Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis AGD / Serwis Rainbow /

Serwis Rainbow

Serwis Rainbow

Odkurzacze wodne marki Rainbow coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Swój zwycięski pochód poprzez rynek odkurzaczy, zawdzięczają bezgłośnej pracy oraz skuteczności czyszczenia. Zwykłe odkurzacze z reguły ograniczają się do usuwania widocznego gołym okiem kurzu. Jego mikrocząstki, roztocza oraz pyły różnego rodzaju pozostają więc w naszym mieszkaniu, stwarzając zagrożenie dla naszych płuc. Wodne odkurzacze Rainbow radzą sobie zarówno z widocznymi, jak i niewidzialnymi dla naszego oka zanieczyszczeniami, stwarzając bezpieczne i sanitarne środowisko.

Co więcej, cechuje je niska awaryjność oraz długa gwarancja sięgająca nawet do 9 lat. Jednak, nawet najlepsze urządzenie może ulec awarii. Co gorsza, często zdarza się to już po zakończeniu okresu gwarancyjnego, gdy nie możemy liczyć na nieodpłatną naprawę przez producenta. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich użytkowników odkurzaczy wodnych marki Rainbow, Elektroszpital oferuje profesjonalną pomoc w zakresie ich diagnostyki i naprawy.

Wiedza, profesjonalne podejście i doświadczenie

Cechuje nas wiedza, doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego urządzenia. Połączenie tych cech sprawia, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z naprawdę każdą usterką bez względu na to, czy jest ona mechaniczna czy elektroniczna. Wykonamy również okresowe przeglądy, dzięki którym korzystanie z odkurzacza stanie się przyjemniejsze i zdecydowanie sprawniejsze niż przed wizytą w serwisie. Nasi serwisanci przez lata udoskonalali swoją praktykę w naprawach urządzeń różnego typu. Dodatkowo przez cały ten czas pogłębiali swoje umiejętności oraz wiedzę, a codzienna praca pozwoliła im zaznajomić się z wykorzystywanymi przez różne firmy konstrukcje i budowy układów.

Gwarancja na każdą naprawę

Odkurzacze marki Rainbow cechuje wieloletnia, niezawodna praca i wysoka bezawaryjność, ale jak każde inne urządzenia - nie są niezniszczalne. Prędzej czy później użytkownicy szukają sprawdzonego i zaufanego serwisu. W ElektroSzpitalu podchodzimy do każdej usterki indywidualnie. Zanim przejdziemy do jakichkolwiek napraw najpierw technicy wykonują wnikliwą i w pełni darmową diagnozę, która ma na celu nie tylko znalezienie usterki, ale też zrozumienie przyczyny jej powstania. Dlaczego tak? Ponieważ zależy nam nie tylko na chwilowej naprawie odkurzacza, ale przede wszystkim na trwałej relacji z klientem i jego zadowoleniu przez długi czas. Ponieważ jesteśmy pewni naszych umiejętności, zaś doświadczenie pokazuje nam, że nikt nie zgłasza się z usterką ponownie - wystawiamy na nasze naprawy gwarancje, które świadczą właśnie o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług.

Pomożemy Ci w każdej sytuacji i naprawimy każdy model odkurzacza - zarówno te starsze, na które gwarancja skończyła się już dawno temu, jak również te w chwilę po skończonej gwarancji. Nasze zaangażowanie i umiejętności to nie wszystko! Pracujemy w profesjonalnie wyposażonym warsztacie, zaś ewentualne części zamienne sprowadzamy tylko od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu zyskujemy pewność, że będą one w pełni kompatybilne z serwisowanym urządzeniem, zaś w przyszłości, nie wystąpi z ich powodu żadna usterka.

Zapraszamy do kontaktu - chętnie odpowiemy na każde pytania!

Odkurzacz głośno pracuje

Jednym z podstawowych atutów wodnych odkurzaczy marki Rainbow jest bezgłośna praca. Jeśli więc użytkowaniu naszego odkurzacza, towarzyszy hałas, możemy być pewni, że dzieje się z nim coś niedobrego. Winowajcą głośnego działania urządzenia najczęściej jest silnik. Stanowi on elektromechaniczne serce odkurzacza. Z tego też względu należy do komponentów najczęściej ulegających awarii. Głośna praca jest podstawowym, ale nie jedynym symptomem dysfunkcji silnika. Do innych możliwych objawów należy brak siły ssącej, przerwy w czasie pracy czy wydostawanie się kurzu. Nawet jeśli nasz silnik zdaje się pracować prawidłowo, warto co mniej więcej 5 lat dokonywać jego przeglądu w profesjonalnym serwisie. W końcu o czym wiedział już Hipokrates, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odkurzacz brzydko pachnie

Konieczność regularnej wymiany lub prania worków stanowiła prawdziwą zmorę użytkowników zwykłych, workowatych odkurzaczy. Odkurzacze wodne, w których worki zostały zastąpione pojemnikiem na wodę, są pod tym względem o wiele bardziej komfortowe. Jednak nawet one wymagają regularnej wymiany wody i czyszczenia. Niestety, wiele osób zdaje się o tym zapominać.  W efekcie, w zaniedbanym zbiorniku na wodę zaczyna rozwijać się pleśń. Rozwój tych wszędobylskich grzybów objawia się brzydkim zapachem, wręcz smrodem z wnętrza odkurzacza. Jednak nieprzyjemne sensacje węchowe nie są jedynym problemem, powodowanym przez pleśń. Niemal każdy słyszał o słynnej klątwie Tutenchamona, rzekomo rzuconej na każdego, kto zakłóci wieczny spoczynek faraona. W rzeczywistości jednak to nie magiczne rytuały, były przyczyną zgonów archeologów i turystów zwiedzających egipskie nekropolie. Odpowiedzialna za nie była rozwijająca na ścianach grobowca pleśń. Jej zarodniki, dostające się z powietrzem do organizmu, powodują liczne choroby, w tym zapalenia zatok, astmę, alergie pokarmowe, uszkodzenie nerek i wątroby, a nawet niektóre typy nowotworów. Gdy w pojemnik wodnym naszego pojawi się pleśń, przy każdym jego włączeniu nasze płuca będą bombardowane zarodnikami grzyba.  Jeśli więc spostrzeżemy brzydki zapach wydobywający się z wnętrza naszego odkurzacza, dla własnego zdrowia czym prędzej oddajmy go do serwisu na profesjonalne wyczyszczenie.

                       

Odkurzacz nie zasysa/słabo zasysa

Mechaniczne zużywanie silnika, występujące nawet przy najbardziej ekonomicznej eksploatacji, skutkuje spadkiem jego wydajności. Im wolniej pracuje silnik, tym słabiej zasysa odkurzacz. Gdy nastąpi spadek jego wydajności poniżej pewnego poziomu, zasysanie zanika całkowicie. W przypadku nowszych modeli odkurzaczy wodnych Rainbow, wymiana zużytego silnika jest bezproblemowa ze względu na sporą dostępność części zamiennych. Sytuacja  komplikuje się w przypadku starszych odkurzaczy Rainbow jak D3 i D4.  Ustanie ich produkcji nie sprzyja rynkowi komponentów. Dlatego też często zastępuje się oryginalne silniki o wiele łatwiej dostępnymi zamiennikami.


Zassany brud wydostaje się z odkurzacza na zewnątrz

Czasem nasz odkurzacz zasysa brud, tylko po by następnie wyrzucić go na zewnątrz. Za wydostawanie się kurzu z odkurzacza z filtrem wodnym, najczęściej odpowiada separator.  Stanowi on element, który wprawiwszy w ruch obrotowy wodę w pojemniku, oddziela zanieczyszczenia. Patrząc od strony fizyki, mechanizmem, który na to pozwala jest siła odśrodkowa. Separując od siebie ciała o różnej gęstości oraz ciężarze właściwym, umożliwia, ona pozbycie się z zassanego i rozpuszczonego w wodzie powietrza  zanieczyszczeń.  Dla poprawnej pracy separatora kluczowa jest jego odpowiednia eksploatacja. Chcąc cieszyć się jego funkcjonalnością, powinniśmy regularnie go czyścić. Służą do tego specjalne szczątki, dostarczane zwykle w komplecie z odkurzaczem. Nieczyszczony separator będzie wirował coraz wolniej, zmniejszając efektywność filtracji. 


Odkurzacz samoczynnie się wyłącza

Odkurzacze Rainbow, wyposażone są w kompleksowy system chłodzenia. Nadmiar ciepła wydzielany przez silnik, rozpraszany jest za pomocą przymocowanego do wirnika wentylatora. Kurz zbierający się między ramiona wentylatora, a także w wirniku, może skutkować spadkiem efektywności chłodzenia. Gdy układ chłodzenia  nie radzi sobie z odprowadzeniem nadmiaru ciepła z silnika, jego temperatura może przekroczyć bezpieczne wartości. W celu uniknięcia uszkodzenia przegrzanego silnika, wbudowany kontroler wyłącza go. Jeśli więc w czasie pracy, nasz odkurzacz samoczynnie się wyłącza, koniecznie oddajmy go do serwisu, celem kontroli układu chłodzenia. Inną możliwą przyczyn niewyjaśnionych przerw w pracy (,,zawieszanie się”) urządzenia mogą być problemy z zasilaczem.


Odkurzacz się nie włącza

Odkurzacz niestety nie jest perpetuum mobile. Dlatego też by pracować, musi być zasilany energią elektryczną z zewnątrz. Elementem odpowiedzialnym za dostarczanie prądu podzespołom naszego odkurzacza, jest zasilacz. Jego uszkodzenie – czy to w efekcie fizycznego przerwania kabla zasilającego czy też uszkodzenia kondensatorów bądź ogniw – może powodować anomalie w pracy urządzenia. Należą do nich nagłe wyłączanie się odkurzacza w czasie pracy, bądź całkowity brak reakcji na podłączenie do prądu i próbę włączenia urządzenia.

ElektroSzpital oferuje fachową pomoc w zakresie diagnozy i naprawy odkurzaczy Rainbow. Jeśli podejrzewasz, że z Twoim odkurzaczem, dzieje się coś złego, koniecznie skontaktuj się z nami. Nasi technicy z pewnością znajdą rozwiązanie dla Twojego problemu.

 

Subskrybuj Serwis Rainbow
Pozostałe usługi