Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis komputerowy / Serwis, naprawa laptopów / Naprawa, wymiana i regulacja zawiasów w laptopie /

Naprawa, wymiana i regulacja zawiasów w laptopie

Po intensywnym wysiłku fizycznym, często cierpimy z powodu bólu stawów,  Bardziej pechowi mogą nabawić się nawet ich kontuzji. Odpowiednikiem naszych stawów, jeśli chodzi o laptopy są zawiasy. Podobnie jak ludzkie stawy, regularnie poddane są one  różnym naprężeniom oraz siłom.  W efekcie tego, jedną z najczęstszych usterek komputerów przenośnych są problemy z zawiasami.

Przyczyny uszkodzeń zawiasów     

Uszkodzenie zawiasów może być efektem zwykłego mechanicznego zużycia, bądź niewłaściwej eksploatacji. Wiele modeli laptopów wyposażonych jest w niskiej jakości zawiasy, które nawet przy najostrożniejszym użytkowaniu, z czasem ulegną uszkodzeniu. Dotyczy to zwłaszcza ekonomicznych komputerów marki Lenovo, Samsung, Acer, Dell. Średnia żywotność zamontowanych w nich zawiasów wynosi dwa lata. Jednak nawet dobrej jakości zawiasy nie uchronią się przed zrębem czasu. Zbierający się między nimi, a obudową kurz oraz wysychający smar, zwiększa naprężenia podczas ich pracy, powoli prowadząc do wyłamania się z obudowy.  Spory wpływ na żywotność zawiasów ma także użytkownik komputera. Siłowe otwieranie laptopa, przenoszenie go trzymając za monitor czy próby ustawienia ekranu pod zbyt dużym kątem,  wykończą nawet najlepszej jakości zawiasy.

Objawy uszkodzenia zawiasów

Pierwszym niepokojącym objawem, który powinien zwrócić naszą uwagę, jest jednostronny opór odczuwany odczuwany przy otwieraniu laptopa. Często (ale nie zawsze!) towarzyszy mu charakterystyczne skrzypiący dźwięk.  Do mniej oczywistych, a stosunkowo powszechnym symptomów należą problemy z matrycą.  Może ona po odchyleniu gasnąć, wyświetlać rozmazany obraz czy wręcz pojedyncze pionowe linie.  Przyczyną dziwnego zachowania ekranu jest uszkodzenie zasilającego matrycę kabla, biegnącego w pobliżu dysfunkcyjnego zawiasu. Najbardziej oczywistym jednak objawem uszkodzenia zawiasów, jest pęknięcie obudowy w ich pobliżu.  Z upływem czasu, będzie ono powoli się powiększać, uniemożliwiając zamknięcie laptopa i mogąc prowadzić do pęknięcia ramki ekranu czy uszkodzenia matrycy.

Wymiana zawiasów

Wiele osób, zauważywszy problemy z zawiasami, próbuje walczyć z nimi domowymi sposobami, klejąc pękniętą obudową klejem np. kropelką. Rozwiązania  takie dają w najlepszym wypadku krótkotrwałe efekty. Prędzej czy później, uszkodzony zawias da o sobie znać.  Jeśli w wyniku napięć, przezeń generowanych, dojdzie do pęknięcia matrycy, koszt naprawy może okazać się naprawdę wysoki. Dlatego też dla dobra Twojego laptopa (i portfela), jeśli tylko zauważysz, że coś złego dzieje się z jego nawiasami, zachęcamy do fachowej ekspertyzy i naprawy, której chętnie podejmiemy się w naszym serwisie.

 

Oferujemy kompleksową naprawę zawiasów w Twoim laptopie. Wieloletnie doświadczenie naszych techników pozwala racjonalnie ocenić każdą sytuację i poprawnie wyciągnąć wnioski odnośnie koniecznych działań. Istnieją przypadki że należy kleić i wzmocnić obudowę aby uzyskać trwały i dobry efekt. Niekiedy należy wymienić zawiasy na nowe. Zawsze należy zawiasy poddać regulacji, gdyż jeśli zbyt ciężko chodzą mogą spowodować uszkodzenia. Posiadamy ogromne doświadczenie oraz wprawę w naprawach mechanicznych laptopów. Niekiedy po naszej naprawie laptop będzie jeszcze lepszy niż był od nowości.

Dawid

Subskrybuj Naprawa, wymiana i regulacja zawiasów w laptopie
Pozostałe usługi