Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z pendriva /

Odzyskiwanie danych z pendriva

Elektroszpital oferuje pomoc w odzyskiwaniu danych z pendrive’ów. Nie jest nam straszna żadna usterka ani rodzaj urządzenia – przywracamy pliki równie sprawne z pendrive’ów z kośćmi pamięci, jak i tych stworzonych w technologii monolitycznej. Poradzimy sobie z uszkodzeniem logicznym i fizycznym, mechanicznym i elektronicznym. Posiadany przez nas sprzęt pozwala bezpiecznie otwierać nawet najbardziej nietypowe obudowy pendrive’ów. Jesteśmy w stanie odzyskać utraconą zawartość zarówno w wyniku umyślnego skasowania danych, jak również przypadkowym ich usunięciu po uszkodzeniu pendriva. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy!

Darmowa diagnoza, zaawansowane narzędzia

W naszym serwisie oferujemy na początku każdej usługi darmową diagnozę, podczas której sprawdzimy, jak bardzo uszkodzony jest nośnik oraz w jakim stopniu uda się przywrócić utracone dane. Co ważne, nie zawsze jest możliwość, aby odzyskać wszystkie utracone informacje, czasami jest to jakaś część, ale mamy ogromną wiedzę, zaawansowane narzędzia i determinację, które bez wątpienia służą możliwie jak najlepszym wynikom. Pendrive w swojej budowie jest podobny do karty pamięci, co oznacza, że jest nośnikiem danych typu flash. W naszej wieloletniej pracy setki razy mieliśmy styczność z tego rodzaju nośnikami. Mamy odpowiednio wyposażone laboratorium, dzięki któremu jesteśmy w stanie odzyskiwać dane także z mechanicznie uszkodzonych pendrive'ów - zalane, przełamane w połowie, zgniecione. Zapraszamy do ElektroSzpitala!

Utrata danych z pendriva

Pendrive należy do elektronicznych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie życie. Zadebiutowawszy w 2000, pendrive’y w krótkim czasie zdołały niemalże zmonopolizować rynek przenośnych nośników pamięci. Swój triumf nad konkurencją w postaci dyskietek oraz płyt CD/DVD zawdzięczały mniejszym rozmiarom przy większej pojemności i prędkości zapisu danych. Nic więc dziwnego, że wielu z nas, swoje ważne pliki – np. pisaną pracą magisterską, plan architektoniczny mieszkania klienta czy zdjęcia z wakacji – powierza właśnie pendrive’owi. Co jeśli jednak, w wyniku nieszczęśliwych okoliczności je stracimy?

Utrata danych zgromadzonym na pendrive może wynikać z różnych przyczyn. Najbardziej prozaiczną jest chyba przypadkowe usunięcie. Ileż to razy, pracując na komputerze, zdarzało się nam przez roztargnienie, skasować plik, którego później potrzebowaliśmy? A potem co gorsza wyczyścić kosz? W takim przypadku nasza sytuacja nie jest jeszcze tak zła, jak mogło by się wydawać. Sprawa zaczyna się komplikować dopiero wtedy, gdy przyczyną utraty danych jest awaria pendriva. Przenośne pamięci USB, ze względu na swoje niewielkie rozmiary są łatwe do przeoczenia. Często np. przebierając się, zapomnimy o wyjęciu pendriva z kieszeni spodni czy koszuli, by po jakimś czasie, wyjmując pranie z pralki, ze zgrozą stwierdzić, że go wypraliśmy. A to dopiero początek niebezpieczeństw, na które możemy być narażony nasz nieszczęsny finger disk.

Nawet jeśli nasz pendrive szczęśliwie uniknie różnych wypadków losowych, nie da on rady uciec mechanicznemu zużyciu. Czas używalności pendriva zależy od wielu czynników, w tym rodzaju zastosowanej karty pamięci (SLC/MTC/TLC), rozmiaru chipa, intensywności eksploatacji oraz polityki producenta (pamiętajmy o produkcyjnym postarzaniu produktów!). Teoretycznie niektóre wysokiej jakości modele mogą pozostawać funkcjonalne nawet przez kilkanaście lat, jednak w praktyce większość pendrive’ów pozwala na 10 do 100 tysięcy cykli zapisywania/usuwania. Może więc zdarzyć się, że nasz pendrive pewnego niepięknego dnia, po prostu sam z siebie odmówi posłuszeństwa. Niestety, w takich sytuacjach, domowe techniki odzyskiwania danych, niewiele zdziałają. Musimy więc zdać się na pomoc profesjonalistów.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odczytać danych ze swojego pendriva lub został uszkodzony, a znajdowały się na nim cenne informacje - przyjdź do ElektroSzpitala. Na pewno pomożemy!

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z pendriva
Pozostałe usługi