Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis RTV / Serwis naprawa konsoli /

Serwis naprawa konsoli

serwis naprawa konsol

Zapraszamy do naszego serwisu – zajmujemy się naprawą konsol do gier wszystkich producentów. Mamy za sobą ogromną liczbę udanych napraw, nasi serwisanci zdobyli duże doświadczenie i posiadają odpowiednie kwalifikacje. Cechują nas profesjonalizm i rzetelność, a do każdego zlecenia podchodzimy w sposób niezwykle dokładny. Zależy nam na zadowoleniu Klientów z jakości naszych usług, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby naprawa mogła przebiec szybko i sprawnie. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie udzielimy Ci porady i zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie.

Dlaczego warto wybrać serwis ElektroSzpital?

Zanim przejdziemy do naprawy wykonujemy najpierw bezpłatną diagnozę konsoli, dzięki której będziemy wiedzieli co zostało uszkodzone, co należy naprawić i które części trzeba wymienić. Wycena kosztów ewentualnej naprawy również jest u nas darmowa. Jeśli na tym etapie zdecydujesz się z jakiegoś powodu zrezygnować z naszej usługi, to nie ponosisz żadnych kosztów. Jednak w trosce o swój ulubiony sprzęt, warto oddać go do sprawdzonego i zaufanego serwisu.

Sami naprawiamy wszystkie konsole - nie korzystamy z pomocy serwisów zewnętrznych

Nasi technicy naprawili już niezliczone ilości konsol różnego rodzaju. Jako jedni z nielicznych w Warszawie mają umiejętności, wiedzę i doświadczenie, w związku z czym ratujemy te sprzęty, które przyniosą do nas Klienci, jak również te dostarczone przez inne serwisy "specjalizujące się" w naprawach konsol. Warto skorzystać z pomocy sprawdzonych i zaufanych techników, niż z elektronicznych pośredników. Dzięki temu znacząco skróci się czas oczekiwania na naprawę sprzętu, a także zapłacimy za robociznę i części zamienne (nie będzie trzeba płacić pośrednikom).

12-miesięczna gwarancja na naprawę konsoli

Zajmujemy się naprawą konsoli wszystkich marek – pomożemy Ci niezależnie od modelu oraz rodzaju awarii. Przeprowadzamy również konserwację konsoli, wymianę past termoprzewodzących, czyszczenie układu chłodzenia. Dzięki takiemu zabiegowi urządzenie działa cicho, szybko i pozostaje sprawne przez następne wiele lat. Wykonujemy również lutowanie BGA, wymiany chipsetów grafiki, a nasi technicy są w stanie naprawić uszkodzoną płytę główną w konsoli – jest to bardzo ważny aspekt, który znacząco obniża koszty naprawy. Na każdą przeprowadzoną u nas naprawę wystawiamy aż 12-miesięczną gwarancję, co jest potwierdzeniem naszej niezawodności, stale pogłębianej wiedzy i ogromnego doświadczenia.

Naprawimy każdy model konsoli

Staramy się jak najszybciej dokonać diagnostyki uszkodzeń konsoli, a także usunąć źródło awarii w jak najkrótszym czasie. Wiemy, jaki smutek może powodować brak tego rodzaju urządzenia w domu przed dłuższy czas. Dbamy o zadowolenie i komfort naszych Klientów. Zwracamy uwagę na każdy detal, do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie naprawić zarówno uszkodzenie mechaniczne jak również awarię elektroniczną. Szybkość w działaniu zawdzięczamy naszej wykwalifikowanej kadrze, a także wyposażeniu serwisu w specjalistyczne narzędzia. Posiadamy stały dostęp do części zamiennych i oryginalnych podzespołów, dzięki którym mamy pewność, że będą one kompatybilne z danym modelem, jak również wytrwają przez następne lata. Stawiamy na komunikatywność i jasne zasady współpracy, a nasi pracownicy to najlepsi specjaliści. Jesteśmy doświadczeni, szanujemy czas naszych Klientów i dbamy o terminowość.

Zajmujemy się naprawą urządzeń:

 • Xbox 360
 • Xbox One
 • PlayStation 2
 • PlayStation 3
 • PlayStation 4
 • PlayStation 5
 • PSP
 • PS Vita
 • Nintendo Switch

Konsola do gier - konserwacja i czyszczenie

Wielu naszych Klientów zgłasza się do nas, kiedy w urządzeniu widoczne są już jakieś uszkodzenia. Wejście gniazda jest zepsute, po włączeniu nie widać obrazu, a nawet PlayStation czy Xbox nie chcą się już włączyć. Aby zapobiec takim sytuacjom, a przy okazji uchronić się od znacznie wyższych kosztów naprawy, warto regularnie oddawać konsolę do serwisu. Systematyczne przeglądy, czyszczenie z wszechobecnego kurzu, a także dokładna konserwacja, podczas której wymieniane są wszelkie uszczelki i inne podzespoły, które lada moment mogłyby spowodować awarię. Takie zabiegi pielęgnacyjne znacząco wydłużają bezawaryjny czas pracy naszej konsoli, dlatego zawsze warto skorzystać z takiej usługi.

Konsole do gier – najczęstsze usterki

Konsole do gier zapewniają godziny doskonałej rozrywki; pozwalają na odrobinę relaksu po ciężkim dniu pracy. Niestety konsole znane są również z tego, że podatne są na różne awarie, a każdy model ma swoje słabsze strony. I tak przykładowo, w przypadku PlayStation 5 użytkownicy skarżą się na problemy z baterią CMOS. Jej rozładowanie potrafi nieźle skomplikować życie każdemu graczowi. Brak stałego podłączenia do PlayStation Network i ponowne włączenie spowoduje utratę dostępu do gier – nie można uruchomić kopii cyfrowych. Podobny problem dotknął również starszą generację, czyli PlayStation 4, z tą różnicą, że tutaj traci się dostęp już do wszystkich tytułów. Jednym z rozwiązań może być wymiana baterii na nową.

Dlaczego nie mogę uruchomić PlayStation?

 • Problem z uruchomieniem PlayStation jest dość powszechny. Czasami świadczy to o poważnej usterce – konieczna będzie wizyta w serwisie i przeprowadzenie dokładnej diagnozy.
 • Przyczyną takiego problemu może być uszkodzenie dysku twardego.
 • Źródło takiej usterki może leżeć również w uszkodzeniu listwy zasilającej, gniazdka, kabli.
 • Usterka może wynikać z nadmiaru kurzu i zanieczyszczeń. Nie polecamy samodzielnego czyszczenia konsoli wewnątrz obudowy – rozebranie urządzenia zawsze powinno być przeprowadzane przez specjalistę.
 • Jeżeli konsola nie wyświetla obrazu – być może mamy do czynienia z uszkodzeniem kabla bądź gniazda HDMI.
 • Warto również mieć na uwadze, że konsole PS4 są bardzo podatne na przegrzewanie, a także różnego rodzaju błędy oprogramowania.
 • Problem mogą również stanowić niektóre gry, a konkretnie ich programowanie.
 • Warto również zwrócić uwagę na głośną pracę konsoli, szumy przez nią generowane. Upewnij się, że konsola ustawiona jest co najmniej 15 cm od innych urządzeń czy przedmiotów. Dzięki temu nie blokujemy wylotów powietrza, a sprzęt może pracować w optymalnych warunkach.
 • Brak obrazu może wynikać z przegrzania układu graficznego.

Xbox – najczęściej zgłaszane problemy

Wejście na rynek nowych generacji konsoli Microsoftu to ogromne wydarzenie dla wszystkich fanów gier. Podobnie jak w przypadku PlayStation, Xboxy również posiadają pewne mankamenty i usterki charakterystyczne dla danego modelu. Pojawiły się nawet doniesienia o produkowaniu dymu w wyniku przegrzania przez Xbox Series X – jednak producent zaprzeczył plotkom i stwierdził, że są fałszywe. Faktem jest jednak, że spora część użytkowników żaliła się na problemy z wkładaniem płyt do napędu oraz na wydawanie przez urządzenie dziwnych dźwięków. W przypadku Xbox One zgłaszano z kolei nagminne klikanie napędu po włożeniu płyty, czasami pojawiał się również komunikat o kłopotach z odczytem. Zdarzają się również problemy z uruchamianiem – urządzenia włącza się na sekundę lub dwie, po czym przestaje działać. Model ten ma również duże tendencje do zawieszania.

Xbox nie wyświetla obrazu po złączu HDMI – przyczyny

 • Przyczyną tego typu problemów może być fizyczne uszkodzenie gniazda HDMI – jest to szczególnie często spotykane w przypadku Xbox One.
 • Uszkodzenie może również dotyczyć kabla HDMI – konieczna może okazać się jego wymiana.
 • Do problemów z obrazem może dojść również wskutek wyładowań atmosferycznych.
 • Warto również sprawdzić telewizor – czasami to jego gniazdo HDMI nie działa odpowiednio. Upewnij się również, że kabel podpięty jest pod port wyjściowy (OUT); często okazuje się, że przypadkowo podłączyliśmy go do portu HDMI IN.
Subskrybuj Serwis naprawa konsoli
Pozostałe usługi