Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis komputerowy / Serwis, naprawa laptopów / Laptopy marki / Serwis laptopów MSI /

Serwis laptopów MSI

MSI projektuje wysokowydajne laptopy cenione zwłaszcza wśród graczy. Są to maszyny przed którymi stawiane są specjalne wymagania, a ich realizacja na ogół owocuje sukcesem - powstają wybitne jednostki gamingowe gotowe sprostać najbardziej wymagającym aplikacjom. Jednak nic za darmo – duże moce obliczeniowe oznaczają wysokie temperatury pracy podzespołów, co w połączeniu z niewielką kubaturą wewnątrz obudowy laptopa implikuje wyjątkowo trudne warunki pracy komputera. Warunki takie sprzyjają szybkiemu wyeksploatowaniu podzespołów i awariom. Stąd istotne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury pracy tak wydajnej konfiguracji sprzętowej, czyli prowadzenie regularnych czynności konserwacyjnych wpływających na właściwe i optymalne działanie systemu chłodzenia. Utrzymanie wnętrza laptopa w czystości jak również okresowa wymiana pasty termoprzewodzącej ułatwiającej odprowadzanie nadmiaru ciepła, są tutaj niezbędne. Co istotne, warto zadbać o specjalistyczną, wysokowydajną pastę, która w znaczący sposób wpływa na możliwości chłodzenia podzespołów.

Oprócz wszystkich rodzajów napraw - skomplikowanych defektów w obszarze płyty głównej, wymiany układów BGA, usuwania uszkodzeń powstałych w wyniku zalania, czy upadku laptopa, wymiany matrycy LCD, dysku wraz z odzyskiem utraconych danych, a także gniazd, portów i zawiasów - wykonujemy także usługi konserwacyjne, czyszczenia wnętrza laptopa i wymiany termopasty.

Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie napraw laptopów tej marki. Doskonale znane są nam konstrukcje komputerów MSI, jako jeden z nielicznych serwisów jesteśmy w stanie poradzić sobie niemal z każdą ich usterką. Dysponujemy doskonale wyposażonym zapleczem technicznym oraz szerokim dostępem do oryginalnych podzespołów i części zamiennych.

Zapewniamy absolutnie bezpłatne czynności diagnostyczne uszkodzeń laptopa. Na ich podstawie przedstawiony zostaje kosztorys usunięcia skutków awarii komputera. Nasze działania w obszarze diagnostyki urządzenia nie zobowiązują do jego naprawy. Na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług, bez obciążeń jakimikolwiek opłatami.

Staramy się działać bezzwłocznie, zarówno diagnostyka uszkodzeń, jak i właściwe czynności serwisowe, prowadzimy w możliwie najkrótszym czasie. Wiemy jak kłopotliwe są awarie tego rodzaju urządzeń.

W przypadku wystąpienia problemów pogwarancyjnych z Państwa MSI, zapraszamy do naszego serwisu. Zapewniamy, że laptop pozostanie w dobrych rękach.

MSI - oferta

Laptopy w ofercie MSI zaczęły pojawiać się w 2004 roku - model M510C. Obok stacjonarnych komputerów konstruowanych z myślą o graczach, a także podzespołów w postaci płyt głównych, kart graficznych oraz serwerów i urządzeń peryferyjnych, laptopy gamingowe stanowią obecnie znaczący element katalogu marki. Oferta w przypadku komputerów mobilnych jest dosyć zróżnicowana, MSI słynie jednak z wyspecjalizowanych jednostek zbudowanych z wykorzystywaniem najnowszych technologii i odpowiednio wydajnych podzespołów – to właśnie dzięki nim gracze mogą toczyć rozgrywki z wykorzystaniem najbardziej wymagających ustawień, z zachowaniem najwyższej płynności i pełnego spektrum detali, tekstur, światłocieni.

Laptopy MSI dzielą się na kilka kategorii. Są wśród nich konstrukcje gamingowe, przeznaczone dla biznesu oraz stacje robocze do obróbki treści multimedialnych (Content Creation). Najszerzej reprezentowany jest obszar laptopów przeznaczonych dla graczy. Modele produkowane w tym segmencie podzielone są na kilka serii.

Seria Gaming

Seria GT (Titan)

Seria GT to flagowe modele gamingowe MSI. Konstrukcje z najwyższej półki. Projektowane bez uwzględniania jakichkolwiek kompromisów. Seria GT to maszyny najmocniejsze, zapewniające rozgrywkę na najwyższym poziomie wydajności, gwarantujące możliwość podkręcania procesorów, wykorzystanie najlepszych kart graficznych oraz implementację najnowocześniejszych funkcji. Laptopy tej serii mają specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, w celu maksymalnego zintensyfikowania chłodzenia przy tak wysokiej wydajności podzespołów.

Na wyposażeniu znajdziemy tutaj m.in. procesory Intel Core i7/i9 najnowszych generacji, ekstremalnie wydajne karty graficzne NVIDIA GeForce (GTX/RTX), także w konfiguracji SLI, matryce IPS (100% pokrycia przestrzeni barwnej Adobe RGB) w rozmiarze 17,3  oraz 18,4 cala i wyświetlające obraz w rozdzielczości Full HD/4K, szybkie i pojemne (z możliwością rozbudowy) pamięci RAM (DDR4-2666/3200), pamięć masową M2 SSD NVMe PCIe/ SSD (z możliwością instalacji dodatkowych napędów), podświetlane klawiatury SteelSeries, karty sieciowe Killer, WiFi 6, Thunderbolt 3, przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE HiFi, głośników Dynaudio. Seria GT wykorzystuje także wszystkie wiodące technologie będące wsparciem dla pracy laptopa gamingowego, w tym SHIFT oraz Nahimic.

Seria GS (Stealth)

W serii GS nacisk położono na mobilność i stylistykę. To modele lekkie i eleganckie. Oczywiście nie zapomniano o wydajności, która nadal pozostaje na bardzo wysokim poziomie, gwarantując jednocześnie jak najmniejszą i najlżejszą konstrukcję laptopa jaką może osiągnąć projekt z segmentu premium. Zwrócono uwagę także na zapewnienie odpowiednio żywotnej baterii - ten aspekt sprawia, że seria GS doskonale sprawdzi się w terenie, podczas podróży, gdzie utrudnione może okazać się częste ładowanie akumulatora (dlatego chętnie wykorzystywana jest także przez klienta biznesowego).

Modele tej serii laptopów posiadają ekrany o przekątnej 14,1 cala, 15,6 cala i 17,3 cala w rozdzielczości Full HD/4K. We wnętrzu urządzeń znajdziemy m.in. wydajne procesory Core i7/i9, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX/RTX, szybkie pamięci RAM oraz pojemne dyski HDD w połączeniu z szybkością pamięci SSD (M.2 PCIe). Nie zabrakło miejsca dla charakterystycznych w przypadku laptopów MSI technologii, w tym m.in. SHIFT, Nahimic, Cooler Boost czy SteelSeries Engine. Zapewniono także wsparcie dla złącza w standardzie Thunderbolt 3 pozwalającego na transmisję z szybkością 40 GB/s (także obsługa wyjść monitorowych 4K oraz możliwość ładowania urządzeń przenośnych).

Seria GF (Thin)

GF jest kolejną serią gamingowych laptopów MSI podkreślającą aspekty mobilny i stylistyczny urządzenia. Wszystko to realizowane jest w kontekście odpowiedniej wydajności przy stosunkowo niezbyt mocno wyśrubowanych cenach (entry level gaming), oczywiście zależnie od konfiguracji komputera. Wydajność tych urządzeń ma być zbliżona do poziomu reprezentowanego przez laptopy operujące w tym obszarze rynku, zaś tym co ma je wyróżniać jest określony dizajn. Stylistykę serii mają tu podkreślać wąskie ramki wokół ekranu, aluminium w obudowie, gniazdo USB zamontowane na tylnej krawędzi, jednokolorowe i płaskie logo na pokrywie.

W modelach inaugurujących serię zastosowano różnej klasy podzespoły, znaleźć można wersje z procesorami Intel Core i5-8300H (2300 MHz - 4000 MHz) oraz Core i7-8750H (2200 MHz - 4100 MHz), do 32 GB pamięci RAM (DDR4), grafikę GeForce GTX 1050 (4 GB), GeForce GTX 1050 Ti (4 GB pamięci typu GDDR5), pojedyncze dyski HDD, SSD lub podwójne napędy, z których jeden typu M.2 PCIe. Na wyposażeniu znalazła się ponadto 15-calowa matowa matryca Full HD w technologii IPS z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz.

Seria GE (Raider)

To atrakcyjne pod względem wydajności modele laptopów - w przypadku tych konstrukcji nie istnieje kompromis pomiędzy mocą a mobilnością komputera. Wydajne podzespoły są tutaj gwarancją rozgrywki na wysokim poziomie - najnowszym generacjom procesorów Intel Core i5,i7,i9 sekundują karty graficzne NVIDIA GeForce GTX/RTX. Laptopy tej serii wyposażone zostały w ekrany 15,6/17/7,3 cala. W zależności od wersji wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD lub 4K (120/144 Hz). Seria GE zaimplementowała także jako pierwsza oświetlenie RGB, zapewniając również sporo dizajnerskiego kolorytu, czego przykładem może być model GE66 Dragonshield z edycji limitowanej, zaprojektowany przez specjalistę od efektów specjalnych Colie Wertza. Na wyposażeniu tej serii znajdziemy także głośniki Dynaudio wspomagane technologią Nahimic, karty sieciowe serii Killer oraz klawiaturę SteelSeries.

Serie GP (Leopard)/ GL

Serie budowane z wykorzystaniem absolutnie kluczowych funkcji dla wysokiej klasy konstrukcji gamingowych. Laptopy dostępne w wielu konfiguracjach sprzętowych o różnym poziomie wydajności, stąd także atrakcyjne cenowo. Zróżnicowana wydajność wynika m.in. z zastosowania różnej mocy procesorów Intel Core różnych generacji oraz kart graficznych NVIDIA GeForce serii RTX/GTX.

Modele z serii GL i GP występują w wersjach z ekranami w rozmiarach 15,6 oraz 17,3 cala, które wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD. Na wyposażeniu laptopów znalazły się wygodne klawiatury SteelSeries, system audio z technologią Nahimic, Audio Boost, technologia SHIFT, system chłodzenia Cooler Boost.

Seria GV

Laptopy tej serii to konstrukcje budżetowe, adresowane do mniej wymagającego gracza, choć całkiem dobrze wykonane i wyposażone. GV to czarne obudowy oraz charakterystyczne czerwone akcenty z podświetleniem klawiatury SteelSeries w takim samym kolorze.

Znajdziemy tu karty graficzne NVIDIA GeForce (MX, GTX, RTX), oparte na architekturze Pascal, procesory Intel Core siódmej i ósmej generacji oraz bogaty zestaw portów i złączy. Dźwięk realizowany jest z wykorzystaniem technologii Nahimic, system chłodzenia wykorzystuje Cooler Boost 4, zaś obraz wyświetlany jest w rozdzielczości FHD (15,6 oraz 17 cali).

Seria Alpha

To przystępne cenowo konstrukcje w rozmiarze 15,6 cala wyposażone w 7-nanometrowe procesory (Ryzen) i grafikę AMD (Radeon RX 5000M/5500M). Zaimplementowano tutaj technologię FreeSync Premium, która w połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania (120/144 HZ) oraz obsługą technologii Low Framerate Compensation (poprawa płynności animacji przy niskiej liczbie klatek na sekundę) zapewnia odpowiednią płynność rozgrywki. Na wyposażeniu znalazły się 15,6-calowy ekran Full HD IPS z wąską ramką, gamingowa klawiatura SteelSeries z możliwością indywidualnego ustawienia podświetlenia RGB, system chłodzenia Cooler Boost (dwa wentylatory i sześć ciepłowodów) oraz głośniki Giant Speakers.

Seria Bravo

Seria Bravo to kontynuacja i rozwinięcie serii Alpha - wydajne konstrukcje z procesorami AMD Ryzen i grafiką Radeon RX Navi (Ryzen 4000 H-Series, Radeon RX 5500M), wyposażone w ekrany IPS o przekątnej 15,6 oraz 17 cali w rozdzielczości Full HD (120/144 Hz). Zapewniona została obsługa technologii AMD Radeon FreeSync Premium oraz zgodność High-Resolution Audio. Na wyposażeniu znalazła się gamingowa klawiatura SteelSeries z możliwością personalizacji podświetlenia (RGB), system chłodzenia Cooler Boost 5, aplikacja Dragon Center z trybem Gaming Mode 2.0 oraz MSI App Player pozwalająca na proste uruchamianie mobilnych aplikacji przeznaczonych dla Androida.

Seria Content Creation

Workstations

To profesjonalne stacje robocze, mobilne i wydajne konstrukcje przeznaczone do wykonywania zadań wymagających dużych mocy obliczeniowych. Stworzone z myślą o grafikach, projektantach, inżynierach i architektach. Modele realizowane są w kilku podseriach: WT, WS, WF, WE, WP, które na wyposażeniu mają najmocniejsze podzespoły i najnowsze technologie - procesory ostatnich generacji Intel Xeon, Intel Core i5, i7, grafikę Nvidia Quadro serii T/RTX/P (4 - 8 GB GDDR5/GDDR6), matryce IPS w rozmiarze 15,6 oraz 17,3 cala Full HD/UHD (True Pixel Mini LED), Pojemne pamięci RAM DDR4 (2666/2400), bogatą gamę portów i gniazd, w tym m.in. HDMI, USB Type-C (USB 3.2 Gen2/DP/Thunderbolt3), Mini-DisplayPort, TPM, Windows Hello.

Creator

To precyzyjnie zaprojektowane i wykonane konstrukcje zamknięte w ultralekkich obudowach (aluminium), stworzone do obróbki graficznej, edycji wideo, realizacji produkcji muzycznych czy renderowania 3D. Serię tworzą modele z ekranami w technologii mini LED z certyfikatem VESA DisplayHDR 1000 w rozmiarze 15,6 oraz 17,3 cala (100% DCI-P3). Wyświetlają one obraz w rozdzielczości FHD/4K z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 i 144 Hz. Za wydajność modeli tej serii odpowiadają procesory Intel Core i7/ i9 najnowszych generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce serii GTX/RTX oraz pamięci RAM typu DDR4 (3200/2666), a także system wentylacyjny Cooler Boost Trinity +, utrzymujący odpowiednią temperaturę wewnątrz komputera. Na wyposażeniu znalazły się podświetlane klawiatury (skok klawiszy o wartości 1,9 mm), potężny zestaw portów i gniazd, w tym m.in. RJ45, USB Type-A USB 3.2 Gen1, USB Type-C (USB3.2 Gen2/ DP/Thunderbolt3), HDMI, głośniki Duo Wave z wykorzystaniem technologii pasywnej membrany. Seria Creator umożliwia logowanie z wykorzystaniem funkcji Windows Hello (rozpoznawanie twarzy lub linii papilarnych). W obszarze niezawodności i wytrzymałości urządzeń, laptopy spełniają wojskowy standard MIL-STD-810G.

Seria Business & Productivity

Seria adresowana jest do klienta korporacyjnego oraz odbiorców instytucjonalnych i fizycznych, dla których priorytetem jest wydajność. Business & Productivity realizowana jest w kilku niższych seriach.

Seria Summit

Summit to seria laptopów biznesowych, łączących stylistyczną elegancję z wysoką wydajnością przypisaną tej klasie urządzeń. Za potencjał obliczeniowy odpowiadają procesory Intel Core i7 najnowszej generacji, układy graficzne Intel Iris Xe/ NVIDIA GeForce serii GTX oraz pamięci DDR4-3200. Obraz wyświetlany jest tutaj z wykorzystaniem matryc IPS w rozmiarach 14 oraz 15,6 cala i rozdzielczościach FHD/UHD. Na wyposażeniu znalazło się szereg właściwych urządzeniom biznesowym portów i gniazd, w tym m.in. USB Type-C (USB4/DP/Thunderbolt4), HDMI, Type-A USB3.2 Gen2, wydajna bateria z technologią szybkiego ładowania, pamięci masowe kompatybilne z PCI-E Gen 4, system dźwiękowy zgodny z Hi-Res Audio. Laptopy oferują bezpieczeństwo klasy korporacyjnej, w postaci m.in modułów TPM 2.0.

Seria Prestige

To przede wszystkim seria, gdzie największy nacisk położony został na dizajn i styl - smukła linia, krawędzie o diamentowym szlifie i piaskowana tekstura powierzchni, specjalny zawias unoszący część klawiaturową laptopa o 5°. Ale Prestige to także odpowiednio wysoka wydajność oparta na procesorach Intel Core i7 ostatniej generacji oraz kartach graficznych z rodziny Intel Iris Xe/ NVIDIA GeForce serii GTX. Nie bez znaczenia jest również zgodność niektórych modeli z platformą Intel Evo.

Na wyposażeniu tej serii znalazły się matryce IPS w rozmiarze 14 i 15,6 cala w rozdzielczości FHD/4KUHD (100% pokrycie przestrzeni barw AdobeRGB, technologia True Color), podświetlane klawiatury (1,5-milimetrowy skok klawiszy), pamięć masowa PCIe 4.0, RAM DDR4-3200/ DDR4-2666/ LPDDR3-2133, porty Thunderbolt 4, szybkie czytniki kart microSD zgodne ze standardem UHS-III, wydajne baterie z technologią szybkiego ładowania (1,5 godziny pracy po 15 minutach ładowania), funkcja Windows Hello (logowanie za pomocą systemu rozpoznawania twarzy lub czytnika linii papilarnych). Odpowiednia wytrzymałość laptopów Prestige potwierdzona została spełnieniem norm standardu MIL-STD 810G.

Seria Modern

Modern to, zgodnie z nazwą, nowoczesna stylistyka - subtelne kolory obudowy (aluminium) i piaskowana faktura jej powierzchni. Modern to także wysoka wydajność oparta na procesorach AMD Ryzen 7 oraz Intel Core i7 najnowszych generacji, grafice GeForce serii MX/ Intel UHD/ AMD Radeon/ Radeon RX oraz pamięciach RAM DDR4 (2666/3200). Obraz wyświetlany jest z wykorzystaniem matryc IPS o przekątnej 14 i 15,6 cala w rozdzielczości Full HD.

Na wyposażeniu tej serii znalazły się m.in.: pamięć masowa M.2 SSD (NVMe PCIe Gen3), SSD, podświetlane klawiatury (1,5-milimetrowy skok klawiszy), Port USB 3.2 Gen 1 Type-C, Złącze USB 2.0 Type-A, USB Type-C (USB4/ DP/ Thunderbolt 4), HDMI, Wi-Fi 6, Bluetooth v5.1, system dźwiękowy z wykorzystaniem technologii Hi-Res Audio oraz Nahimic. Laptopy tej serii spełniają standardy niezawodności określone militarną normą MIL-STD 810G.

Technologie

PCI-E i technologia NVMe

NVMe (NVM Express) to protokół obsługujący półprzewodnikowe dyski PCI-E. To gwarancja optymalnego wykorzystania potencjału napędów SSD. Pamięć masowa korzystająca z tych technologii zapewnia odpowiednio szybką obsługę nawet najbardziej wymagających aplikacji.

Thunderbolt 4

Thunderbolt 4 to kolejna generacja bardzo szybkiego interfejsu obsługującego transmisję danych. Jest on kompatybilny ze złączem USB-C. Zastosowanie tego złącza dało możliwość podłączenia m.in. dodatkowych zewnętrznych monitorów 4K.

Shift

Technologia Shift to narzędzie optymalizujące pracę systemu - najwyższa wydajność z jednej strony, z drugiej, maksymalna oszczędność energii. Tryb Turbo pozwala na ręczne sterowanie parametrami pracy procesora i grafiki. W trybie Sport zarówno karta jak i procesor pracują na najwyższych obrotach zapewniając maksymalną wydajność (wymagane jest zasilanie sieciowe). Tryb Comfort ogranicza częstotliwość taktowania procesorów oraz ich temperaturę - duża kultura działania, cicha pracy przy zachowaniu możliwie wysokiej wydajności. W trybie Eco priorytetem jest oszczędne wykorzystanie energii - jak najdłuższa praca urządzenia kosztem niższej efektywności.

Cooler Boost

Technologia Cooler Boost wykorzystuje podział układu chłodzenia na dwie części - jedna z nich odpowiedzialna jest za chłodzenie karty graficznej, druga procesora. Całość obsługiwana jest przez dwa niezależne wentylatory (lub trzy w wersji Cooler Boost Trinity) i z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych ciepłowodów. System gwarantuje stabilną pracę przy maksymalnym i długotrwałym obciążeniu.

Matrix Display

Technologia MSI Matrix Display daje możliwość podłączenia do trzech dodatkowych monitorów zewnętrznych (dookolny tryb wyświetlania obrazu nawet w 4K). Realizowane jest to dzięki złączu HDMI, Mini-DisplayPort oraz Thunderbolt .

True Color

Technologia rozwinięta została przy współpracy Portrait Display Inc. Stanowi gwarancję poprawnego i wiernego odtwarzania barw (z odwzorowaniem sięgającym blisko 100% przestrzeni barwnej sRGB) przez matrycę LCD.

Nahimic VR

Technologia wykorzystująca specjalne algorytmy umożliwiające odtwarzanie wysokiej rozdzielczości przestrzennego dźwięku 7.1 na zwykłych słuchawkach. To doświadczenie efektów pełnego spektrum rzeczywistości wirtualnej podczas prowadzenia rozgrywek.

Nahimic Audio Enhancer

Technologia Nahimic Audio Enhancer to zaawansowane oprogramowanie pozwalające na podbicie dźwięku (niskich i wysokich częstotliwości) oraz redukcję szumu i pogłosu, wytłumienie dźwięków płynących z boku mikrofonu i stabilizację głosu. Wszystkie wymienione zabiegi mają wpływ np. na klarowność komend głosowych, czy lepsze rozpoznanie kierunków dochodzących efektów dźwiękowych (Sound Tracker).

Audio Boost

Audio Boost to m.in. lepsza iluzja dźwięku przestrzennego, zapewnienie niezapomnianych wrażeń dźwiękowych na każdym gamingowym zestawie słuchawkowym.

SteelSeries

Klawiatura SteelSeries to znakomicie zaprojektowane narzędzie dla gracza. Posiada wszystkie udogodnienia jakie powinna mieć klawiatura gamingowa, w tym: odpowiednią czułość i reakcję, właściwy skok, możliwość rozróżnienia jednocześnie wciskanych klawiszy, wyróżnioną strefę klawiszy WASD – wszystko dla większej kontroli i przyjemności z prowadzenia rozgrywki. Aplikacja SteelSeries Engine, pozwala na przypisanie poszczególnym klawiszom różnych funkcji, przez co klawiatura staje się niezwykle skutecznym narzędziem gamingowym.

Killer

Killer to karta sieciowa, która wraz z Advanced Stream Detect (Killer DoubleShot Pro) i technologią Killer Shield zapewnia płynną łączność i zapobiega powstawaniu lagów i opóźnień (milisekundowych przerw) w transmisji sygnału.

Subskrybuj Serwis laptopów MSI
Pozostałe usługi