Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis RTV / Serwis naprawa projektorów /

Serwis naprawa projektorów

serwis naprawa projektorów

Jeżeli chcesz naprawić swój projektor – serdecznie zapraszamy do ElektroSzpitala! Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym, ale wykonujemy również te naprawy, których nie obejmuje gwarancja producenta. Podejmujemy się napraw nawet najbardziej poważnych usterek projektorów. Co ważne, serwisujemy każdą markę i model tych urządzeń. Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę, naszą uczciwość oraz rzetelność. Zawsze staramy się, aby sprzęt mógł jak najszybciej trafić do swojego właściciela, a terminowość to dla nas niezwykle ważny aspekt. Nasi pracownicy posiadają ogromne doświadczenie w naprawach projektorów, odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę. Jesteśmy firmą godną zaufania – świadczymy usługi na najwyższym poziomie z dbałością o każdy detal.

Darmowa diagnoza i wycena naprawy projektora

Na początku zawsze wykonujemy bardzo dokładną i w pełni darmową diagnozę urządzenia, aby poznać rodzaj i przyczynę usterki. Po tym etapie wiemy już, co zostało uszkodzone, co uda się naprawić, jaki zużyty podzespół należy wymienić, a także ile potrwa cała usługa. Wycena kosztów ewentualnej naprawy również jest u nas darmowa. Jeśli na tym etapie z jakiegokolwiek powodu zdecydujesz się zakończyć z nami współpracę, to nie ponosisz żadnych kosztów na diagnozę projektora.

Profesjonalizm, gwarancja, dokładna diagnoza – to nas wyróżnia

Nasz serwis jako jeden z nielicznych oferuje aż 12-miesięczną gwarancję na każdą przeprowadzoną przez nas naprawę. Szczególny nacisk kładziemy na bardzo dokładną diagnostykę, dzięki czemu możesz mieć pewność, że usunięte zostanie samo źródło awarii, dzięki czemu usterka nie powróci. Diagnozę wykonujemy w maksymalnie krótkim czasie, a cały proces naprawy przebiega u nas niezwykle sprawnie zarówno dzięki doświadczeniu naszych specjalistów jak i bogatemu wyposażeniu serwisu w specjalistyczne narzędzia.

Ponadto posiadamy stały dostęp do oryginalnych podzespołów oraz części zamiennych. To wszystko w połączeniu z naszą starannością i dokładnością gwarantuje terminowe wykonanie usług. Niezależnie od tego, jakiej awarii czy uszkodzeniom uległ Twój projektor – podejmiemy się naprawy, jesteśmy w stanie usunąć niemal każdy rodzaj usterki. Poradzimy sobie zarówno z uszkodzeniem mechanicznym jak i awarią elektroniczną. Zachęcamy także do wykonywania okresowych przeglądów i konserwacji, dzięki którym wydłuży się bezawaryjna praca projektorów. Stawiamy na komunikatywność, szczegółowo informujemy Klientów o przebiegu naszej współpracy – wszystko odbywa się na jasnych zasadach.

Zajmujemy się naprawą projektorów wszystkich marek:

  • Acer,
  • BenQ,
  • Optoma,
  • Epson,
  • Panasonic,
  • Samsung,
  • Sony,
  • InFocus,
  • i wiele, wiele więcej!

Projektory – co warto o nich wiedzieć?

Dużym zaskoczeniem jest fakt, że historia projektorów sięga już XV wieku. W 1420 powstał szkic prototypu urządzenia, które miałoby wyświetlać obraz z niewielkiej odległości – dokonał tego Johannes de Fontana. Nie ma jednak jednoznacznych dowodów na to, któremu z wynalazców udało się projekt ten wprowadzić w życie. Jedne ze źródeł mówią o Francuzie (Pierre Fournier) i roku 1515, wydaje się to jednak mało prawdopodobne. W roku 1646 jezuita Athansius Kircher opisał, a nawet zilustrował sprzęt, który odbijał światło słoneczne w lustrze przez soczewki na ekran, a 13 lat później powstał pierwszy prototyp takiego urządzenia. W produkcji i sprzedaży na szerszą skalę duży udział miał Richard Reeves (londyński optyk) – proces ten rozpoczął się w 1663, a narzędzia te otrzymały wtedy znaczącą nazwę „magicznych latarń”.

Dalszy rozwój technologii optycznych przypada na XIX wiek, a rozwiązanie o nazwie „światło wapienne” znalazło zastosowanie w teatrach. Prawdziwego przełomu dokonał Thomas Edison pod koniec stulecia. Zaprezentował światu prototyp projektora cylindrycznego, jednak ze względu na małe rozmiary obrazu oraz ziarnistość, projekt został porzucony, a sławny wynalazca skupił się na opracowaniu kinetoskopu. Urządzenie szybko zostało wyparte przez kinematograf braci Lumiere, który stanowił połączenie kamery, drukarki oraz projektora; umożliwiał wyświetlenie nagranej klatki.

W XX wieku nastała era cyfrowa, zaprezentowano pierwsze urządzenia z technologią CRT, a jej głównym elementem jest lampa elektronowa. Wykorzystanie trzech lamp odpowiedzialnych za konkretne barwy umożliwia uzyskanie obrazu. Opracowanie technologii LCD umożliwiło z kolei wyświetlanie jaśniejszego obrazu niż w przypadku CRT. Pierwszy taki projektor powstał w latach 80. – technologia ta nie była pozbawiona pewnych wad, a w celu ich wyeliminowania opracowano technologię DLP. Na rynek weszły również projektory wykorzystujące wydajne diody LED.

Projektory – najczęstsze usterki

Zakłócenia obrazu – kropki, plamy i inne artefakty. Przyczyną takiego problemu może być awaria chipa, niestety jego wymiana wiąże się ze stosunkowo dużymi kosztami. Taka awaria jest często spotykana w przypadku projektorów DLP. Nie istnieją żadne czynności zapobiegawcze, a przyczynę takiej awarii czasami trudno jednoznacznie określić. Jeżeli obraz stracił ostrość, stał się rozmyty – być może uszkodzeniu uległ obiektyw.

Niedziałające wejścia/wyjścia. Niepracujące wejścia VGA, HDMI itd. mogą oznaczać awarię płyty głównej – podobnie jak to, że urządzenia w ogóle nie udaje się włączyć.

Uszkodzenia mechaniczne. Projektory to wrażliwe urządzenia, dlatego każde stłuczenie, upadek, przygniecenie może skutkować awarią. Mogą wystąpić problemy z prawidłowym wyświetlaniem obrazu, a uszkodzenie może dotyczyć zarówno elementów zasilania, jak i optyki, a także lampy.

Zalanie projektora. Jedną z poważniejszych usterek jest zalanie projektora. Niekiedy zdarzenie ma miejsce z naszej winy, kiedy przez przypadek wylejemy płyn na sprzęt. Jeśli zaś projektor jest podwieszony pod sufitem i dojdzie do jego zalania, winę zazwyczaj ponosi ta osoba, która z wyższego piętra doprowadziła do tego wypadku. Bez względu na to, kto jest odpowiedzialny za sytuację, projektor należy jak najszybciej przynieść do doświadczonego serwisu. Należy go rozebrać na czynniki pierwsze, wysuszyć i wyczyścić, a następnie sprawdzić, który element został uszkodzony. Nawet jeśli po zalaniu projektor działa, musimy pamiętać, że z czasem pojawi się elektrokorozja, która doprowadzi nawet do całkowitego uszkodzenia sprzętu. W przypadku zalania każda godzina jest na wagę złota.

Zwarcia i przepięcia. Tutaj przyczyną może być wyładowanie elektrostatyczne, nagły spadek obciążenia sieci, nagłe wyłączenie urządzenia i wiele innych. W efekcie możemy mieć do czynienia z awarią wszystkich podzespołów, przez które płynie prąd. Może się również zdarzyć tak, że awarii ulegnie tylko jeden z modułów.

Zużycie lampy projektora – objawy

- Zanikanie obrazu może świadczyć o konieczności wymiany żarówki w Twoim projektorze, podobnie jak jego przyciemnienie.

- Kolejnym objawem zużytej lampy będzie migający obraz.

- Niektóre modele wyświetlają komunikat o zużyciu żarówki w postaci konkretnego symbolu (symbol ten różni się w zależności od marki i modelu projektora).

 

Jeśli Twój projektor nie działa już tak dobrze, jak kiedyś lub jeśli zauważyłeś którąś z wyżej opisanych usterek – przyjdź do ElektroSzpitala! Zawsze pomożemy.

Subskrybuj Serwis naprawa projektorów
Pozostałe usługi