Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis komputerowy / Serwis, naprawa laptopów / Laptopy marki / Serwis laptopów HP /

Serwis laptopów HP

HP zasłynął jako producent wysokowydajnych laptopów klasy biznesowej, konkurując w tym segmencie rynku z produktami spod znaku Lenovo Thinkpad oraz Dell. Komputery HP uchodziły i uchodzą za wytrzymałe mechanicznie, niezwykle solidne maszyny zaprojektowane do wymagającej pracy biurowej czy graficznej.

Warto jednak dodać, że obok bardzo dobrych serii klasy biznes, HP produkował również tańszą masówkę, plastikowe komputery adresowane do szerokiego grona odbiorców, których elastyczne obudowy wykonane z niskiej jakości tworzywa nie stanowiły należytej ochrony dla płyty głównej, w efekcie czego dochodziło m.in. do uszkodzeń połączeń w obszarze układów BGA.

Zarówno mocne jak i słabe strony konstrukcji laptopów produkowanych przez markę HP są doskonale znane naszym specjalistom - dostarczając laptop do naszego serwisu można być pewnym, iż pozostanie w dobrych rękach.

Naszym wykwalifikowany i niezwykle doświadczonym specjalistom doskonale znane są wszelkie rozwiązania konstrukcyjne tych laptopów. Wsparcie w postaci znakomicie wyposażonego zaplecza serwisowego oraz szerokiego dostępu do podzespołów i części zamiennych pozwala im poradzić sobie z każdą zaistniałą usterką, której usunięcie jest możliwe.

Naprawiamy wszystkie modele laptopów produkowanych pod szyldem HP. Oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń laptopa oraz kosztorys usunięcia zaistniałej usterki. Czynności diagnostyczne prowadzone w naszym serwisie nie zobowiązują do naprawy laptopa - na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług bez wnoszenia jakichkolwiek opłat. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu oraz skorzystania z naszych usług.

HP jest jednym z potentatów na rynku urządzeń mobilnych. Oferta laptopów sygnowanych przez HP jest ogromna, zaś różnorodność konfiguracji sprzętowych w ich obrębie niezwykle bogata. Różnią się one wyposażeniem, parametrami, klasą zastosowanych materiałów oraz podzespołów, a także zaimplementowanymi technologiami.

Poniżej prezentujemy wykaz podstawowych serii komputerów osobistych oferowanych przez tę markę.

HP Pavilion

Adresatem linii Pavilion jest użytkownik indywidualny, zdecydowany na zakup budżetowego komputera z jak najlepszym wskaźnikiem jakości do ceny. Niestety seria Pavilion ze względu na swą niegdyś wysoką awaryjność doczekała się bardzo niepochlebnych opinii, choć trzeba zaznaczyć, iż wiele działań w obszarze poprawy jakości zostało już poczynionych i opinia rynku na temat modeli tej serii ulega stopniowej zmianie. Poprawa jakości wynika ze znaczącego zwiększenia środków zaangażowanych na poziomie konstrukcyjnym, jak również wprowadzeniem rozszerzonych sprawdzianów wytrzymałościowych - każdy komputer przechodzi serię rygorystycznych testów. Jak zaznaczają przedstawiciele HP, zdarza się wycofać model niespełniający stawianych mu wymagań.

Linia Pavilion to laptopy projektowane z myślą o szerokiej gamie zastosowań. Bogactwo komputerów oferowanych w tej serii jest tak duże, iż trudno wskazać jednego adresata tych urządzeń. Znajdziemy tu bowiem modele tradycyjne, jak również komputery konwertowalne, czy nawet jednostki gamingowe przeznaczone dla graczy, krótko mówiąc, uniwersalne laptopy służące rozrywce i codziennym domowym zastosowaniom.

Wśród modeli tej linii znajdziemy konstrukcje z ekranami IPS HD lub Full HD (także szerokokątnymi, przygotowanymi do obsługi multimediów), wyposażone w jednostki centralne Intel Atom, ale także Core i5, i7 (wraz z technologią Intel Turbo Boost), AMD Ryzen Mobile, karty graficzne Nvidia GeForce GTX i AMD Radeon, pojemne dyski HDD (1TB), SSD oraz napędy hybrydowe, wytrzymałe akumulatory (Prismatic Lithium) z funkcją szybkiego ładowania (HP Fast Charge5. Znajdziemy tu laptopy z obsługą technologii WiDi (Intel Wireless Display - bezprzewodowe przesyłanie streaming treści multimedialnych wprost do urządzeń zewnętrznych wyposażonych w tę funkcję), wbudowanymi tunerami DVB-T i pełnowymiarową klawiaturę z obniżonym skokiem. Obecne są liczne gniazda i porty, w tym USB 3.0, HDMI, FireWire, LAN, D-Sub, czytniki kart pamięci. Całości obrazu linii dopełniają głośniki Beats Audio oraz napędy Blu-ray.

Podzespoły serii Pavilion zamykają obudowy wykonane z tworzywa imitującego szczotkowane aluminium (niekiedy elementy aluminium łączone są z tworzywem, zastępujące tandetny i niefunkcjonalny plastik).

Warte odnotowania jest także wykorzystanie materiałów i elementów wykończenia znanych z urządzeń segmentu Premium. Dla obudowy wybranych modeli zarezerwowano anodyzowane aluminium. Chromowane zawiasy znane z linii ENVY umożliwiają ustawienia laptopa we właściwej pozycji poprawiając komfort pracy i zwiększając przepływ powietrza wewnątrz urządzenia, wpływając na efektywność jego działania. Podobnie jak serię ENVY, także niektóre Pavilion (x360) zaprojektowano z niewielkim obramowaniem ekranu (edge to edge), co wpłynęło na zmniejszenie gabarytów urządzenia i poprawę wrażeń wizualnych. W niektórych modelach Pavilion zaimplementowana została również funkcja Windows Hello z czytnikiem linii papilarnych, umożliwiająca bezpieczne i szybkie logowanie do zasobów komputera.

HP ENVY

Envy to sprzętowo mocniejsza niż Pavilion linia laptopów, konstrukcje bardziej eleganckie, wykonane z większą dbałością i precyzją, cechujące się wysoką jakością komponentów i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Urządzenia tej linii zaprojektowane zostały w smukłych aluminiowych obudowach, charakteryzują się także niewielkim ciężarem, co wszystko razem czyni je odpowiednimi do szerokich zastosowań mobilnych.

Linia Envy (Envy 13, Envy 15, Envy 17) składa się z laptopów zróżnicowanych ze względu na rozmiar matrycy, sposoby wykorzystywania (obecność modelu konwertowalnego - Envy x360), czy klasę zastosowanych podzespołów.

HP Envy adresowana jest zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych, innymi słowy, mogą służyć zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Multimedialnego charakter tej serii nadają wysokiej jakości ekrany (IPS), zastosowane systemy audio (Bang & Olufsen) oraz odpowiednio wydajne karty graficzne nVidia GeForce (MX). Na wyposażeniu linii Envy znajdziemy procesory nowych generacji (Intel Core i7, AMD Ryzen), matryce Full HD (13 – 17 cali), pojemny i szybki RAM (DDR4), dyski SSD (do 1 TB), wydajne karty graficzne (nVidia GeForce), baterie litowo-jonowe wydłużające czas pracy na jednym ładowaniu. Całości obrazu linii Envy dopełnia bogaty zestaw portów i gniazd, w tym m.in: USB 3.1 Typu A, USB 3.1 Typu C, czytnik kart pamięci micro SD, a także kamera HP Wide Vision HD z układem dwóch mikrofonów.

HP Spectre (PRO)

Laptopy produkowane w linii Spectre (Spectre PRO) należą do rodziny wydajnych i eleganckich ultrabooków, i choć ich funkcjonalność nie należy do najwyższych, urządzenia te charakteryzują właściwe rozwiązania technologiczne czyniące je odpowiednim narzędziem w obszarze komputerów mobilnych klasy Premium.

Linia Spectre to wydajność oparta na standardowych niskonapięciowych procesorach Intel Core, kartach graficznych NVIDIA GeForce (GTX), pojemnych dyskach SSD i szybkich pamięciach RAM (DDR4). Jak przystało na przedstawicieli ultrabooków modele tej serii charakteryzują się niewielką wagą (około kilograma) i wyjątkowo smukłym wzornictwem. Choć niewielkie wymiary nie pozwalają na zastosowanie zbyt wielu portów i gniazd (znajdziemy tu np. Thunderbolt 3 oraz USB 3.1 typu C, mini-DP, HDMI), wysokie wymagania komunikacyjne zapewnia możliwość zastosowania stacji dokującej. Wśród wykorzystanych materiałów znajdziemy oczywiście aluminium (obudowy) oraz specjalny rodzaj szkła (Corning Gorilla Glass NBT) pokrywający matryce LCD (IPS). W laptopach serii Spectre zastosowany został system dźwiękowy opracowany przy współpracy inżynierów Bang&Olufsen, mający duży wpływ na jakość brzmienia emitowanego przez głośniki. Linia Spectre to także zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa - wyłącznik kamery internetowej, czytnik linii papilarnych, czy filtr prywatności HP Sure View redukujący do 5% ilość światła widocznego podczas spoglądania z boku.

HP ProBook

Linia ProBook to laptopy stworzone z myślą o użytkowniku biznesowym, których cechą wyróżniającą jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Serię tworzą solidnie wykonane (aluminium w obudowie), bogato wyposażone (zestaw złączy, portów i gniazd), mocne (liczne konfiguracje oparte na procesorach coraz nowszych generacji oraz szybkich pamięciach RAM) i funkcjonalne modele posiadające odpowiednio wysokie poziomy zabezpieczeń (modułu TPM, czytnik linii papilarnych). Modele linii ProBook wyposażane są w bardzo dobre matryce LCD, pojemne dyski SSD, a także wygodne klawiatury z opcjonalnym podświetleniem oraz blokiem numerycznym.

W laptopy linii ProBook montowane są na ogół procesory Intel Core i3, i5, i7, choć zdarzają się konstrukcje wyposażone w jednostki AMD (są to jednak mniej wydajne modele). W słabszych konfiguracjach wykorzystywane są zintegrowane karty graficzne, w konstrukcjach bardziej zaawansowanych zdecydowano się zastosować układy graficzne AMD. Początkowo dyski SSD posiadały jedynie droższe i bardziej wydajne modele, z upływem czasu tego typu konstrukcje zaczęły pojawiać się w coraz większej liczbie laptopów tej serii.

Laptopy ProBook produkowane są w licznych podseriach zmieniających się wraz z upływem czasu (kolejne generacje). Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę kilku z nich funkcjonujących na rynku w ostatnich latach.

Seria 4000s

W skład podserii wchodziły dwie generacje komputerów osobistych. Generacja 4_30s to bardzo wydajne konfiguracje podzespołów zamknięte w solidnych aluminiowych obudowach. Jej kontynuacją były ProBooki generacji 4_40s. Przykładowo, seria 4740s to wydajne stacje robocza z ekranem o przekątnej 17,3 cala, wyposażone w procesory drugiej i trzeciej generacji Intel Core i5 oraz niezależną kartę graficzną AMD Radeon HD7650M.

Seria 400

Podserię tworzą coraz bardziej zaawansowane technologicznie generacje laptopów (G0, G1, G2, G3, G4, G5, G6, G7).

Seria 430

To 13-calowe kompaktowe laptopy wyposażone w matowe matryce LCD w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesory czwartej generacji Intel Core i3 oraz i5, dyski SSD o pojemności 128 GB, od 4 do 16 GB pamięci RAM, a także zintegrowane karty graficzne.

Seria 450

15-calowe konstrukcje, do budowy których wykorzystano tworzywo sztuczne wzmocnione aluminium. Wyposażone w różnej generacji procesory: Intel Core i3 oraz Core i5 czwartej generacji wraz z zintegrowanym układem graficznym oraz Intel Core i5 trzeciej generacji lub i7 czwartej generacji (Haswell) wraz z niezależną kartą graficzną AMD Radeon HD 8750. Modele tej serii charakteryzują się wydłużonym czasem pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Seria 455

Modele wyposażone w 15,6-calową matrycy w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Budowane w oparciu o procesory AMD (mniej wydajne, choć tańsze konstrukcje).

Seria 470

17-calowe stacje robocze wyposażone w matrycę LCD o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli. Oparte głównie na procesorach Intel Core i3, i5, i7 czwartej generacji, choć produkowano także modele wyposażone w starsze, czterordzeniowe jednostki centralne. Wszystkie konstrukcje pracują z wykorzystaniem niezależnych układów graficznych AMD Radeon HD 8750.

Seria 6000

Generacja 6_60b na wyposażeniu posiadała mocniejsze podzespoły niż odpowiednie modele serii 4000. Komputery te cechowała także solidność wykonania obudowy, wykorzystanie matryc LCD w wysokiej rozdzielczości oraz rozbudowana funkcjonalność (gniazda stacji dokującej, moduły TPM, porty szeregowe).

Generacja 6_70b była kontynuacją 6_60b. To laptopy, które wyróżniała wydajność realizowana w oparciu o procesory Ivy Bridge (Core i3 lub Core i5), niezależne karty graficzne Radeon (HD 7570 - HP ProBook 6570b), 14 oraz 15-calowe matryce w rozdzielczości 1366 x 768 i 1600 x 900 pikseli, a także modem 3G. Całość zamknięta w aluminiowych obudowach z miejscem na złącze COM (RS-232).

Seria 600

Seria 600 jest rozwinięciem konstrukcji obejmowanych serią 6000. Obejmuje kilka generacji urządzeń zróżnicowanych pod względem zastosowanych podzespołów i wyposażenia. Produkowana w oparciu o całkowicie nowy projekt obudowy wykonanej z aluminium i stopów magnezu (lżejsze i bardziej płaskie modele). Laptopy konstruowane są na bazie niskonapięciowych procesorów Intel Core czwartej generacji, jednostek AMD, oraz układów o standardowym zużyciu mocy pozwalających na uzyskanie większej wydajności, oczywiście kosztem szybszego wyczerpania akumulatora i głośniejszej pracy układu chłodzącego. Nieco wyższa obudowa takich modeli pozwalała na zastosowanie bogatszego zestawu portów i gniazd oraz zabezpieczeń przynależnych klasie biznes Premium (czytnik Smart Card).

Seria X360

Seria X360 to urządzenia konwertowalne łączące w sobie cechy tradycyjnego laptopa i tabletu przeznaczone dla biznesu. I tak, pierwsza generacja komputerów tej serii (X360 440 G1) wyposażona była w lekkie obudowy, matryce IPS w rozdzielczości Full HD, procesory Intel Core Kaby Lake lub Kaby Leke Refresh, zintegrowaną kartę graficzną lub niezależny układ NVIDIA GeForce MX 130, do 16 GB pamięci RAM, dysk SSD M.2 oraz modem LTE.

HP Essential

HP Essential to budżetowe laptopy biznesowe przeznaczone do podstawowych zadań biurowych, surfowania w internecie, komunikacji z wykorzystaniem portali społecznościowych. Pomimo wykorzystania tańszych materiałów (tworzywo sztuczne) konstrukcje poszczególnych modeli zaprojektowane i wykonane są z dbałością. Zestaw oferowanych portów i gniazd także wydaje się być wystarczający.

Laptopy linii Essential oparte są na podstawowych jednostkach Intel Celeron, Pentium, ale także mocniejszych Intel Core (i3, i5, i7) oraz AMD A6. Podstawowe modele posiadają matryce w rozdzielczości 1366 x 768, ale dostępne są także wersje Full HD.

Charakterystyczne w przypadku linii Essential jest bogactwo dostępnych wersji urządzeń. Laptopy HP Essential produkowane są w kilku podseriach, w tym: “250” (podstawowe modele tej serii), “350” i “255” (przeznaczone do prostych zadań biurowych), “340s” (wyjątkowo mobilne konstrukcje), oraz “470” (wydajne wielkoekranowe modele).

Wszystkie podserie realizowane są w kolejnych generacjach (aktualnie G1 - G7) różniących się wydajnością, klasą i zaawansowaniem technologicznym zastosowanych podzespołów i rozwiązań. I tak, HP 250 pierwszej generacji wyposażona była w procesory Core i5 lub AMD A6 oraz zintegrowane układy graficzne. Druga generacja (G2) oferowała nieobecne wcześniej niezależne układy graficzne GeForce lub Radeon, oraz klawiatury numeryczne. Generacja G3 to obecność platformy sprzętowej Intel Bay Trail (niezła wydajność procesorów przy zachowaniu atrakcyjnej ceny). Bardziej zaawansowane konstrukcje montowane miały wydajniejsze układy z rodziny Ivy Bridge, Haswell bądź AMD. HP Essential 350 pierwszej generacji posiadały nieco bardziej wydajne wyposażenie od Essential 250, choć były też nieco droższymi modelami. Obok zintegrowanych układów graficznych Intel dostępne były tutaj również modele z niezależną kartą graficzną Radeon.

HP EliteBook

EliteBook to seria laptopów występujących pierwotnie w wielu konfiguracjach sprzętowych realizowanych celem różnorodnych zastosowań. Obecnie linię tworzą nowoczesne ultrabooki przeznaczone do najbardziej wydajnych zadań biurowych. Laptopy EliteBook projektowane są z najwyższą starannością - to przemyślne konstrukcje charakteryzują się znakomitą jakością wykonania, wysoką niezawodnością, wykorzystaniem najmocniejszych podzespołów oraz najbardziej zaawansowanych technologii. W nowoczesnych obudowach wykonanych z materiałów najwyższej jakości znaleźć można wydajne jednostki centralne najnowszych generacji, pojemne dyski SSD, szybkie pamięci RAM i wydajne karty graficzne. Całości obrazu dopełniają matowe matryce lub ekrany dotykowe w dużej rozdzielczości, podświetlane klawiatury, pakiety bezpieczeństwa w postaci czytnika linii papilarnych czy modułu TPM oraz obszerne zestawy portów komunikacyjnych.

Laptopy EliteBook występują w wielu seriach, których modele udoskonalane są w ramach coraz nowszych generacji.

Pierwsza generacja

Pierwszą generacją EliteBook była seria xx30. Wszystkie modele wyposażone były w procesory Intel Core 2 i ekrany 16:10. Model 6930p był pierwszym laptopem HP pracującym powyżej 24 godzin na jednym ładowaniu baterii.

Druga generacja

Seria xx40 to nowe procesory Intel Core i5 i Core i7 oraz DDR3 SDRAM (do 32 GB), ulepszona klawiatura, a w przypadku modeli 14 i 15-calowych zmiana wielkości wyświetlacza (16: 9). Pojawił się DisplayPort i USB 3.0.

Trzecia generacja

Seria xx60 opierała się na procesorach Intel Core drugiej generacji, zintegrowanych układach graficznych Sandy Bridge lub niezależnej grafice AMD Radeon HD 6470M, oraz klawiaturach typu chiclet. Wszystkie modele z wyjątkiem 2760p wykorzystywały matryce w proporcjach 16:9. Mobilne stacje robocze na wyposażeniu posiadały grafikę Nvidia Quadro lub AMD FirePro. W laptopach tej serii przeprojektowano obudowy oraz zmniejszono udział tworzywa sztucznego podczas ich konstruowania.

Czwarta generacja

Seria xx70 jest w dużej mierze zaktualizowaną serią xx60 - zastosowanie procesorów Intel Ivy Bridge oraz nowych zintegrowanych procesorów graficznych. Nowością w serii EliteBook okazały się ultrabook 2170p, Folio 9470m oraz ElitePad 900 G1.

Piąta generacja

Laptopy EliteBook piątej generacji wyposażone zostały w procesory Intel Haswell oraz AMD Steamroller Kaveri. Kolejno pojawiały się modele: EliteBook 800 serii G1 (z procesorami Intel), EliteBook Folio 1040 G1, Revolve 810 G2, EliteBook 700 serii G1 (z procesorami Intel) oraz laptopy serii 700 G2 (z procesorami AMD). Odświeżono wygląd zewnętrzny, unowocześniając dizajn obudowy. Wydzielono osobną linię stacji roboczych (ZBook).

Szósta generacja

Laptopy EliteBook tej generacji wyposażone zostały w procesory Intel Broadwell. Pojawiły się EliteBook 700 serii G2, Revolve 810 G3, 800 serii G2, Folio 1020 G1 i Folio 1040 G2, a także EliteBook Folio 1020 Bang & Olufsen Limited Edition.

Siódma generacja

Na wyposażeniu tej generacji laptopów EliteBook znalazły się procesory Intel Skylake oraz jednostki centralne AMD Excavator Carrizo. Pojawiły się modele: EliteBook 725 G3, 745 G3 i 755 G3 z procesorami AMD oraz EliteBook 820 G3, 840 G3, 850 G3, 1040 G3, Folio G1 i EliteBook 1030 G1 z procesorami Intel.

Ósma generacja

Ósma generacja obejmuje modele z procesorami Intel Kaby Lake lub jednostki AMD Excavator Bristol Ridge. Pojawiły się: EliteBook 725 G4, 745 G4 i 755 G4 z procesorami AMD oraz EliteBook 820 G4, 840 G4 i 850 G4, a także EliteBook x360 1030 G2, EliteBook x360 1020 G2 i 1040 G4 z procesorami Intel. W ramach ósmej generacji pojawił się także odświeżony EliteBook 840r G4 z opcjonalnymi procesorami Intel Kaby Lake R.

Dziewiąta generacja

Dziewiąta generacja laptopów EliteBook została wyposażona w procesory Intel Kaby Lake, Kaby Lake R i Coffee Lake oraz jednostki AMD Zen Raven Ridge. Pojawiły się modele: EliteBook 830 G5, 840 G5 i 850 G5 z procesorami Intel Core oraz EliteBook 735 G5, 745 G5 i 755 G5 z procesorami AMD. Na rynek trafiły także EliteBook 1050 G1 z procesorem Intel Coffee Lake oraz laptopy konwertowalne EliteBook x360 1030 G3, EliteBook x360 1040 G5, EliteBook x360 830 G5. Wycofany z produkcji został model EliteBook x360 1020.

Dziesiąta generacja

Ta generacja laptopów EliteBook wyposażona jest w procesory Intel Whiskey Lake lub AMD Zen + Picasso. W sprzedaży dostępne są m.in. modele: EliteBook x360 830 G6, 830 G6, 840 G6 i 850 G6 oraz EliteBook x360 1030 G4, x360 1040 G6 a także Elite Dragonfly z procesorami Intel Core oraz Elitebook 735 G6 i 745 G6 z procesorami AMD Ryzen Pro. Wśród nowości wprowadzonych wraz z dziesiątą generacją na wyposażeniu laptopów znalazły się: opcjonalny wyświetlacz o jasności 1000 nitów, zapewniająca prywatność osłona kamery internetowej, Wi-Fi 802.11ax oraz Bluetooth 5.0.

Jedenasta generacja

Jedenasta generacja laptopów EliteBook jest wyposażona w procesory Intel Comet Lake i AMD Zen 2 Renoir. Wśród nowych funkcje zaimplementowanych wraz z tą generacją komputerów znaleźć można obsługę sieci WWAN 5G NR. Nowe modele pogrupowane zostały w serie: Elitebook 805 G7 (z procesorami AMD), 800 G7, 1030 G7, 1040 G7 oraz Elite Dragonfly G2 (z procesorami Intel).

HP ZBook

Laptopy serii ZBook to niezwykle wydajne stacje robocze o pokaźnych gabarytach, choć w grupie tych komputerów osobistych znajdą się także modele o wysokim stopniu mobilności. Przeznaczone są one do intensywnych prac projektowych, renderingu, animacji oraz innych zadań wymagających dużych mocy obliczeniowych i adresowane do grafików, projektantów, inżynierów.

Modele ZBook realizowane są w oparciu o najmocniejsze procesory Intel Core i7 lub Xeon, najbardziej wydajne certyfikowane układy graficzne AMD FirePro lub nVidia Quadro oraz szybkie pamięci masowe obejmujące m.in. nowoczesne dyski SSD w formacie M.2 obsługujące interfejs PCIe NVMe, a także nowoczesne pamięci RAM z korekcją błędów (ECC).

Laptopy produkowane w serii ZBook wyróżnia resowa stylistyką i najwyższy poziom wykonania oraz jakości wykorzystanych materiałów - obudowy z anodyzowanego aluminium oraz stopu magnezu (HP ZBook Studio).

Seria ZBook to również matowe matryce LCD (15. i 17-calowe), także IPS, w najwyższych rozdzielczościach, pełny zestaw portów i gniazd, stacje dokujące, pakiety sprzętowych zabezpieczeń w postaci czytnika linii papilarnych, modułu TPM i czytnika Smart Card. Najwyższy komfort pracy z tekstem gwarantują tutaj podświetlane wyspowe klawiatury z obszarem numerycznym. Na wyposażeniu modeli tej serii można znaleźć także trackpoint oraz duży touchpad. Układ chłodzenia na ogół zbudowany jest z dwóch wentylatorów, gwarantujących cichą regulację temperatury.

Seria ZBook realizowana jest w następujących po sobie generacjach sprzętowych różniących się wydajnością i nowoczesnością zastosowanych podzespołów i zaimplementowanych technologii. Pierwszą generację (G1) tworzyły procesory Intel Core i5, i7 (czwartej generacji), karty graficzne Nvidia Quadro K610M, K3100M, K4100M, K5100M, AMD FirePro M4100 oraz pojemne i szybkie konfiguracje pamięci SSD w formacie M.2 NVMe oraz tradycyjnych 2,5-calowych dysków. W przypadku drugiej generacji laptopów serii ZBook nowością były procesory Intel Haswell Refresh o podwyższonym taktowaniu, matryce LCD w rozdzielczości 3200 x 1800 oraz 3840 x 2160 (z technologią Dreamcolor), port Thunderbolt 2 oraz technologia Z Turbo Drive. Trzecia generacja oparta została na procesorach Intel Core i5, i7 szóstej generacji oraz jednostkach Intel Xeon E3. Pamięci RAM, zarówno G1, jak i G2 realizowały kości DDR3L-1600 (maksymalnie 32 GB), natomiast w G3 zastosowano DDR4-2133 (do 64 GB).

Subskrybuj Serwis laptopów HP
Pozostałe usługi