Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Usługi / Serwis audio /

Serwis audio

Serwis audio

Technika nagrywania dźwięku została wynaleziona w 1877 przez Thomasa Edisona. Dekady udoskonalenia technik fonografii, doprowadziły do dzisiejszego sytuacji, w której urządzenia audio są integralną częścią naszego życia. Nawet osobom hołdującyk filozofii minimalizmu, trudno się obejść bez choćby głośników. Urządzenia audio potrafią bardzo ułatwić codzienne funkcjonowanie, ale też mocno – w razie awarii – mocno skomplikować. Kogo nie irytują trzeszczące głośniki, uniemożliwiające delektowanie się ulubioną muzyką czy radio, wiecznie nie mogące złapać ulubionej stacji? A co jeśli jesteśmy DJ-em, którego decki nagle przestały działać? Wychodząc naprzeciw takim i podobnym potrzebom, zespół ElektroSzpital oferuje kompleksową pomoc w zakresie naprawy wszelkiego sprzętu audio.

Darmowa diagnoza i wycena kosztów naprawy audio

Jako jeden z nielicznych serwisów jesteśmy świadomi, że bez przeprowadzenia dokładnej diagnostyki sprzętu audio i jego uszkodzeń, trudno jest podać dokładną przyczynę powstania awarii. W tym celu oferujemy zupełnie darmową diagnozę, po której będziemy znać odpowiedzi na wszystkie niezbędne pytania: co się zepsuło, jaka jest przyczyna uszkodzenia, co uda się naprawić, a jakie podzespoły należy wymienić, w końcu ile potrwa cała praca. Co ważne, wycena kosztów ewentualnej naprawy również jest u nas zupełnie bezpłatna. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zdecydujesz się zrezygnować z oferowanej przez nas usługi, to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów możesz tego dokonać na tym etapie. Nigdy nie pobieramy zaliczek, a pierwsze pieniądze przyjmujemy dopiero podczas wydawania sprawnego sprzętu zadowolonemu Klientowi. Dokładna diagnostyka jest jednak wstępem do profesjonalnej naprawy na najwyższym poziomie.

Serwis sprzętu audio klasy vintage oraz audio cyfrowego, nowoczesnego

Posiadamy ogromne doświadczenie zarówno w pracy na wiekowym sprzęcie klasy vintage, jak również w naprawach nowoczesnych, cyfrowych urządzeń. Przez nasze ręce przewinęły się niezliczone ilości sprzętu grającego, co pozwoliło nam stać się profesjonalistami w swojej branży. Poznaliśmy niemal wszystkie możliwe urządzenia: gramofony, głośniki, odtwarzacze, magnetofony, radioodbiorniki, walkmeny, wzmacniacze, słuchawki i wiele więcej. Dzięki przeprowadzeniu tysiącom napraw zaznajomiliśmy się w sposób praktyczny z konstrukcją i budową wszystkich z nich, a z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i dopracowujemy umiejętności. Serwisujemy każdy sprzęt audio - bez względu na jego wiek, zastosowanie czy model.

Naprawa, konserwacja i renowacja audio

Nasi serwisanci to technicy-elektronicy, dzięki czemu nie przestraszy ich naprawdę żadna awaria. Pomożemy Ci zarówno z usterką mechaniczną i elektryczną, z poprawą jakości dźwięku, a także poddamy pełnej konserwacji a nawet kompleksowej renowacji sprzęt audio, byś mógł cieszyć się nim przez następne długie lata. Do każdej naprawy podchodzimy niezwykle wnikliwie i w pełni indywidualnie. Zależy nam nie tylko na tym, aby naprawić chwilowy problem, ale też żeby nie powrócił on w przyszłości. Uwielbiamy muzykę, dlatego z niezwykłą starannością serwisujemy przyniesione do ElektroSzpitala urządzenia audio. Po każdej naprawie przeprowadzamy jeszcze masę odsłuchów w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, aby mieć pewność, że zwrócimy Klientowi urządzenie w stanie idealnym. Nie pozwalamy sobie na żadne szmery i huki. Zadowolenie Klientów jest dla nas bardzo cenne.

12-miesięczna gwarancja na każdą usługę

Nasza wiedza i zdolności to nie wszystko - posiadamy profesjonalnie wyposażony warsztat, w którym jesteśmy w stanie naprawić nawet najbardziej skomplikowaną usterkę. Jeśli zaś nie uda się naprawić któregoś z elementu, bądź cena naprawy zdecydowanie przewyższy zakup nowej części - korzystamy z pomocy naszych zaufanych i sprawdzonych przez lata dostawców. Pozyskiwane od nich części są zawsze wysokiej jakości oraz w pełni kompatybilne z serwisowanym urządzeniem audio. W naszej pracy przoduje nam terminowość, profesjonalizm i najwyższa jakość oferowanych usług. Na każdą naszą naprawę wystawiamy 12-miesięczną gwarancję, ponieważ jesteśmy pewni naszej niezawodności. Chętnie odpowiemy na każde pytania i pomożemy w razie kłopotu - zapraszamy!

Naprawa gramofonów

Gramofon może kojarzyć się raczej z czasami ,,Wielkiego Gatsby’ego” niż współczesnością. A jednak od pewnego czasu, pozornie archaiczne gramofony wracają do łask. Rosnąca popularność tych urządzeń w epoce triumfu cyfryzacji, czasach Spotify, Tindala i Apple Music może wydawać się paradoksem. Po co męczyć się z przewijaniem topornych płyt analogowych, gdy jednym kliknięciem możemy budować i dowolnie modyfikować playlisty?  A jednak gramofon ma jedną zasadniczą przewagę nad swoimi młodszymi konkurentami. Muzyka z niego odtwarzana ma postać analogową, a więc taką w jakiej dźwięk występuje w naturze. Odbierana jest więc przez ludzkie ucho kompletnie inaczej niż poddany kompresji dźwięk cyfrowy. Stąd też w odczuciu wielu melomanów, utwór z gramofonu brzmi lepiej, cieplej niż odtworzony z pliku .mp3.

Do najczęściej zgłaszanych przez użytkowników gramofonów problemów należy głośna praca i zatrzymanie (,,zacinanie”) odtwarzanego dysku. Najczęściej ich przyczyną jest wyschnięcie smaru łożyska lub zebranie się w nim dużej ilości kurzu. Naprawa tej usterki wymaga rozkręcenia gramofonu, wyczyszczenia łożyska ze starego smaru i kurzu oraz nałożenie nowej warstwy smaru. Jeśli zaś doświadczamy nietypowych trudności związanych z kalibracją dysku (nieregularne zmiany tempa obrotów), warto przyjrzeć się bliżej potencjometrom oraz przełącznikom. Prawdziwą piętą achillesową wielu gramofonów są gumowe elementy – pasek w napędach belt-drive i kółko napędowe w napędach idler drive. Teoretycznie, powinny one pracować, zachowując parametry nawet kilkanaście lat. W praktyce – ulegają degradacji znacznie szybciej. Czynnikiem dodatkowo jej sprzyjającym są nieumiejętności próby konserwacji, z pomocą niededykowanych preparatów i/lub tłuszczy.

Naprawa głośników

Awarie głośników nie należą niestety do rzadkości. Najczęściej dochodzi do nich w efekcie zbyt głośnego grania, znacznie wykraczającego poza przewidziany przez producenta zakres głośności. Prowadzi ono do przegrzania cewki głośnika. W skrajnych przypadkach może ulec ona wręcz stopieniu. Niewłaściwie skonfigurowany system audio nierzadko ulega sprzężeniu zwrotnemu. Mówimy o nim, gdy sygnał wysyłany przez głośniki, odbierany jest przez przez inne urządzenie (mikrofon, gitarę elektryczną) po czym z powrotem kierowany do głośników. Ponownie wzmocniony, zamienia się w donośny, wyjątkowo nieprzyjemny pisk lub burczenie, potencjalnie groźne dla cewki. Wreszcie, naszym głośnikom zagrażają urazy mechaniczne. Upadek z wysokości może doprowadzić do powstania pęknięcia w obudowie. Dostające się przez nią do wnętrza pracującego głośnika powietrze, powoduje niepożądane efekty akustyczne (szmery, świsty).

Radzimy sobie równie dobrze z tymi wewnętrznymi, wbudowanymi jak i zewnętrznymi. Uszkodzenie głośnika może wynikać z wielu przyczyn. Należy do nich:

-przegrzanie w wyniku długotrwałego i zbyt głośnego odtwarzania dźwięku;

-urazy mechaniczne, np. upadek z wysokości;

-kurz i odpadki zbierający się wewnątrz urządzenia;

-korzystanie z niedopasowanych do siebie kolumn i wzmacniacza.

Jeśli zauważymy niepokojące symptomy świadczące o uszkodzeniu głośniku (szmery, trzaski, przerwy w graniu, bądź całkowity zanik funkcji odtwarzania dźwięku), koniecznie skontaktujmy się z profesjonalnym serwisem. Niektórzy użytkownicy próbują obejść problem np. wyciszając popsutą kolumnę. Rozwiązanie to jest w najlepszym wypadku mocne efemeryczne i na dłuższą metę rzadko daje pożądane efekty.

Naprawa radioodbiorników

Serwisujemy wszelkiego rodzaju radioorbiorniki, zarówno te domowe jak i samochodowe. Jeśli korzystając z radia, słyszymy nieprzyjemne trzeszczenie czy szum, konieczne jest skontrolowanie wewnętrznych głośników. Trudności z złapaniem sygnału mogą wynikać z uszkodzenia anteny lub – w nowocześniejszych modelach – karty wi-fi.

Naprawa walkmanów

Do naszego serwisu coraz częściej trafiają walkmany. Urządzenia te wbrew pozorom nie są reliktem odległej przeszłości. Przeciwnie - ciągłe posiadają one liczne grono użytkowników. Jedni korzystają z walkmanów ze względów sentymentalnych (któż nie chciałby wrócić do dzieciństwa?!), inni z fascynacji klimatem lat 80-tych. Niezależnie od motywów skłaniających nas do sięgnięcia po walkman, może zdarzyć się tak, że nasz ulubiony odtwarzacz przestanie pewnego (nie)pięknego dnia działać. Powstawaniu różnych usterek i mankamentów, sprzyja dodatkowy fakt, że Sony oficjalnie zakończyło produkcję walkmanów na kasety magnetofonowe w 2010. Oznacza to, że nawet najnowsze ich modele liczą przeszło dziesięć lat.

A przecież wiele walkmanów to urządzenia, które całymi dekadami leżały na strychu czy piwnicy, by światło dzienne ujrzeć przypadkowo podczas wiosennych porządków. Tymczasem z urządzeniami elektrycznymi jest jak z samochodami – nieużywane psują się szybciej niż regularnie eksploatowane. Do najczęstszych awarii walkmanów należą awarie silnika oraz degeneracja paska napędowego. Każdy ,,klasyczny” (kasetowy) walkman jest poniekąd pacjentem geriatrycznym. Dlatego też, przy każdej jego naprawie, rutynowo oczyszczamy wnętrze urządzenia z kurzu i innych zanieczyszczeń, które mogły się w nim przez lata nazbierać.

Naprawa magnetofonów szpulowych

Początki magnetofonów szpulowych sięgają lat 20-tych. Wtedy to też pojawiły się pierwsze urządzenia wykorzystujące jako nośnik taśmę nawiniętą na dwie szpule. Jednak prawdziwa ich ekspansja przypada na trudne lata bezpośrednio po zakończeniu II Wojny Światowej. Ze względu na stosunkowo niski koszt, były one często jedynym sprzętem do zapisu i odczytu dźwięku, dostępnym dla domowych użytkowników. Jako ciekawostkę warto dodać, że niektórzy artyści używali ich jako …. instrumentu muzycznego! Zabawy taśmami dodają smaczku choćby wielu utworom z legendarnego albumu Beatlesów ,,Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. W Polsce dominowały magnetofony szpulowe produkcji Zakładów Radiowych im. Marcina Kasprzaka w Warszawie.

Koniec ery tych urządzeń nastąpił w latach 80-tych. Pojawiły się wówczas nowe, ulepszone magnetofony kasetowe, które efektywnie wyeliminowały swoich szpulowych kuzynów z rynku. Co możemy popsuć się w magnetofonie szpulowym? Całe mnóstwo rzeczy. Do najczęstszych usterek należą problemy z głowicami (rozregulowanie, przesunięcie toru odczytu i zapisu), wskaźnikami oraz układem zasilającym. Przy okazji każdej naprawy, oczyszczamy oraz konserwujemy wnętrze urządzenia, tak by mogło służyć nam w dobrym stanie jeszcze długie lata.

Naprawa słuchawek

Słuchawki jeszcze całkiem niedawno kojarzyły się głównie z melomanami, graczami oraz osobami zawodowo pracującymi głosem (np. wokalistami, narratorami e-booków, aktorami dubbingującymi filmy itp.). W 2020 pandemia koronawirusa przestawiła sporą cześć świata na naukę i pracę zdalną. W efekcie, słuchawki stały się równie nieodłącznym elementem epidemicznego krajobrazu, co maseczki i płyny odkażające. Czasem jednak nasze słuchawki odmawiają nam posłuszeństwa. Jedną z najpowszechniejszych awarii jest uszkodzenie, niekiedy wręcz zerwanie przewodów. Mając odrobinę smykałki technicznej, przerwane przewody można przywrócić do życia z pomocą lutownicy. Jeśli jednak elektryka jest dla nas równie abstrakcyjna, co mechanika cieczy newtonowskiej, bądź posiadamy droższy model, którego nie chcemy nieumyślnie uszkodzić, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu.

Mając słuchawki bezprzewodowe, mogą nam się przydarzyć problemy z łącznością bluetooth. Zdarza się jej zrywać co chwilę lub mogą one w ogóle nie funkcjonować. Mankamenty tego rodzaju często wynikają z przyczyn zewnętrznych (zbyt duża odległość, zakłócenia powodowane pracą innych urządzeń, niepoprawna konfiguracja laptopa/smartfona). W razie ich wykluczenia, należy przyjrzeć się odbiornikowi i nadajniku bluetooth naszych słuchawek. Wreszcie, do rzadkości nie należą problemy z mikrofonem i głośnikiem.

To tylko przykłady napraw podejmowanych przez naszych techników. Radzą sobie oni sprawnie z wszelkimi możliwymi urządzeniami audio, zarówno tymi popularnymi jak i mniej standardowymi. Dlatego też wszystkich zmagającym się z mankamentami sprzętu audio, zapraszamy do naszego serwisu.

Subskrybuj Serwis audio
Pozostałe usługi
serwis głośników, kolumn głośnikowych

Zajmujemy się wszelkimi pracami związanymi z kompleksową naprawą, regeneracją i renowacją głośników…

walkman serwis naprawa
    UWAGA! USŁUGI NAPRAWY WALKMANÓW ZOSTAŁY CHWILOWO ZAWIESZONE! 

 

 

naprawa słuchawek warszawa

Informujemy, że serwis słuchawek dokanałowych został, ze względów technicznych - chwilowo…

serwis naprawa gramofonów

Zajmujemy się naprawą gramofonów – poradzimy sobie zarówno z wiekowymi modelami klasy vintage jak i tymi nowoczesnymi,…