Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis komputerowy / Serwis, naprawa laptopów / Laptopy marki / Serwis laptopów Acer /

Serwis laptopów Acer

Serwisujemy laptopy tej legendarnej marki produkującej sprzęt komputerowy. Posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie pozwalające poradzić sobie z niemal każdą usterką występującą w sprzęcie tego producenta.

Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych serwisantów posiadających wsparcie w postaci znakomicie wyposażonego zaplecza technicznego oraz szerokiego dostępu do podzespołów i części zamiennych.

Oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń Acera oraz kosztorys usunięcia usterki. Diagnostyka nie zobowiązuje do naprawy komputera. W przypadku rezygnacji z naszych usług na tym etapie serwisowania żadne opłaty nie zostaną naliczone.

Działamy sprawnie i szybko - wiemy jak kłopotliwe są awarie tego rodzaju urządzeń. Zapewniamy fachowość i rzetelność - każdy Acer przed opuszczeniem stanowiska serwisowego zostanie poddany gruntownym testom. Na wszelkie wykonane usługi udzielamy oczywiście gwarancji.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z Państwa laptopem zapraszamy do naszego serwisu. Wyrwanie gniazda zasilającego, defekt płyty głównej, wyeksploatowanie akumulatora, uszkodzenie zawiasów, układu graficznego czy matrycy LCD - to tylko niektóre z usterek mogących spotkać Państwa Acer. Bez względu na rodzaj uszkodzenia jesteśmy w stanie pomóc. Gwarantujemy, iż dostarczony do naszego serwisu Acer pozostanie w dobrych rękach.

ACER

Acer to wiodąca marka w branży sprzętu komputerowego, działająca na rynku już od 1976 roku, i będąca obecnie piątym co do wielkości światowym producentem laptopów.

Posiada w swej ofercie kilka linii komputerów osobistych różniących się przeznaczeniem, co wpływa na ich wyposażenie, wykorzystane technologie oraz dizajn. Ich awaryjność nie jest wysoka, choć usterki niekiedy się zdarzają - przy czym oczywiście modele tańsze, ze względu na niższą jakość wykorzystanych materiałów oraz podzespołów, trafiają do serwisu częściej.

Do naprawy laptopów tej marki posiadamy przygotowanie zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Jesteśmy odpowiednio zorientowani w implementowanych przez producenta technologiach (panele IGZO, szkło Corning Gorilla Glass, MU-MIMO, Aeroblade 3D itp.). Z wieloletniego doświadczenia serwisowego naszych techników wynika ich doskonałe rozeznanie w zastosowanych przez Acer rozwiązaniach technicznych, oraz rozpoznanie charakterystycznych cech poszczególnych linii urządzeń tej marki, co pozwala nam na szybką i sprawną identyfikację zaistniałego problemu oraz skuteczne wdrożenie czynności serwisowych.

W ofercie Acer znajdziemy zarówno modele przeznaczone dla biznesu, gdzie liczy się trwałość, wydajność i bezkompromisowość, jak też urządzenia projektowane z myślą o zwykłych użytkownikach, dla których znaczenie ma łatwość codziennej komunikacji, prostota i mobilność. Coś dla siebie znajdą także gracze, stanowiący specjalną grupę użytkowników, odpowiednio sprofilowanych architektonicznie urządzeń - seria Predator oraz modele Nitro mogą być tutaj przykładem. Wśród pozostałych serii, wymienić należy linię Aspire, odzwierciedlającą odpowiednio zróżnicowany potencjał technologiczny zintegrowany z nowoczesnym wyglądem, Swift, oferujący wydajność w formie klasycznych ultrabooków, oraz Spin, reprezentujący konwertowalność komputera osobistego. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę oferowanych przez Acer podstawowych linii produktów.

Acer Aspire

Modele Acer Aspire realizują szeroki wachlarz parametrów technicznych oraz niezwykle zróżnicowanego wyposażenia. Kierowane są do zwykłych użytkowników, choć znajdziemy w tej grupie zarówno laptopy budżetowe, jak również kosztowne, bogato wyposażone konstrukcje. Urządzenia tej serii posiadają różną klasę i różną awaryjność, która jest wynikiem wykorzystanych do produkcji części oraz użytych materiałów. Znajdziemy tu modele z obudową, do wykonania której użyto zwykłego tworzywa, jak i konstrukcje umieszczone w szczotkowanym aluminium, modele z napędem Blu-ray, z wyjściem audio 5.1 czy z wodoodpornym wyświetlaczem.

Obecnie oferowane na naszym rynku laptopy linii Aspire dzielą się na kilka serii oznaczonych cyframi 1, 3, 5 i 7. Ich parametry podlegają ciągłym zmianom, jednak kilka cech charakterystycznych zostaje utrzymanych, przede wszystkim gradacja technologiczna - modele oznaczane “1” posiadają najskromniejsze osiągi, “7” zaś są najbardziej zaawansowane.

Obudowa

Aspire 1 to mały (11 - 14 cali) i poręczny laptop w plastikowej obudowie. Podobny rodzaj obudowy posiada Aspire 3, choć w tym wypadku uważa się, iż cechuje go lepsza prezencja oraz wyższa jakość wykonania. Aluminium zostaje wykorzystane przy budowie Aspire 5 oraz Aspire 7, w tym ostatnim przypadku także do konstrukcji wnętrza urządzenia.

Ekran

Aspire 1 posiadają matrycę LCD w najmniejszej rozdzielczości wśród urządzeń tej linii - 1366 x 768 pikseli. Górną granicę stanowi rozdzielczość 1920 x 1080 w przypadku pozostałych modeli tej serii. Rozmiary zastosowanych matryc (3, 5, 7) mieszczą się w przedziale 15 - 17 cala. Ekrany wykonywane są z zastosowaniem nowoczesnych technologii (obecnie IPS FHD) w proporcjach 16:9. Przy budowie wyższych modeli wykorzystywane są odpowiednie technologie podnoszące jakość odwzorowanie oraz komfort pracy, np Acer Color Intelligence (Aspire 7, Aspire 5), ExaColor (Aspire 7) gwarantujące lepszy kontrast kolorów oraz BlueLightShield (Aspire 5, Aspire 3) ograniczający emisję światła niebieskiego.

Klawiatura

Zastosowane klawiatury są podobne w przypadku wszystkich konstrukcji Aspire, choć najwyższe modele (Aspire 5, Aspire 7) posiadają pewne udogodnienia, jak np podświetlane białym światłem klawisze.

Wyposażenie

Jako urządzenia multimedialne posiadają odpowiednią liczbę portów, wejść i wyjść. Najbardziej skromna opcja dotyczy Aspire 1. W przypadku modeli Aspire 5 i 7 otrzymujemy np. USB w wersji C. Wszystkie modele tej linii od pewnego czasu wyposażone są w HDMI.

Procesory

Linia Aspire oparta jest na procesorach Intel, z wyjątkiem Aspire 3 oraz Aspire 7, które posiadają na wyposażeniu także procesory AMD. Wydajność procesorów wzrasta proporcjonalnie do serii - najmocniejsze jednostki obliczeniowe posiadają modele oznaczane Aspire 7.

Acer Swift

Swift jest linią ultrabooków - eleganckich, stosunkowo wydajnych i energooszczędnych laptopów. To nowoczesne, poręczne, ultrasmukłe jednostki charakteryzujące się bardzo dobrymi wynikami pracy na jednym ładowaniu, co uzyskano m.in. dzięki stosowaniu niskonapięciowych, coraz nowocześniejszych generacji procesorów Intel.

Acer Swift oferowany jest w czterech seriach różniących się klasą sprzętu: Acer Swift 1, Acer Swift 3, Acer Swift 5 oraz Acer Swift 7, przy czym gradacja wyposażenia następuje oczywiście od modli “1” do “7”.

Obudowa, matryca, klawiatura

Wszystkie modele tych serii posiadają aluminiowe oraz aluminiowo - magnezowe obudowy, a także elementy konstrukcyjne wnętrz. Urządzenia wyposażane są w wysokiej jakości matryce (IPS FHD), zarówno matowe, jak i błyszczące (ekrany dotykowe), w rozdzielczości Full HD. Acer wykorzystuje tu różne dostępne technologie poprawiające jakość prezentowanego obrazu, np. Acer Color Intelligence, ExaColor i BlueLightShield redukujące zmęczenie oczu i zapewniające większy kontrast i bardziej żywe kolory. Podświetlane klawiatury stanowią w tym przypadku standard.

Gniazda, porty

Ze względu na swój ultracienki charakter najsłabiej pod tym względem wyposażony jest Swift 7 - niewielka wysokość nie zapewnia odpowiednio dużo miejsca. Pozostałe konstrukcje oferuję całkiem pokaźną liczbę wejść, portów i wyjść - złącze USB typu C jest tutaj standardem.

Magazynowanie danych

Standardowym wyposażeniem są dyski SSD o coraz bardziej imponujących pojemnościach. W przypadku niektórych modeli Swift 1 zastosowano pamięć SSD PCIe.

Procesory

Mamy tu pełne spektrum jednostek obliczeniowych Intel oraz AMD. W miarę rozwoju technologii, starsze jednostki zastępowane są ich nowocześniejszym odpowiednikami w kolejnych wariantach produkowanych modeli.

Nowoczesne technologie, rozwiązania, materiały

Linia Swift to także obszar stosowania różnych nowatorskich rozwiązań udoskonalanych w miarę rozwoju technologii: zintegrowane czytniki linii papilarnych, płytka dotykowa ze szkła Corning Gorilla Glass 3 z powłoką antybakteryjną zapewniającą higienę z ultra dokładną precyzją dotyku, sygnał bezprzewodowy z wykorzystaniem technologii MU-MIMO 2x2, funkcja głosowa Wake On Voice (WoV) aktywująca Windows oraz Asystent Cortana odpowiadający na zadawane pytania nawet w trybie wyłączonego ekranu. To tylko kilka z rozwiązań, których lista zmienia się wraz z technologicznym postępem.

Acer Spin

To seria laptopów konwertowalnych - dzięki zawiasom specjalnej konstrukcji istnieje możliwość odchylenia ekranu o 360 stopni i wykorzystania laptopa w formie tabletu lub poprzez odpowiednie ustawienia kąta (“namiot” lub odwrócona litera „V”) korzystanie tak jak z monitora, co w niektórych przypadkach poprawia komfort użytkowania np. podczas oglądania filmów. Acer Spin to lekkie i smukłe urządzenia, doskonale mobilne i wygodne.

Acer Spin na naszym rynku oferowane są w trzech klasach urządzeń oznaczanych Acer Spin 1, Acer Spin 3, Acer Spin 5 (obecnie nie jest oferowana linia Spin 7, w której wykorzystywano procesory niskonapięciowe, co w połączeniu z pasywnym chłodzeniem przekładało się na niewielką grubość obudowy i ciche działanie).

Obudowa

Do produkcji obudowy wykorzystano stopy magnezu (Spin 5), aluminium i tworzywo. Spin 3 oraz Spin 1 są przykładem zastosowania połączeń różnych materiałów.

Ekran

Wszystkie modele Acer Spin posiadają błyszczące matryce Full HD (ze względu na zastosowany dotyk), o wymiarach 11,6” (Spin 1), 13,5” (Spin 5), 14” (Spin 3). Można znaleźć także wersję 15,6” - Spin 5 w wersji IPS.

Klawiatura

Wszystkie modele Acer Spin wyposażono w klawiatury typu chicklet bez podświetlenia. Po wyjściu z trybu laptopa następuje automatyczna blokada klawiszy.

Porty, gniazda

Acer Spin dość dobrze wyposażono w różne wejścia i porty - USB typu C, gniazdo audio jack 3,5 mm, USB typu A, cyfrowe HDMI oraz czytniki kart pamięci microSD/SD. Jako mobilne jednostki slim jak dotąd nie zostały wyposażone w wejścia Ethernet RJ-45, komunikując się jedynie za pomocą WiFi.

Wydajność

Laptopy Acer linii Spin wyposażone zostały w procesory Intel różnych generacji i mocy obliczeniowych – np. Pentium N4200, Intel Celeron N3350, Core i3-1005G1, Core i5-1035G1, Core i5-1035G4, Core i7-1065G7. Najmocniejsze jednostki pozostają na wyposażeniu Spin 5. W miarę rozwoju technologii, kolejne modele serii Spin są oczywiście modernizowane.

Acer Predator

Seria Predator to linia urządzeń projektowana z myślą o graczach. Wyposażone w mocne procesory i wydajne karty graficzne pozwalające na płynną i bezproblemową rozgrywkę nawet w przypadku zaawansowanych aplikacji. To laptopy, od których można wymagać. Niestety mobilność takiego urządzenia nie jest jego mocną stroną - dość duża masa modeli tej serii utrudnia transport i przenoszenie.

Helios 300, Helios 500, Triton 700, Triton 500, Predator 21X oraz Triton 900 – zjednoczone pod wspólnym logo, w agresywnych barwach: czarnej, czerwonej i niebieskiej, są elementami jednej serii gamingowej.

Materiały, ekrany, klawiatury

Predatory produkowane są głównie z odpowiedniej klasy tworzywa sztucznego i i stopów metalu. Wyposażone w wysokiej klasy matryce (IPS) w rozmiarze 15,6 i 17,3 cala w rozdzielczości Full HD oraz Ultra HD 4K (3840 x 2160 pikseli), które mogą służyć także do prac w obszarze grafiki komputerowej (NVIDIA G-Sync z dokładnym odwzorowaniem przestrzeni barw Adobe RGB). Niektóre modele tej serii posiadają możliwość odświeżania ekranu na najwyższych możliwych poziomach, nawet 300 HZ. Podstawą Predatorów są odpowiednio zaprojektowane i skonfigurowane wygodne niestandardowe klawiatury (także chicklet) z gamą przełączników mechanicznych oraz podświetleniem RGB. W tym przypadku można oczekiwać transparentnych, wyprofilowanych klawiszy WASD oraz dwóch zintegrowanych przycisków: Turbo i PredatorSense. Turbo umożliwia natychmiastowe podkręcenie osiągów, PredatorSense otwiera specjalną aplikację narzędziową.

Gniazda, porty, wejścia/wyjścia

Predatory to jedne z najlepiej wyposażonych pod tym względem laptopów Acer: USB-A, USB-C, Thunderbolt 3, Mini DisplayPort (mDP), cyfrowe HDMI 2.0, podwójny audio-jack 3,5 mm, Ethernet RJ-45. Bogaty zestaw portów to gwarancja odpowiedniej współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, jak choćby dodatkowe monitory.

Wydajność

Predatory wyposażane są w bardzo wydajne jednostki centralne oraz karty graficzne - np Intel Core i7 (najnowszych generacji) oraz GeForce RTX 20 czy RTX 2080 SUPER z Max-Q. Na płytach głównych zainstalowane może być nawet 32 GB pamięci RAM DDR4.

Technologie

W kolejnych modelach stosowane są coraz bardziej zaawansowane rozwiązania wpływające na jakość prowadzonej rozgrywki. Podajmy kilka przykładów. Rdzenie RT karty graficznej przyspieszają obliczenia związane ze śledzeniem promieni obiektów i otoczenia w trakcie generowania cieni, refleksów świetlnych, odbić oraz oświetlenia sceny. Rdzenie Tensor to moc obliczeniowa w operacjach wykorzystujących elementy sztucznej inteligencji. NVIDIA DLSS dzięki technikom „temporal feedback” poprawia widoczność szczegółów i stabilność kadru. Kolejne generacje Aeroblade 3D (autorska technologią chłodzenia) ograniczają hałas i usprawniają przepływ powietrza. DTS:X ULTRA to zaawansowany system dźwięku przestrzennego. Najnowszej generacji kontrolery sieciowe zmniejszają opóźnienia i utrzymują niezawodność połączeń (np. karty i moduły Killer).

Acer Nitro

Acer Nitro to budżetowa linia laptopów stworzona z przeznaczeniem dla mniej wymagających graczy. Wydajność zastosowanych podzespołów nie dorównuje układom serii Predator, jest jednak wyższa od elementów znajdujących się na wyposażeniu ultrabooków. Nitro nie oferują bogatej kolekcji modeli - na naszym rynku obecne są najwyżej dwa modele występujące w różnych konfiguracjach (Nitro 5, Nitro 7).

Obudowa, ekran

W konstrukcji obudowy dawniej dominowało tworzywo, obecnie wykorzystywany jest także metal (Nitro 7). Bez względu na użyte materiały, jakość wykonania jest w przypadku tej serii wysoka. Odpowiedniej klasy ekran (IPS FHD) z matową powłoką antyrefleksyjną ma czynić wyraźnie widoczne wszystkie szczegóły rozgrywki. Częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz (mniej niż w przypadku Predatorów) z funkcją Overdrive 3 ma zapewnić odpowiednią płynności prezentowanych obrazów.

Wydajność

Znajdziemy tu różne podzespoły, zarówno Intel i NVIDIA, jak również AMD i Radeon. Zasadą jest stosowanie dosyć wydajnych jednostek wyższych generacji (np. Intel Core i7 dziesiątej generacji wraz z kartą graficzną GeForce RTX 2060). Standardem są także stosunkowo pojemne i szybkie pamięci RAM (np. 32 GB DDR4 o taktowaniu 2933 Hz).

Technologie

W przypadku tej serii producent dba o implementację różnych pomocnych technologii, np. funkcji śledzenia promieni symulujących rzeczywiste operowanie światła, architektury NVIDIA Turing łączącej śledzenie promieni, sztuczną inteligencję i programowalne cieniowanie, technologii CoolBoost zwiększającą prędkość wentylatora, technologii NitroSense umożliwiającej monitorowanie systemu w czasie rzeczywistym, karty sieciowej Killer przyspieszającej przesył informacji, technologii DTS:X zapewniającej czysty dźwięk odtwarzany w trójwymiarowej przestrzeni.

Wejścia, porty, gniazda

Modele Acer Nitro posiadają odpowiednią liczbę portów i gniazd. Jest tu w zasadzie wszystko co niezbędne do funkcjonowanie tego typu laptopa: USB 3.2 Typ-C Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Typ-A Gen 2, wyjście HDMI 2.0, sieciowy Ethernet RJ-45, mini audio-jack, czytnik kart pamięci SD.

Acer Chromebook

Acer Chromebook to linia laptopów pracujących na bazie systemu operacyjnego Chrome OS. Tworzą ją stylowe i wytrzymałe (aluminium) konstrukcje z zastosowaniem ekranów dotykowych. Przy projektowaniu tej serii wykorzystywane są drobne nowinki technologiczne, np. gładki i odporny na zarysowania szklany panel dotykowy Corning Gorilla, czy łączność dzięki MU-MIMO (szybka obsługa kilku urządzeń). Cechą charakterystyczną tej linii jest zastosowanie wydajnego zasilania i energooszczędnych podzespołów, przez co uzyskano długi czas pracy na jednym ładowaniu. To sprzęt, którego główną cechą jest wygoda i mobilność, co nie wyklucza zastosowań biurowych - klawiatura numeryczna niektórych modeli serii ma pomagać w obsłudze arkusza kalkulacyjnego. Zastosowanie szerokokątnej kamery ma także sprzyjać prowadzeniu wideokonferencji.

Acer TravelMate

Acer TravelMate to solidne, choć poręczne laptopy przeznaczone do pracy, jak i rozrywki. Mogą służyć zarówno w domu (TravelMate X), jak i w biurze (TravelMate P). Są dość dobrze wykonane i funkcjonalne - posiadają wiele różnych opcji konfiguracyjnych pozwalających dostosować urządzenie do wykonywanych zadań. TravelMate wyposażone są w dosyć wydajne procesory, dyski SSD, oraz szereg stosownych udogodnień, jak np. dwustronne porty USB Typ-C, technologię Acer Color Intelligence, czy różne drobne nowinki techniczne w formie np. zabezpieczenia sprzętowego (Trusted Platform Module) czy szklanego panelu dotykowy Corning Gorilla Glass NBT.

Subskrybuj Serwis laptopów Acer
Pozostałe usługi