Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis AGD / Serwis Thermomix /

Serwis Thermomix

Serwis Thermomix

Zajmujemy się serwisowaniem wielofunkcyjnych robotów kuchennych marki Thermomix. Dysponujemy ogromnym doświadczeniem w dziedzinie naprawy urządzeń tej marki. Nasze kompetencje wspierane są przez doskonale wyposażone zaplecze techniczne oraz szeroki dostęp do podzespołów i części zamiennych.

Posiadamy szeroką wiedzę na temat konstrukcji wszystkich Thermomixów - zarówno tych nowoczesnych, jak również starszych modeli, tak bardzo cenionych przez swoich użytkowników. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą usterką - posiadamy dogłębną wiedzę na temat konstrukcji tych urządzeń zdobytą podczas wielu lat ich serwisowania. Nie są nam straszne ani usterki mechaniczne, ani elektroniczne - w obu dziedzinach jesteśmy biegli i sprawni.

Darmowa diagnoza i wycena naprawy Thermomix

W naszym serwisie oferujemy bezpłatną i bardzo wnikliwą diagnostykę uszkodzeń Thermomixa. Urządzenia te są bardzo złożone w swojej budowie, przez co ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka, co mogło zostać uszkodzone. Po tym etapie jesteśmy w stanie stwierdzić, co jest przyczyną awarii, które podzespoły uda się naprawić, a które będą konieczne do wymiany. Korzystamy tylko z oryginalnych części zamiennych, dzięki czemu po wymianie któreś z elementu cena urządzenia nie maleje. Oferujemy także darmową wycenę ewentualnych kosztów serwisowania. Proces ten nie zobowiązuje do naprawy urządzenia - na tym etapie można zrezygnować z naszych usług bez wnoszenia jakichkolwiek opłat.

12-miesięczna gwarancja na każdą usługę

Posiadamy ogromne doświadczenie w naprawach urządzeń marki Thermomix - ich serwisowaniem zajmujemy się od kilkunastu lat. Stale rozwijamy także nasze umiejętności i wiedzę, ponieważ zależy nam na oferowaniu usług na najwyższym możliwym poziomie. Doskonalimy się i bierzemy czynny udział w szkoleniach, aby profesjonalnie naprawiać także te najnowsze urządzenia. Każdy robot kuchenny Thermomix posiada wiele nowoczesnych funkcji, zaś z każdym nowym modelem możemy obserwować zastosowanie najnowszych technologii wykorzystywanych do pracy w kuchni. Co więcej - odpowiednio wyposażone zaplecze techniczne, a także dostęp do niezbędnych i oryginalnych części zamiennych skutkują przeprowadzonymi zawsze, pozytywnymi naprawami. Dokładamy wszelkich starań, aby usunięcie usterki przebiegało szybko i sprawnie. Zaznaczmy, iż przy okazji każdej naprawy Thermomixa przeprowadzamy jego kompleksową konserwację, wydłużając w ten sposób jego życie! Na potwierdzenie naszych słów wystawiamy zawsze 12-miesięczną gwarancję. Zapraszamy!

Naprawa Thermomix - wiedza, doświadczenie, zaangażowanie

Thermomix to wyjątkowe urządzenie kuchenne, wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Jego nazwa pochodzi od dwóch funkcji: podgrzewania i mieszania. Posiada on jednak szereg innych możliwości, obejmujących m.in.: ważenie, blendowanie, gotowanie na parze, emulgowanie czy siekanie. Podczas jego projektowania zastosowano wiele ciekawych rozwiązań technicznych, np. lewe obroty, by nie kruszyć ziaren.

Thermomix zbudowany jest z wykorzystaniem wielu zaawansowanych rozwiązań technologicznych opartych na wysokiej klasy podzespołach. Jego naprawa wymaga odpowiedniego podejścia skorelowanego ze znajomością architektury urządzenia i zastosowanych technologii. Bardzo istotny jest zatem wybór właściwego zespołu serwisującego - z naszej strony zapewniamy, że zadbamy o Twoje urządzenie najlepiej, jak tylko potrafimy.

Kilka słów o urządzeniach Thermomix

Thermomix jest urządzeniem zaprojektowanym i produkowanym przez Vorwerk Corporate Group, a swój rodowód wywodzi z linii mikserów oferowanych przez tę firmę. Rynkowy debiut Thermomixa miał miejsce w 1961 roku wraz z modelem oznaczonym VKM5.

Wśród swych podstawowych funkcji VKM5 posiadał: mieszanie, ugniatanie, siekanie, tarcie, mielenie i wyciskanie (soku). W latach sześćdziesiątych na rynku pojawiła się jeszcze jedna wersja urządzenia oznaczona symbolem VM 10, jednak dopiero wraz z modelem VM 2000 z 1971 roku następuje jakościowa zmiana. Pojawia się bowiem funkcja gotowania. Inspiracją było w tym przypadku pragnienie stworzenia urządzenia ułatwiającego przygotowanie posiłków dla najmłodszych dzieci - jednoczesne blendowanie produktów i ich gotowanie celem przygotowania gęstych zup kremowych. Tak powstaje protoplasta dzisiejszego Thermomixa łączącego jego podstawowe funkcje - podgrzewanie z miksowaniem. Kolejnym modelem z wykorzystanym elementem grzejnym był VM 2200 z roku 1977. Mógł on realizować potrawy zarówno na zimno, jak i na gorąco, a charakterystyczne pomarańczowe wykończenie obudowy stało się jego znakiem rozpoznawczym. Od roku 1980 pojawiają się modele z oznaczeniem literowym TM. Pierwszym modelem jest TM 3000, zaś pierwszym urządzeniem tej linii sygnowanym nazwą “Thermomix” był model TM 3300 z 1982 roku. Jego produkcja trwała nieprzerwanie do roku 1996, stając się, jak dotąd, najdłużej na rynku obecną konstrukcja tej marki. Model posiadał neutralne wykończenie w kolorze białym i przeprojektowaną w stosunku do swojego poprzednika miskę miksującą.

Era nowożytna Thermomixa rozpoczęła się w roku 1996 wraz z modelem TM 21 - nowoczesny wygląd, większa miska, waga na wyposażeniu - oraz jego unowocześnioną wersją TM 31 z roku 2004. Digitalizacja urządzenia zapoczątkowana została wraz z modelem TM 5 z 2014 roku. Zastosowano tu cyfrowe sterowanie i realizację zadań z wykorzystaniem opatentowanych układów. Komunikację z urządzeniem zapewniono zastępując pokrętła i przyciski panelem dotykowym. TM 5 mógł być opcjonalnie wyposażony w Cook-Key, który umożliwiał dostęp do opartego na subskrypcji internetowego katalogu przepisów Cookidoo. Wśród nowości sprzętowych pojawiły się: bardziej cichy silnik (TM 31 był krytykowany za zbyt głośną pracę), większa miska mieszająca i nowy parowar. Najwyższa temperatura pracy urządzenia wzrosła do 120 stopni Celsjusza (100 stopni dla TM 31).

Najnowocześniejszym i, jak dotąd, najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem Thermomixa jest TM 6 z roku 2019. Łączy on 20 różnych funkcji, w tym: ważenie, mieszanie, ubijanie, cięcie, mielenie, ugniatanie, gotowanie w niskich i wysokich temperaturach, gotowanie na parze, podgrzewanie, emulgowanie, a wśród nowości karmelizowanie oraz fermentację. Tryb Sous-vide dokona obróbki termicznej szczególnie delikatnych mięs, a tryb Wolnego Gotowania sprawdza się w produkcji dżemów. Dzięki funkcji samoczyszczącej ułatwiona zostaje jego codzienna eksploatacja. Opcja korzystania z katalogu przepisów Cookidoo pojawiła się w standardzie.

Awaryjność

Thermomix jest wysokiej klasy nowoczesnym urządzeniem, podzespoły oraz wykonanie znajdują się na bardzo wysokim pułapie technologicznym. Niemniej jednak także taki sprzęt ulega uszkodzeniom. W 2014 roku pojawiło się nawet podejrzenie o błędy konstrukcyjne po awarii pewnej liczby urządzeń (TM 31), w wyniku których poparzeniu uległo kilkoro ich użytkowników. Modele o numerach seryjnych 12423100 - 14323199, których dotyczył ten problem zostały wycofane ze sprzedaży. Jako powód możliwej usterki podano defektywny pierścień uszczelniający, który ulegał uszkodzeniu w sytuacji pracy urządzenia na najwyższych obrotach i przełączeniu na tryb otwartej pokrywy. Wszystkim użytkownikom wadliwych urządzeń firma Vorwerk dostarczyła nową, prawidłową i sprawdzoną uszczelkę.

Modele

Poniżej prezentujemy listę wszystkich modeli Thermomix.

Thermomix VKM5 (1961)

Thermomix VM 10

Thermomix VM 2000 (1971)

Thermomix VM 2200 (1977)

Thermomix TM 3000 (1980)

Thermomix TM 3300 (1982)

Thermomix TM 21 (1996)

Thermomix TM 31 (2004)

Thermomix TM 5 (2014)

Thermomix TM 6 (2019)

Subskrybuj Serwis Thermomix
Pozostałe usługi