Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis RTV /

Serwis RTV

Zespół Elektroszpitala dysponuje bogatym doświadczeniem, jak i technicznym zapleczem niezbędnym do naprawy sprzętu RTV. Żadne urządzenie nie jest straszne naszym technikom.    Z równą precyzją, naprawiają oni najnowsze modele telewizorów, jak i siermiężne radia, pamiętające epokę gierkowską o wartości jedynie sentymentalnej.

Naprawa telewizorów

Serwisujemy telewizory, zarówno LCD, LED, QLED jak i OLED. Do najczęściej pojawiających się usterek telewizorów należą problemy z matrycą. Uderzenie twardym przedmiotem w matrycę, z reguły skutkuje jej stłuczeniem. Stłuszczenie objawiające się charakterystycznym pajączkiem na powierzchni ekranu, wymaga wymiany pękniętej matrycy. Mankamentem często zgłaszanym przez naszych klientów są martwe piksele. Piksel to krótko mówiąc, najmniejszy widoczny element ekranu. Gdy przestaje on wyświetlać obraz, mówimy o martwym pikselu. Martwe piksele występują często jako wada fabryczna, która w zależności od polityki producenta może być (albo i nie) podstawą do reklamacji. Pojawiają się też jako efekt normalnego mechanicznego zużycia się sprzętu. Brak obrazu, przy jednoczesnej obecności dźwięku zdradza problem z inwerterem. Gdy zaś tylko słyszymy nasz telewizor, należy bliżej przyjrzeć się wbudowanym weń głośnikom. Awarią, która często sprawia, że nasze włosy stają dęba, jest samoczynne włączane się i wyłączanie telewizora. Któż obudzony w środku nocy przez włączony sam z siebie telewizor, nie poczułby się niczym w ,,The Ring”? W rzeczywistości usterka ta, jakkolwiek przerażająca mogłaby się wydawać, ma dość błahe wyjaśnienie. Zazwyczaj są nim zimne luty, bądź uszkodzony kondensator, zlokalizowany na zasilaczu/płycie głównej.

Naprawa mikrofonów

Naprawiamy wszelkiej maści mikrofony, zarówno wbudowane w inne urządzenia (np. telefon komórkowy, smartfon) jak i zewnętrzne. Spośród tych ostatnich, szczególnie często odwiedzają nasz serwis mikrofony pojemnościowe. Urządzenia te oferują najwyższą czułość jak i jakość dźwięku, dlatego też stały się nieodłącznym atrybutem dziennikarzy jak i muzyków. Niestety, cechuje je też stosunkowo wysoka cena oraz znaczna – zwłaszcza w porównaniu z konkurencyjnymi mikrofonami dynamicznymi – podatność na usterki. Specyfika konstrukcji czyni je bardzo wrażliwymi na urazy mechaniczna. Szczególnie delikatnym komponentem mikrofonu pojemnościowego jest membrana. Jej grubość wynosi zaledwie kilka mikronów, dlatego też upadek z nawet niewielkiej wysokości może nieodwracalnie zmienić jej właściwości indukcyjne. Inną jej piętą achillesową jest wysoki poziom ciśnienia akustycznego, który może ją poważnie uszkodzić. Wysoki poziom hałasu w pomieszczeniu, gdzie nagrywamy, bywa dla membrany naszego telefonu równie śmiercionośny, co urazy mechaniczne. Nie trzeba być bynajmniej Donem Van Vlietem, by swoim głosem popsuć mikrofon pojemnościowy …

Naprawa głośników

Elektroszpital specjalizuje się w serwisie głośników. Radzimy sobie równie dobrze z tymi wewnętrznymi, wbudowanymi jak i zewnętrznymi. Uszkodzenie głośnika może wynikać z wielu przyczyn. Należy do nich:

-przegrzanie w wyniku długotrwałego i zbyt głośnego odtwarzania dźwięku;

-urazy mechaniczne, np. upadek z wysokości;

-kurz i odpadki zbierający się wewnątrz urządzenia;

-korzystanie z niedopasowanych do siebie kolumn i wzmacniacza.

Jeśli zauważymy niepokojące symptomy świadczące o uszkodzeniu głośniku (szmery, trzaski, przerwy w graniu, bądź całkowity zanik funkcji odtwarzania dźwięku), koniecznie skontaktujmy się z profesjonalnym serwisem. Niektórzy użytkownicy próbują obejść problem np. wyciszając popsutą kolumnę. Rozwiązanie to jest w najlepszym wypadku mocne efemeryczne i na dłuższą metę rzadko daje pożądane efekty.

Naprawa radioodbiorników

Radioodbiorniki, mimo że wielokrotnie wieszczono im już rychły koniec, ciągle świetnie się sprzedają. Tu do najczęściej notowanych problemów należy brak sygnału. Jeśli nasze radio w ogóle nie łapie stacji, najprawdopodobniejszą przyczyną jest uszkodzenie anteny, bądź – w nowszych modelach – karty Wi-fi. Niskiej jakości dźwięk, a także jego zakłócenia (np. szmery, trzaski) wynika z dysfunkcji głośników. Nowoczesne radia często dotykają też usterki matrycy wyświetlacza.

To tylko przykłady sprzętu, który przewinął się przez nas serwis. Jeśli doświadczasz problemów z pracą Twojego ulubionego urządzenia RTV, koniecznie skontaktuj się z nami. Gwarantujemy profesjonalną i kompleksową pomoc oraz indywidualne podejście do każdego przypadku.

 

 

 

 

 

 

Subskrybuj Serwis RTV