Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z serwera NAS /

Odzyskiwanie danych z serwera NAS

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych ze wszystkich możliwych nośników, w tym także z serwerów NAS. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z tymi potężnymi, acz delikatnymi urządzeniami. Jesteśmy w stanie odzyskać dane z jednego dysku, z kilku dysków, jak również z pracujących w konfiguracji RAID. Doskonale radzimy sobie z usterkami logicznymi i fizycznymi. W sytuacjach, kiedy dane zostały utracone lub zniknęły w wyniku uszkodzenia serwera. Cechuje nas bardzo długa praktyka, wiedza na najwyższym, światowym poziomie, która jest stale pogłębiana i cenne umiejętności. Posiadamy zaawansowane narzędzia i oprogramowania, dzięki którym odzyskaliśmy już setki tysięcy utraconych plików. Nasze zaplecze techniczne jest odpowiednio przygotowane na wypadek wszelkich niespodzianek elektronicznych, z kolei w laboratorium jesteśmy w stanie odzyskać niemal wszystkie utracone informacje.

Zawsze przeprowadzamy na wstępie dokładną i bezpłatną diagnozę serwera oraz kompleksową analizę strat. Staramy się działać możliwie jak najszybciej, przy czym zachowujemy maksymalną ostrożność. Działamy poufnie i potrafimy dochować wszelkich tajemnic, z kolei po zakończonej pracy zawsze pozbywamy się wszystkich odzyskanych danych Klienta.

Przywracanie danych z serwera NAS

Paradoksalnie, wysoka stabilność oraz bezpieczeństwo cechujące serwery NAS może stanowić niebłahe zagrożenie. Mając jej świadomość, często bagatelizujemy ryzyko usterki, nie wykonując backupu zgromadzonych nań plików. Efekty mogą być opłakane. Spięcie, wywołane użyciem niewłaściwego zasilacza, przegrzanie, awaria kontrolera dysku czy niewłaściwa konfiguracja RAID, mogą efektywnie uszkodzić NAS, odcinając nas od potrzebnych danych. Elektroszpital oferuje profesjonalną pomoc w zakresie odzyskiwania danych z serwerów NAS. Nasi technicy, dysponujący profesjonalnym sprzętem oraz niezbędnym know-how, mogą pochwalić się wieloma sukcesami w tej, niekiedy jakże trudnej dziedzinie.

NAS (ang. Network Attached Storage) to urządzenie pamięci masowej z dostępem do sieci lokalnej lub Wi-Fi, służące do przechowywania oraz udostępniania plików. Serwer NAS może być bardzo przydatny w warunkach domowych, a całkowicie nieodzowny okazuje się w firmach. Awaria NAS i/lub utrata zgromadzonych nań danych, często całkowicie paraliżuje korporację. Na szczęście przy szczypcie fortuny i sporej dawce informatycznego know-how, możliwe ich odzyskanie.

NAS w praktyce

NAS jest de facto rodzajem minikomputera, wyposażonego we własny system operacyjny, procesor, dyski (liczba mnoga nie jest tu przypadkiem), pamięć RAM oraz szereg interfejsów (USB, LAN, Wi-Fi). Po podłączeniu do routera (kablem sieciowym RJ-45 lub bezprzewodowo dzięki Wi-Fi), możemy korzystać z jego możliwości. A są one niebłahe. Podstawową funkcją NAS jest – jak już zostało wspomniane – przechowywanie i udostępnianie plików. Wyobraźmy sobie, że w naszej firmie pracujemy nad pewnym plikiem np. arkuszem kalkulacyjnym, bądź kodem źródłowym programu. Dzięki NAS każda z zaangażowanych w projekt osób ma doń dostęp. Co więcej nanoszone przez nią zmiany są automatycznie widoczne dla wszystkich pozostałych. Inną ciekawą funkcją serwera NAS, bardzo przydatną w korpoświecie jest możliwość automatycznego wykonywania kopii (backupu) tworzonych danych. Dzięki temu, nawet w razie awarii jednego z firmowanych komputerów, ciągle mamy dostęp do przechowywanych na jego dysku plików. Jakby tego było mało, dzięki wysokiej jakości klasy zabezpieczeniom stosowanych w NAS, możemy mieć pewność, że poufne dane naszej firmy, nie dostaną się w niepowołane ręce. Jednak biznes i administracja to nie jedyne dziedziny, gdzie serwery tego rodzaju znajdują zastosowanie. Równie użyteczny mogą być one w nowoczesnym domu. Miłośnicy dobrego kina z pewnością docenią dodatkową przestrzeń magazynową na ukochane seriale, a także możliwość delektowania się nimi na każdym posiadanym urządzeniu multimedialnym.

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z serwera NAS
Pozostałe usługi