługi