Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis AGD / Serwis Roomba /

Serwis Roomba

Serwis Roomba

Zajmujemy się naprawą robotów sprzątających marki Roomba. Dysponujemy odpowiednim przygotowaniem w dziedzinie mechaniki, elektroniki i automatyki. Posiadamy bogate doświadczenie zdobyte podczas serwisowania niezliczonej ilości tego rodzaju urządzeń, a co za tym idzie biegłą znajomość typów występujących usterek, co pozwala nam na sprawne przeprowadzenie procesu diagnostycznego. Ogromnym wsparciem dla naszych techników jest odpowiednio wyposażone zaplecze techniczne oraz szeroki dostęp do oryginalnych podzespołów i części zamiennych.

Jako jeden z nielicznych serwisów w Polsce jesteśmy w stanie naprawić płytę główną urządzenia - zamiast kosztownej wymiany kompletnych modułów, oferujemy możliwość znaczącego ograniczenia wysokości wydatków związanych z serwisowaniem robota.

Posiadamy głęboką wiedzę na temat działania i funkcjonowania robotów sprzątających, z łatwością jesteśmy w stanie przeprowadzić testy potwierdzające poprawność wykonanej przez nas usługi.

Oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń Roomby, na podstawie której sporządzamy kosztorys usunięcia usterki. Podkreślamy, iż czynności diagnostyczne nie podlegają żadnym opłatom, nawet w przypadku rezygnacji z naprawy urządzenia na tym etapie serwisowania.

Działamy bezzwłocznie - staramy się, aby zarówno proces diagnostyczny, jak i właściwe prace naprawcze, nie zajmowały więcej czasu niż jest to konieczne dla przywrócenia pełnej funkcjonalności urządzenia. Maksymalne skrócenie czasu serwisowania jest dla nas jednym z priorytetów.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek pogwarancyjnych kłopotów z Państwa Roombą, zapraszamy do naszego serwisu. Podejmujemy się naprawy wszystkich modeli, każdej serii urządzeń “s”, “i”, “e”, “900” czy “600”, jakiejkolwiek usterki. Gwarantujemy, iż Roomba pozostanie w dobrych rękach.

Roomba jest marką robotów sprzątających produkowanych przez firmę iRobot. Od 2002 roku, kiedy miał miejsce rynkowy debiut modelu pierwszej generacji, powstało wiele serii tych urządzeń, z których każda stanowiła technologiczne rozwinięcie swojej poprzedniczki, oferując funkcjonalność na coraz bardziej zaawansowanym poziomie.

Roomba pierwszej generacji

W jej skład wchodziły trzy modele - Standard, Pro i Pro Elite. Model oryginalny posiadał zderzak z sensorem oraz 3-stopniowy system czyszczenia – S, M, L wskazujący wielkość sprzątanej powierzchni. Modele Pro i Pro Elite, obok trzech przycisków programujących wielkość obszaru działania, zyskały sterowanie za pomocą pilota, oraz dodatkowe przyciski trybów: „Max Clean” (praca do kompletnego rozładowania baterii) oraz „Spot” (ruch spiralny na powierzchni 1 metra kwadratowego).

Roomba drugiej generacji, czyli seria Discovery albo 400

Seria 400 (pierwotnie zwana Discovery), będąca rozwinięciem robotów pierwszej generacji, swój rynkowy debiut miała w roku 2004, dając także początek nowemu systemowi określającemu kolejne generacje urządzeń. Stało się jasne (milion sprzedanych robotów pierwszej serii), że urządzenia mają szansę zagościć na podłogach salonów w dłuższym czasie, stąd konieczność wprowadzenia bardziej rozwojowego systemu nazewnictwa.

Przyciski S, M, L zastąpione zostały tutaj przez włączniki trybów pracy: Spot, Clean oraz Max. Zmiana ta wynikała z wprowadzenia auto-kalkulacji sprzątanej powierzchni - przyciski stały się po prostu zbędne. Seria 400 to bardziej rozwinięte oprogramowanie, ulepszony czujnik zanieczyszczeń. Modele tej serii po raz pierwszy wyposażone zostały w stacje dokujące umożliwiające samodzielne ładowanie - ulepszonego w stosunku do poprzedniej generacji - akumulatora oraz możliwość tygodniowego programowania zadań. W ramach serii 400 pojawił się także Dirt Dog, robot przeznaczony do sprzątania powierzchni warsztatowych (specjalne szczotki, uproszczony panel obsługowy).

Seria 500

Seria 500 to modele o zwiększonej efektywności działania i unowocześnionej stylistyce (wymienialne kolorowe elementy solidnie zaprojektowanej obudowy). Pojawia się charakterystyczny, zielony przycisk CLEAN. Wydajność wzrasta, zarówno dzięki modernizacjom sprzętowym, jak i programowym. Zaimplementowanie systemu DirtDetect pozwoliło na zwiększenie intensywności sprzątania w miejscach szczególnie zabrudzonych. Istotnym elementem wyposażenia stają się Wirtualne Ściany i Latarnie, które pozwalają na programowanie i wyznaczanie obszaru działania oraz bardziej efektywne sprzątanie powierzchni mieszkalnej (lepsza orientacja w przestrzeni). Oprogramowanie pozwoliło na planowanie oraz automatyczną realizację harmonogramu sprzątania. Zderzaki wyposażono w czujniki zbliżeniowe - robot zwalniał bieg podjeżdżając do przeszkody, omijał ją, ewentualnie pozwalając sobie jedynie na delikatny kontakt. Konstrukcja urządzeń tej serii posiada budowę modularną, dzięki czemu ich obsługa staje się przyjazna dla użytkownika.

Seria 600

Modele serii 600 pojawiły się dwukrotnie: ich debiut miał miejsce w 2008 roku, zaś zmodernizowane wersje urządzeń cztery lata później. Seria 600 to coraz bardziej udoskonalone konstrukcyjnie roboty sprzątające. Pojawia się komora AeroVac, ułatwiająca obsługę urządzenia, a także bardziej efektywną współpracę z innymi podzespołami (szczotki). Czujniki DirtDetect zbierające dane o intensywności zabrudzenia obszarów i utrzymanie stałej wysokości głowicy nad powierzchnią, w połączeniu z szerszą komorą odkurzającą, czynią z tych urządzeń wyjątkowo skuteczne narzędzie sprzątające.

Seria e

Modele serii e to w porównaniu do robotów serii 600 zwiększona moc ssania. Na wyposażeniu znalazły się dwie gumowe szczotki przeznaczone do każdej powierzchni i specjalny układ podwójnej filtracji. Zainstalowany system nawigacji oraz technologia Dirt Detect pozwalają na precyzyjne wykonywanie zadań, a pojemnik przystosowany do mycia pod bieżącą wodą ułatwia eksploatację.

Seria 700

Odświeżony dizajn i spora liczba współpracujących akcesoriów to cechy charakterystyczne modeli serii 700. Urządzenia tej serii wyposażone zostały w ulepszony akumulator, nowe rodzaje filtrów, zbiornik o większej pojemności, nową głowicę sprzątająca, pojemnik Aerovac 2 z filtrem HEPA, usprawniony system detekcji zanieczyszczeń Dirt Detect 2 korzystający z czujników optycznych oraz akustycznych, diodę wskaźnika zapełnienia pojemnika, a także głosowe żądanie jego opróżnienia.

Seria 800

Modele serii 800 to przede wszystkim rozwiązania Aeroforce Cleaning Performance (precyzyjne sprzątanie w trudno dostępnych miejscach), czyli nowatorski rodzaj gumowych, specjalnie profilowanych szczotek poprawiających jakość pracy urządzenia, a także zaimplementowanie XLIFE Extended Battery Life, technologii wydłużającej czas pracy akumulatorów. Wykonana w ten sposób bateria jest także dostępna osobno i kompatybilna z modelami starszych serii.

Seria 900

Modele serii 900 to przede wszystkim możliwość wykorzystania aplikacji i sterowanie urządzeniem z poziomu smartfona. W robotach zastosowano także po raz pierwszy inteligentny system nawigacji iAdapt 2.0, pozwalający urządzeniu tworzyć odpowiednie wzorce poruszania i wizualizacji sprzątanych pomieszczeń (wzrost efektywności, możliwość powrotu do sprzątania w miejscach wcześniej niedostępnych). System działa we współpracy z technologia vSLAM umożliwiającą mapowanie powierzchni dzięki zastosowaniu specjalnego czujnika optycznego. Zastosowano także system Carpet Boost zwiększający moc ssącą odkurzacza podczas pracy na dywanach.

Seria i

Modele tej serii (i7, i7+) wyposażone zostały w pojemniejsze akumulatory, potrafią one zaplanować czas i obszar sprzątania, a uzbrojone w technologię Imprint mapują otoczenie w celu bardziej efektywnej pracy. Imprint aranżuje inteligentne środowisko, w którym roboty sprzątające mogą automatyzować proces pracy komunikując się ze sobą. Model i7+ to dodatkowo stacja dokująca Clean Base pozwalająca na samodzielne opróżnianie przez Roombę swego pojemnika.

Seria s

Seria s to najbardziej zaawansowane roboty sprzątające marki Roomba. Modele s9 i s9+ to możliwość sprzątania narożników i powierzchni wzdłuż krawędzi - technologia PerfectEdge z nowo zaprojektowaną szczotką. To także zwiększona moc ssąca. S+ to dodatkowo możliwość samodzielnego opróżniania pojemnika z kurzu i brudu (do stacji Clean Base). Specjalne worki AllergenLock zawierają 4 warstwy materiału, nie pozwalając alergenom wydostawać się na zewnątrz.

Seria Combo

Combo to linia robotów sprzątających z funkcją mopa - jednoczesne odkurzanie i mycie powierzchni. Na wyposażeniu znalazły się szczotki: w kształcie litery V do odkurzania, a także zaprojektowane specjalnie do sprzątania przy krawędziach oraz w narożnikach. Dwa tryby sprzątające wybierane za pośrednictwem aplikacji iRobot Home dostosowują moc urządzenia podczas odkurzania. Mycie powierzchni odbywa się z wykorzystaniem nakładki o specjalnej teksturze oraz trzech trybów mopowania. Pompa sterowana komputerowo kontroluje przepływ wody i odpowiedni stopień wilgotności nakładki. Duży pojemnik ułatwia eksploatację - nie istnieje konieczność ciągłej zmiany wody. Robot posiada możliwość obsługi głosowej za pomocą Asystenta Google i Alexa. Dzięki współpracy z platformą iRobot Genius urządzenie może wykonywać niestandardowe harmonogramy zadań dostosowane do wymagań i osobistych sugestii użytkowników.

Subskrybuj Serwis Roomba
Pozostałe usługi