Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Odzyskiwanie danych / Odzyskiwanie danych z dysku twardego HDD /

Odzyskiwanie danych z dysku twardego HDD

Zajmujemy się odzyskiwaniem utraconych danych z dysków HDD. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, profesjonalnie wyposażone laboratorium oraz ogromną wiedzę niezbędną do pracy z tymi dyskami. Jesteśmy w stanie przywrócić dane, które zostały utracone w wyniku uszkodzenia mechanicznego i elektronicznego, fizycznego i logicznego. Żadna usterka nam nie straszna, ponieważ mamy zaawansowane narzędzia, dzięki którym nie raz wychodziliśmy z podobnych opresji.

Dzisiejsze dyski HDD są znacznie bardziej wytrzymałe, niż ich poprzednicy, jednak do niezniszczalności im wciąż (niestety) daleko. Spięcie spowodowane użyciem niewłaściwego zasilacza może uszkodzić dysk. Do często pojawiających się usterek, odcinających nas od ważnych dla nas danych, należy też uszkodzenie talerza czy talerzy dysków oraz głowicy. Niestety, w takich przypadkach domowe metody są całkowicie bezużyteczne. Do odzyskania danych z uszkodzonego mechanicznie HDD potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz rozległa informatyczna wiedza. Dlatego też, wszystkich, których niespodziewany krach dysku twardego pozbawił cennych danych, zapraszamy do ElektroSzpitala. Nasi technicy z pewnością poruszą wszystkie sprężyny, by tylko Państwu pomóc.

Cechuje nas szybkość w działaniu, przy jednoczesnej ostrożności i rozwadze. Wiemy, jak cenne dane zostały nam powierzone, dlatego nigdy nie podejmujemy pochopnych wniosków. Oferujemy także usługę całkowitego kasowania danych, dzięki której nawet doświadczeni informatycy jak my, nie będą w stanie odczytać informacji. Nam możesz zaufać - po każdym wykonanym zadaniu pozbywamy się wszystkich plików, które udało nam się odzyskać dla Klienta. Jeśli jest taka konieczność, możemy również podpisać stosowne dokumenty o dochowaniu poufności.

Przyczyny utraty danych

Nierzadko pliki zgromadzone na naszym dysku tracimy z bardzo prozaicznych przyczyn. Ważne dla nas dane, mogą zostać przypadkowo usunięte przez innych użytkowników komputera nieświadomych ich znaczenia. Możemy też, w stanie chwilowego zamglenia umysłu (wywołanego np. przemęczeniem), sformatować partycję je zawierająca. Jednak dane mogą być usunięte z dysku HDD nie tylko przez użytkownika, lecz także złośliwe oprogramowanie. Legendarny już wirus CIH, znany szerzej jako Czarnobyl, kasował pliki i nadpisywał partycję. Straty wywołane jego działalnością na całym świecie szacowane są na miliard dolarów. Nieco mniej znany, robak Blackworm uruchamiał się trzeciego dnia każdego miesiąca, niszcząc pliki o rozszerzeniach doc, xls, pdf, zip i ppt. Dokonawszy tychże niszczeń, Blackworm rozsyłał się za pomocą skrzynki mailowej użytkownika. Grasując niecały miesiąc (od stycznia do lutego 2006), zdążył zainfekować 750 tysięcy komputerów. Robi wrażenie, nieprawdaż? A to tylko dwa przykłady z całej radosnej ferajny malware, zagrażającego naszemu dyskowi. W takich i podobnych przypadkach, nasza sytuacja nie jest (jeszcze) szczególnie tragiczna. By odzyskać usunięte dane, potrzebujemy jedynie odpowiedniego oprogramowania (np. Disc Genius, Recuva, R-Studio, Stellar Data Recovery) i … zdecydowanie więcej niż szczypty cierpliwości. Cały proces może bowiem zająć kilka godzin.

Subskrybuj Odzyskiwanie danych z dysku twardego HDD
Pozostałe usługi