Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis AGD / Serwis Thermomix /

Serwis Thermomix

thermomix serwis i naprawa

Zajmujemy się serwisowaniem wielofunkcyjnych robotów kuchennych marki Thermomix. Dysponujemy ogromnym doświadczeniem w dziedzinie naprawy urządzeń tej marki. Nasze kompetencje wspierane są przez doskonale wyposażone zaplecze techniczne oraz szeroki dostęp do podzespołów i części zamiennych.

Posiadamy szeroką wiedzę na temat konstrukcji wszystkich Thermomixów - zarówno tych nowoczesnych, jak również starszych modeli, tak bardzo cenionych przez swoich użytkowników. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą usterką - posiadamy dogłębną wiedzę na temat konstrukcji tych urządzeń zdobytą podczas wielu lat ich serwisowania. Nie są nam straszne ani usterki mechaniczne, ani elektroniczne - w obu dziedzinach jesteśmy biegli i sprawni. Aby wydłużyć bezawaryjną pracę Twojego urządzenia, zachęcamy do wykonywania okresowych przeglądów i konserwacji.

U nas naprawisz każdy model Thermomixa - nowoczesny TM 6, TM 5, TM 31, jak również wiekowy już TM 21, którego naprawy nie podejmują się żadne inne serwisy!

Darmowa diagnoza i wycena naprawy Thermomix

W naszym serwisie oferujemy bezpłatną i bardzo wnikliwą diagnostykę uszkodzeń Thermomixa. Urządzenia te są bardzo złożone w swojej budowie, przez co ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka, co mogło zostać uszkodzone. Niekiedy uszkodzenie widoczne na pierwszy rzut oka jest jedynie objawem, prawdziwa przyczyna usterki bywa zupełnie inna i głębiej ukryta. Po etapie diagnozy jesteśmy w stanie stwierdzić, co jest bezpośrednią przyczyną awarii, które podzespoły uda się naprawić, a także które elementy będą konieczne do wymiany. Korzystamy tylko z oryginalnych części zamiennych, dzięki czemu po wymianie któregoś z elementu, cena urządzenia nie maleje, a ono samo nie traci na wartości. Oferujemy także zupełnie darmową wycenę ewentualnych kosztów serwisowania. Proces ten nie zobowiązuje do naprawy urządzenia - na tym etapie można zrezygnować z naszych usług bez wnoszenia jakichkolwiek opłat.

12-miesięczna gwarancja na każdą usługę

Posiadamy ogromne doświadczenie w naprawach urządzeń marki Thermomix - ich serwisowaniem zajmujemy się już od kilkunastu lat! Stale rozwijamy nasze umiejętności i wiedzę, ponieważ zależy nam na oferowaniu usług na najwyższym możliwym poziomie. Doskonalimy się i bierzemy czynny udział w szkoleniach, aby profesjonalnie naprawiać także te najnowsze urządzenia marki Vorwerk. Każdy robot kuchenny Thermomix posiada wiele nowoczesnych funkcji, zaś z każdym nowym modelem możemy obserwować zastosowanie najnowszych technologii wykorzystywanych do pracy w kuchni.

Zastosowanie sporej ilości elektroniki prowadzi jednak do wielu częstych usterek i awarii, których nie uda się naprawić w domowych warunkach. Wiemy o tym, dlatego nasze odpowiednio wyposażone zaplecze techniczne, a także dostęp do niezbędnych i oryginalnych części zamiennych, skutkują zawsze przeprowadzonymi pozytywnymi naprawami. Dokładamy wszelkich starań, aby usunięcie usterki przebiegało szybko i sprawnie. Zaznaczmy, iż przy okazji każdej naprawy Thermomixa przeprowadzamy jego kompleksową konserwację, wydłużając w ten sposób jego życie! Profesjonalizm, dokładność, niezawodność - to myśli, które przyświecają nam w codziennej pracy. Na potwierdzenie naszych słów wystawiamy zawsze 12-miesięczną gwarancję. Zapraszamy!

Naprawa Thermomixa - wiedza, doświadczenie, zaangażowanie

Thermomix to wyjątkowe urządzenie kuchenne, wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Jego nazwa pochodzi od dwóch funkcji: podgrzewania i mieszania. Posiada on jednak szereg innych możliwości, obejmujących m.in.: ważenie, blendowanie, gotowanie na parze, emulgowanie czy siekanie. Podczas jego projektowania zastosowano wiele ciekawych rozwiązań technicznych, jak np. lewe obroty, by nie kruszyć ziaren.

Thermomix, to urządzenie wysokiej jakości, którą gwarantuje niemiecka marka Vorwerk. Zbudowany jest z wykorzystaniem wielu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, na których budowę składają się wysokiej klasy podzespoły. Dzięki temu Thermomix działa niezawodnie przez długi czas, co z powodzeniem cieszy jego użytkowników. Jednak kiedy dochodzi do jego usterki, pojawia się problem, gdyż nie każdy porodzi sobie z jego naprawą. Thermomix wymaga odpowiedniego podejścia skorelowanego ze znajomością architektury urządzenia i zastosowanych technologii. Nie można działać pochopnie, ani tym bardziej samemu go naprawiać w warunkach domowych, gdyż nie dość, że go nie naprawimy, to narazimy się na dodatkowe straty. Bardzo istotny jest zatem wybór właściwego zespołu serwisującego - z naszej strony zapewniamy, że zadbamy o Twoje urządzenie najlepiej, jak tylko potrafimy.

Kilka słów o urządzeniach Thermomix

Thermomix jest urządzeniem zaprojektowanym i produkowanym przez Vorwerk Corporate Group, a swój rodowód wywodzi z linii mikserów oferowanych przez tę firmę. Rynkowy debiut Thermomixa miał miejsce w 1961 roku wraz z modelem oznaczonym VKM5.

Wśród swych podstawowych funkcji VKM5 posiadał: mieszanie, ugniatanie, siekanie, tarcie, mielenie i wyciskanie np. soku. W latach sześćdziesiątych na rynku pojawiła się jeszcze jedna wersja urządzenia oznaczona symbolem VM 10, jednak dopiero wraz z modelem VM 2000 z 1971 roku następuje jakościowa zmiana. Pojawiła się bowiem wtedy funkcja gotowania. Inspiracją było w tym przypadku pragnienie stworzenia urządzenia ułatwiającego przygotowanie posiłków dla najmłodszych dzieci - jednoczesne blendowanie produktów i ich gotowanie celem przygotowania gęstych zup kremowych.

Tak powstaje protoplasta dzisiejszego Thermomixa łączącego jego podstawowe funkcje - podgrzewanie z miksowaniem. Kolejnym modelem z wykorzystanym elementem grzejnym był VM 2200 z roku 1977. Mógł on realizować potrawy zarówno na zimno, jak i na gorąco, a charakterystyczne pomarańczowe wykończenie obudowy stało się jego znakiem rozpoznawczym. Od roku 1980 pojawiają się modele z oznaczeniem literowym TM. Pierwszym modelem jest TM 3000, zaś pierwszym urządzeniem tej linii sygnowanym nazwą “Thermomix” był model TM 3300 z 1982 roku. Jego produkcja trwała nieprzerwanie do roku 1996, stając się, jak dotąd, najdłużej na rynku obecną konstrukcją tej marki. Model posiadał neutralne wykończenie w kolorze białym i przeprojektowaną w stosunku do swojego poprzednika miskę miksującą.

Nowsze modele Thermomixa - TM 21, TM 31, TM 5

Era nowożytna Thermomixa rozpoczęła się w roku 1996 wraz z modelem TM 21 - nowoczesny wygląd, większa miska, waga na wyposażeniu - oraz jego unowocześnioną wersją TM 31 z roku 2004. Digitalizacja urządzenia zapoczątkowana została wraz z modelem TM 5 z 2014 roku. Zastosowano tu cyfrowe sterowanie i realizację zadań z wykorzystaniem opatentowanych układów. Komunikację z urządzeniem zapewniono zastępując pokrętła i przyciski panelem dotykowym. TM 5 mógł być opcjonalnie wyposażony w Cook-Key, który umożliwiał dostęp do opartego na subskrypcji internetowego katalogu przepisów Cookidoo. Wśród nowości sprzętowych pojawiły się: bardziej cichy silnik (TM 31 był krytykowany za zbyt głośną pracę), większa miska mieszająca i nowy parowar. Najwyższa temperatura pracy urządzenia wzrosła do 120 stopni Celsjusza (100 stopni dla TM 31).

Najnowocześniejszym i, jak dotąd, najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem Thermomixa jest TM 6 z roku 2019. Łączy on 20 różnych funkcji, w tym: ważenie, mieszanie, ubijanie, cięcie, mielenie, ugniatanie, gotowanie w niskich i wysokich temperaturach, gotowanie na parze, podgrzewanie, emulgowanie, a wśród nowości karmelizowanie oraz fermentację. Tryb Sous-vide dokona obróbki termicznej szczególnie delikatnych mięs, a tryb Wolnego Gotowania sprawdza się w produkcji dżemów. Dzięki funkcji samoczyszczącej ułatwiona zostaje jego codzienna eksploatacja. Opcja korzystania z katalogu przepisów Cookidoo pojawiła się w standardzie.

Awaryjność

Thermomix jest wysokiej klasy nowoczesnym urządzeniem, podzespoły oraz wykonanie znajdują się na profesjonalnym pułapie technologicznym. Niemniej jednak także taki sprzęt ulega uszkodzeniom. W 2014 roku pojawiło się nawet podejrzenie o błędy konstrukcyjne po awarii pewnej liczby urządzeń (TM 31), w wyniku których poparzeniu uległo kilkoro ich użytkowników. Modele o numerach seryjnych 12423100 - 14323199, których dotyczył ten problem zostały wycofane ze sprzedaży. Jako powód możliwej usterki podano defektywny pierścień uszczelniający, który ulegał uszkodzeniu w sytuacji pracy urządzenia na najwyższych obrotach i przełączeniu na tryb otwartej pokrywy. Wszystkim użytkownikom wadliwych urządzeń firma Vorwerk dostarczyła nową, prawidłową i sprawdzoną uszczelkę.

Typowe usterki modeli Thermomixa

W zależności od modelu, na przestrzeni lat pracy zauważyliśmy zupełnie odmienne usterki i awarie. Urządzenia TM 21 i TM 31 ze względu na swój wiek i dłuższy czas użytkowania zazwyczaj wyróżniają się głośniejszą pracą i widocznym obniżeniem mocy. Użytkownicy skarżą się także, że urządzenie przecieka, co niekiedy prowadzi do jego zalania i powstania elektrokorozji. W najgorszych sytuacjach, urządzenie po prostu nie chce się włączyć. Choć przyczyn uszkodzeń i ich objawów jest naprawdę dużo, to w rzeczywistości modele te są znacznie mniej awaryjne niż te nowsze - TM 5 i TM 6. Wynika to z mniejszej ilości elektroniki wykorzystanej do ich budowy, dzięki czemu Klienci bardzo chętnie naprawiają swoje niezastąpione roboty kuchenne.

W modelach TM 5 i TM 6 zazwyczaj widoczne są:

  • uszkodzenia wagi,
  • problemy z grzaniem,
  • brak łączności z Cookidoo,
  • przeciekające urządzenie,
  • zabrudzone styki,
  • awaria elektroniki,
  • problem z uruchomieniem Thermomixa.

W ElektroSzpitalu jesteśmy w stanie naprawić każdy model i każdą usterkę Thermomixa. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, ponieważ zadowolenie Klienta jest dla nas priorytetem. Zapraszamy do kontaktu - chętnie odpowiemy na każde pytania! ;)

Modele

Poniżej prezentujemy listę wszystkich modeli Thermomix wraz z datami ich produkcji:

Thermomix VKM5 (1961)

Thermomix VM 10

Thermomix VM 2000 (1971)

Thermomix VM 2200 (1977)

Thermomix TM 3000 (1980)

Thermomix TM 3300 (1982)

Thermomix TM 21 (1996)

Thermomix TM 31 (2004)

Thermomix TM 5 (2014)

Thermomix TM 6 (2019)

Subskrybuj Serwis Thermomix
Pozostałe usługi