Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis komputerowy / Serwis, naprawa laptopów / Naprawa – wymiana uszkodzonego gniazda zasilania w laptopie /

Naprawa – wymiana uszkodzonego gniazda zasilania w laptopie

Jednym z największych atutów laptopów, które pozwoliły im zdominować rynek komputerów osobistych, jest mobilność. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, laptop może być używany praktycznie wszędzie. Producenci notebooków prześcigają się dziś w długości pracy na bateriach. Niektóre nowe modele komputerów przenośnych jak Asus ExpertBook B9450F czy LG Gram 14 przy pełnym załadowaniu i energooszczędnych ustawieniach mogą działać na akumulatorze ponad 16 godzin. Jednak nawet najbardziej energoekonomicznemu laptopowi kiedyś wyczerpie się bateria.

Teoretycznie podłączenie do sieci rozładowanego laptopa nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Zdarza się jednak – i to niestety dosyć często - że próba załadowania komputera przenośnego zamienia się w wielogodzinną, żmudną walkę z topornym sprzętem. Sytuacja taka ma miejsce, gdy gniazdko ładowania naszego laptopa zostanie uszkodzone.  Wymiana uszkodzonego gniazdko ładowania jest jedną z najczęstszych operacji, podejmowanych przez e-chirurgów ElektroSzpitala.

Objawy uszkodzenia gniazdka ładowania

Jak nietrudno się domyślić, uszkodzenie gniazdka ładowania powoduje różne problemy z ładowaniem laptopa. Komputer, mimo podłączenia zasilaczem do prądu, będzie odmawiał ładowania. Wbudowana w obudowę dioda sygnalizująca zasilanie, nie będzie się zapalać, a system operacyjny poinformuje nas o pracy na wyczerpującej się baterii. Jeśli akumulator całkowicie się rozładuje, uruchomienie laptopa stanie się niemożliwe. W lżejszych przypadkach, laptop co prawda ładuje się, ale tylko w określonych pozach. W efekcie możemy być zmuszeni do pracy w iście akrobatycznych pozycjach. Wreszcie, zasilacz może co chwilę się rozłączać, a jego wtyczka wypadać z gniazda zasilania.

A może wcale nie gniazdko?

Fani serialu ,,Dr House” z pewnością pamiętają słynną tablicę ekscentrycznego lekarza,  zawierającą różne możliwe wyjaśnienia objawów jego pacjentów. Niestety, zarówno w medycynie, jak i w świecie komputerów, u podłoża identycznych symptomów, mogą stać kompletnie różne przyczyny. Dotyczy to także problemów z ładowaniem. Mimo, że najbardziej oczywistym  - jak i w praktyce bardzo częstym – ich powodem jest uszkodzone gniazdko ładowania, nie jest ono jedyną ewentualnością. W ten sam sposób może dawać o sobie znać szwankująca płyta główną, bądź przegrzanie laptopa. Wreszcie, nawet jeśli problem leży w gniazdku, nie zawsze wymagać ono musi wymiany. Często jest ono po prostu prostu zapchane. Możliwość ta rzadko jest brana pod uwagę przez użytkowników, jednak zdarza się  stosunkowo często. Najczęściej czynnikiem blokującym gniazdko jest zwykły kurz, ale członkom naszego zespołu zdarzało się wyciągać z gniazdka dziwne, wręcz nieprawdopodobne przedmioty. Kreatywność dzieci oraz dorosłych w stanie imprezowym pod tym względem jest nieskończona...

Jeśli doświadczasz problemów z ładowania laptopa, ElektroSzpital pomoże Ci w ich diagnozie i naprawie. Przy okazji demontażu gniazda możemy zaoferować dodatkową usługę konserwacji laptopa – czyszczenia w środku, czyszczenia układu chłodzenia, wymiany pasty termoprzewodzącej między procesorem i układem grafiki.

Dawid

Subskrybuj Naprawa – wymiana uszkodzonego gniazda zasilania w laptopie
Pozostałe usługi